Covidowe zaskoczenia w turystyce

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
gar
Donator
Donator

Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: gar » 14 mar 2021, o 13:13

Mimo tego co się dzieje wokół sporo z nas stara się podróżować i zapewne spotyka się z sytuacjami, które tłumaczone pandemią mimo wszystko go zaskakują. Zapewne dlatego, że sensu większego we wprowadzanych obostrzeniach nie widać. Proponuję wpisać takie zaskoczenia, z którymi spotkaliście się w ostatnich czasach i są one tłumaczone covidem.
Zaczynam:
schronisko PTSM w Białymstoku - zakaz gotowania w kuchni (można przygotowywać suche posiłki oraz ciepłe napoje), likwidacja wszystkich naczyń porcelanowych i szklanych oraz sztućców (poza nożami) z kuchni, do dyspozycji gości pozostają sztućce, talerzyki i kubki plastikowe bądź papierowe (podobno zarządzenie sanepidu)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Jr. Admin

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: Comen » 14 mar 2021, o 15:31

Dla mnie zaskoczeniem był zakaz korzystania z suszarek w pokoju hotelowym albo w szaletach publicznych.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
User

Post autor: Yoana » 14 mar 2021, o 19:43

Szwedzki stół podczas śniadań w Czorsztynie (sierpień 2020). (W)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Donator
Donator

Post autor: gar » 15 mar 2021, o 09:12

Skansen w Jurowcach: zamknięte wnętrza wszystkich obiektów na jego terenie. Zwiedzanie możliwe tylko z zewnątrz na podstawie tzw. biletu spacerowego. Ale większym hitem był ustalony limit osób na jego terenie: 150. Muszę sprawdzić ile hektarów ma skansen, ale takie limity mają duże kościoły i markety, których powierzchni nie liczy się w hektarach. Jak oni wyliczyli taki limit - tego nie ogarniam.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Jr. Admin

Post autor: Comen » 15 mar 2021, o 15:29

Liczyli wąskie gardło przy wejściu na teren skansenu - tam jest tylko jedna droga a przy ptaszkach może spotkać się większa część zwiedzających :-D

Awatar użytkownika
gar
Donator
Donator

Post autor: gar » 15 mar 2021, o 20:54

Przy wejściu do skansenu poza kartką żywego ducha, więc i tak nikt nie liczy osób zwiedzających. Bilet spacerowy kupuje się na drugim krańcu skansenu, więc zwiedzanie odbywa się praktycznie bez posaidanie przy sobie biletu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Jr. Admin

Post autor: Comen » 22 mar 2021, o 16:47

Taki paradoksik zobaczyłem obserwując blog podróżniczy. Gość chciał lecieć z Brazylii do Panamy, ale ze względu na Covid obowiązywała go kwarantanna. Wykombinował że poleci z Brazylii do Ekwadoru via Panama a po kilku dniach w Ekwadorze wrócił do Panamy już bez potrzeby kwarantanny bo przybysze z tamtego kierunku nie są jak widać uważani za potencjalnych nosicieli. Ciekawe czy w Europie też są podobne absurdy.

Awatar użytkownika
gar
Donator
Donator

Post autor: gar » 22 mar 2021, o 17:03

Comen pisze:
22 mar 2021, o 16:47
Taki paradoksik zobaczyłem obserwując blog podróżniczy. Gość chciał lecieć z Brazylii do Panamy, ale ze względu na Covid obowiązywała go kwarantanna. Wykombinował że poleci z Brazylii do Ekwadoru via Panama a po kilku dniach w Ekwadorze wrócił do Panamy już bez potrzeby kwarantanny bo przybysze z tamtego kierunku nie są jak widać uważani za potencjalnych nosicieli. Ciekawe czy w Europie też są podobne absurdy.
Choćby Polska miała takie przepisy. Powrót z Niemiec był bez kwarantanny, ale z Hiszpanii - a szczególnie z jej wysp już obowiązywała, więc wracano z przesiadką na terenie Niemiec. I już było po problemie.

Adler
Site Admin
Site Admin

Post autor: Adler » 24 mar 2021, o 20:23

Dziś z dziećmi w parku zobaczyłem ludzi niemalże w amoku. Wszyscy w maseczkach. :-0
Mało kto jednak doczytał, że
Maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach i ogrodach botanicznych lub zabytkowych, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m.
źródło: pacjent.gov.pl

Awatar użytkownika
gar
Donator
Donator

Post autor: gar » 25 mar 2021, o 12:05

Adler pisze:
24 mar 2021, o 20:23
Dziś z dziećmi w parku zobaczyłem ludzi niemalże w amoku. Wszyscy w maseczkach. :-0
Mało kto jednak doczytał, że
Maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach i ogrodach botanicznych lub zabytkowych, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m.
źródło: pacjent.gov.pl
Tak działa oglądanie telewizji w nadmiarze

Awatar użytkownika
petruss1990
Donator
Donator

Post autor: petruss1990 » 25 mar 2021, o 19:11

Też tak miałem, a jakie spojrzenia atakowały jak "bezczelnie zdjąłem maseczkę"...