Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13526
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: Adler » 17 mar 2011, o 17:40

Zainspirowany tematem z pewnego portalu internetowego postanowiłem przedstawić listę najmniej atrakcyjnych turystycznie krajów w Europie.
Lista powstała w oparciu o liczne obserwacje statystyczne:

- Gruzja
- Macedonia
- Serbia
- Ukraina
- Armenia
- Bośnia i Hercegowina
- Mołdawia

Czy zgadzacie się z powyższym?

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: figamaga » 17 mar 2011, o 17:53

Ja się nie zgadzam!
Ukraina - chyba już wszyscy na forum wiedzą, ze kocham Lwów, Kijów, Kamieniec Podolski i całą resztę ukraińskich miast i miasteczek.
Mimo, że na Bałkany dopiero się wybieram, to uważam, że zdecydowanie mają co zaproponować. To nie tylko Chorwacja czy Grecja. Ale szereg cudownych terenów z klimatem!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13526
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 17 mar 2011, o 18:02

figamaga pisze:Ale szereg cudownych terenów z klimatem!
Np. Macedonia, którą osobiście polecam!
Z Macedonią to ja się z kolei nie zgadzam.

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: figamaga » 17 mar 2011, o 18:15

Bo to wszystko zalezy od tego, czego człowiek poszukuje.
Bo do mnie takie zdjęcia Macedonii jak najbardziej przemawiają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13526
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 1 kwie 2011, o 12:59

Zdecydowanie zniechęcające może być zachowanie straży granicznej przed wjazdem do Serbii :-/

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1029
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 15 maja 2011, o 17:38

Zachowanie straży granicznej i celników pozostawiają wiele do życzenia na prawie każdej, niestety, granicy. Ja pod ręką mam chamstwo Ukraińców...

A co do tematu też się nie zgadzam z Ukrainą na tej liście. Posiadają ciekawe(mało poznane) góry, plaże nad Morzem Czarnym, miasta bardzo bogate w zabytki....
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

voyager

Post autor: voyager » 4 cze 2011, o 17:41

Nie potrafie okreslic najmniej atrakcyjnych krajow w Europie, czy na Swiecie. Wszedzie mozna znalezc cos ciekawego. Z kolei najatrakcyjniejszym miejscem dla mnie jest to, ktorego jeszcze nie widzialem.

JolantaNowaczyk

Post autor: JolantaNowaczyk » 5 cze 2011, o 08:01

Ja też z Ukrainą się nie zgadzam!
Wróciłam zachwycona, jak zawsze po wschodniej podróży - Kijów, czyli miasto różnorodności, kontrastów, wielka metropolia, która robi wrażenie; Krym z przepięknymi plażami czy Lwów z niezwykłą atmosferą. Nie wiem według jakich kryteriów to zostało ustalone...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13526
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 6 cze 2011, o 16:06

JolantaNowaczyk pisze:Nie wiem według jakich kryteriów to zostało ustalone...
Informacja w pierwszym poście.

Hyundai

Re: Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: Hyundai » 15 wrz 2011, o 13:58

Ja sie tez nie zgadzam z Ukrainą. Byłem na Ukrainie w tym roku, i nigdy nie spedzilem tak fajnych wakacji za takie male pieniądze. Nie ryzykowalem podrozy pociagiem i lecialem samolotem w okolice Morza Czarnego. Wszystko rezerwowalem przez internet. Ukraina to piekny, ale nie ma co ukrywac - biedny kraj. Nie kazdemu moze odpowiadac na wakacyjny wypoczynek, ale dla mnie jest super! A ceny w restauracjach sa powalajace! Za piwo w pubie płaciłem 2,50 w przeliczeniu na złotówki. Kazdemu polecam Ukraine, wybrzeze ma porownywalnie piekne do wybrzezy Wloch czy Grecji.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: amber » 9 gru 2011, o 23:27

Ja jakoś nie polecałabym/nie lubię dużych miast:)
Naprawdę podróżując zatrzymuje się w malutkich wioskach i niechętnie zaglądam do "standardowych miejsc". Plaże typu Costa Brava czy Costa del Sol - dla mnie tam panuje zaludnienie, i nie lubię takich miejsc.
Zdecydowanie wolę Ukrainę, Rumunię, Serbię (właściwie wszystkie kraje, które wymienił German :)).
Warto poszukać w takich krajach ludzi, poznać ich kulturę... Te kraje jeszcze nie są "oklepane" i dlatego wydaja się mało atrakcyjne. Jednak to się zmienia i często Bałkany i Wschód stają się coraz bardziej popularne - bo są nieznane. :)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: Gollum » 2 kwie 2013, o 14:25

To wszystko efekt tego, że wypięliśmy się na wschód. Jak Węgrzy z dnia na dzień zapomnieli, że umieją mówić po rosyjsku, tak my z dnia na dzień zapomnieliśmy o całym wschodzie, jeśli nie ma tam śladów polskości, martyrologii i innych dowodów, że Polacy są ofiarą losu. I tak jest do dziś.

Gruzja to przecież Kaukaz, wieże Swanetii, stare budowle Mcchety, świątynie Kutaisi, ciekawy folklor i oryginalna kultura. No i herbaciane pola (i wspaniały ogród botaniczny) Batumi. I Morze Czarne. Owszem, Gruzja jest mało popularna u nas, ale ostatnio dużo dla jej promocji robi małżeństwo Mellerów i Kasia Pakosińska. No i w końcu ruszyły się biura turystyczne. My powinniśmy odwiedzać Gruzję z trzech powodów: po pierwsze primo jest tego warta, po drugie primo od bardzo dawna Gruzini nas lubią, z wzajemnością zresztą, po trzecie primo, jadąc do Gruzji wspieramy jej gospodarkę, a silna Gruzja, która pokazała wała Rosji jest w naszym interesie.

Armenia to pierwszy na świecie kraj chrześcijański (na ponad pół wieku przed Rzymem), gdzie są liczne klasztory mające prawie tyle lat co tamtejsze chrześcijaństwo, że wspomnę tylko dolinę Azat, Gegard, Haghpat, Sanahin. To pełen zabytków Eczmiadzin z katedrą, jednym z najstarszych ciągle działających kościołów świata, ruiny katedry w Zwartnocu (zniszczona przez trzęsienie ziemi ponad tysiąc lat temu), Ormiańskie Stonehenge (nic to, że 3,5 tys. lat starsze) w Zorac Karer, jezioro Sewan z klasztorami na brzegach, to również wspaniała i stara kultura. Tyle tylko, że Armenia jest w stanie permanentnej wojny z Azerbejdżanem i dobrowolnie jest w strefie wpływów Rosji, jak Białoruś czy Abchazja.

Macedonia to przecież Ochryda, obok m.in. Antiochii, Aleksandrii i Rzymu jedno z głównych centrów wczesnośredniowiecznego chrześcijaństwa. W Ochrydzie powstała cyrylica. Jest pełna starych świątyń i innych zabytków. To także jezioro Ochrydzkie, Kolorowy Meczet w Tetowie, prehistoryczne obserwatorium astronomiczne w Kokinie (notowane przez NASA jako jedno z najlepszych). To także Skopje z kamiennym mostem, takimże akweduktem, licznymi cerkwioami i klasztorami.

Serbia to zamek Golubac, wulkaniczne Wieże Diabła, góry Zlatibor, Kopaonik czy Tara, Żelasna Brama na Duinaju, Belgrad, w Niszu Wieża Czaszek, twierdza i ruiny rzymskiej Mediany. Do tego liczne parki narodowe, większość to góry, ale Dżerdap to przełom Dunaju. I liczne, by nie rzec bardzo liczne uzdrowiska. Owszem, Serbowie ostatnio za nami nie przepadają (za nasz współudział w wojnie 1999 roku i bezinteresownej okupacji (bo tak to trzeba nazwać) Kosowa.

Bosnia i Hercegowina
W zasadzie wysyarczą dwa słowa: Medjugorje i Mostar. Ale do tego dołozymy malownicze góry, wodospady Kravice, malowniczością nie ustępujące chorwackiej Krce, inne niż mostarski kamienne mosty (sporo ich jest), inne wodospady, jak te na Unie, czy miasta, bardziej znane z niedawnych wojen niż z malowniczości, jak Tuzla, Jaqjce, Bihacz, Banja Luka czy Srebrenica. Do tego malownicze gorskie rzeki, Neretwa, Tara, czy wspomniana Una, osrodek olimpisjki w Sarajewie.

O Ukrainie napisano wiele, więc nie będę się tym, krajem zajmował: tym bardziej, że Ukraina zajmuje wysokie miejsce w naszych rankingach najciekawszych krajów europejskich.

Mołdawia – no, to już prędzej. W zasadzie to nie szukając nigdzie, z Mołdawią mołdawską (bo jest i rumuńska) kojarzą mi się winnice i znane z „Ognioem i Mieczem” wyjątkowo dzika dolina Dniestru. Ale jak się wgłębi, to są Soroki z twierdzą i dzielnicą cygańską, Kiszyniów, Bendery oraz liczne klasztory.

Chciałem dołozyć Białoruś, ale oprócz Grodna, Miru, Nowogródka, Brześcia, Pińska, Świtezi, puszcz Białowieskiej i Nalibockiej, mamy jeszcze Mohylów, Orszę, Połock, jezioro Narocz i cały Polesia czar.

Z mej rachunkowości wychodzi więc, że w Europie nie mamy nieciekawych krajów. A jeśli już koniecznie mieć musimy, to tylko Mołdawia.

Sebastianek
User
Posty: 21
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:25
Lokalizacja: Serock

Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: Sebastianek » 23 paź 2014, o 15:28

admin pisze:Zainspirowany tematem z pewnego portalu internetowego postanowiłem przedstawić listę najmniej atrakcyjnych turystycznie krajów w Europie.
Lista powstała w oparciu o liczne obserwacje statystyczne:

- Gruzja
- Armenia
To nie są kraje europejskie!

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1198
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: tadeks » 23 paź 2014, o 17:19

Sebastianek pisze: To nie są kraje europejskie!
Gratuluję znajomości geografii. Sądzisz, że admin o tym nie wiedział?
Proponuję napisać i podzielić się swoim "ODKRYCIEM "do UEFA (Unii Europejskiej Związków Piłkarskich) zrzeszającej związki piłkarskie Europy. Tam też należą Armenia i Gruzja. Poza tym Azerbejdżan, Kazachstan i Izrael.

cmaMo79

Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: cmaMo79 » 5 lis 2014, o 15:28

Według mnie Białoruś.

MoniaK23

Najmniej atrakcyjne kraje w Europie

Post autor: MoniaK23 » 10 lis 2014, o 13:19

tadeks pisze:
Sebastianek pisze: To nie są kraje europejskie!
Gratuluję znajomości geografii. Sądzisz, że admin o tym nie wiedział?
Proponuję napisać i podzielić się swoim "ODKRYCIEM "do UEFA (Unii Europejskiej Związków Piłkarskich) zrzeszającej związki piłkarskie Europy. Tam też należą Armenia i Gruzja. Poza tym Azerbejdżan, Kazachstan i Izrael.
też tak myślę

ODPOWIEDZ