Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Polska w oczach cudzoziemców

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Polska w oczach cudzoziemców

Post autor: Comen » 2 sty 2020, o 21:47

Może macie takie doświadczenia z kontaktu z turystami z obcych krajów. Jak postrzegają Polskę, co im się tutaj podoba, czego nie "trawią". Co im się z Polską kojarzy. Jakieś stereotypy.
Z ostatniego pobytu w Czechach mam dwie pośrednie obserwacje, niestety obie dość negatywne.
Pierwsza jeśli chodzi o język. Na oko jednak woleli aby mówić po angielsku. Wtedy jestem postrzegany jako klasyczny współczesny nomada, czyli przedstawiciel "żadnej" narodowości. Jak mówiłem po polsku to zazwyczaj rozumieli, ale jakby z mniejszą ochotą.
Druga obserwacja z księgarni w czeskiej Ostrawie. Do Polski rzut beretem a w dziale przewodników dosłownie nic. Italia, Hiszpania, Francja i sporo innych egzotycznych kierunków owszem, sporo o Czechach, z rozpędu o Słowacji, ale jakikolwiek przewodnik po kraju sąsiednim na północy tam nie zaistniał. Abstrahując, że Czechy są trochę bardziej zadbane i bogatsze jeśli chodzi o zabytki to jednak w Polsce jest sporo punktów w których przeciętny turysta nudził się przecież nie będzie. Zastanawiająca jest więc ta ignorancja.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polska w oczach cudzoziemców

Post autor: Adler » 2 sty 2020, o 23:46

Wydaje mi się, że amber swego czasu zaczęła coś na temat stereotypów. Mogę się mylić. (T)

ODPOWIEDZ