Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Podsumowanie roku 2019

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Podsumowanie roku 2019

Post autor: Comen » 30 gru 2019, o 15:53

Rok się kończy, rok się zaczyna. Pora na turystyczne podsumowania tego minionego. Co się udało, czego się nie udało zrealizować? Jakie wycieczki odbyliście. Ile czasu spędziliście w terenie. Gdzie nocowaliście? Jakie wrażenia? Wszystko możliwe do opisania w tym temacie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Podsumowanie roku 2019

Post autor: Comen » 1 sty 2020, o 23:12

Rozpocznę. Rok się już skończył i wszelkie nowe wycieczki będą już na konto 2020 roku. Mój poprzedni całkiem udany z rekordową liczbą 23 wyjazdów, z tym że kilka było krótkich - półdniowych np. do Chęcin na Noc Muzeów czy na pola lawendy niedaleko od Krakowa. Najwięcej pojedynczych wycieczek w maju, w styczniu brak. W sumie 42 dni w terenie - tak jak było rok temu.

Luty: Rybnik i Rydułtowy (1 dzień), Powiśle: Nowe Brzesko, Puszcza Niepołomicka (1 dzień)
Marzec: Skarżysko-Kamienna i Szydłowiec (1 dzień)
Kwiecień: Pogórze Gubałowskie (1 dzień), Góry Świętokrzyskie: Miedzianka (1 dzień)
Maj: Cmentarze na Pogórzu (1 dzień), Wrocław (2 dni), Beskid Sądecki: Przehyba (1 dzień), Chęciny (0,5 dnia), Lubuskie: Santok, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Ujście Warty, Chojna, Lubniewice (4 dni)
Czerwiec: Krasiejów i Ozimek (1 dzień), Beskid Mały: Magurka Wilkowicka (1 dzień), Ostrów koło Proszowic (0,5 dnia)
Lipiec: Zamek Tenczyn (0,5 dnia), Wyżyna Krakowsko-Częstochowska: Grodzisko Pańskie, Bydlin, Cieślin, Jaroszowiec (1 dzień)
Sierpień: Południowe Czechy i Morawy TCH, m.in. Pelhrimov, Pisek, Tabor, Trzeboń, Czeskie Budziejowice, Czeski Krumlow, Jindrichuv Hradec, Telcz, Znojmo, Trzebicz (12 dni), Beskid Sądecki: Koziarz (1 dzień)
Wrzesień: Mazowsze: Warszawa, Pułtusk, Serock, Sierpc, Puszcza Kampinoska, Czersk (5 dni)
Październik: Pasmo Policy (1 dzień), Tatry (1 dzień)
Listopad: Wyżyna Częstochowska: Częstochowa, Złoty Potok, Siedlec, Zrębice, Olsztyn, Mstów (3 dni), Czernichów (0,5 dnia)
Grudzień: Katowice (1 dzień)

Moja subiektywna ocena miejsc noclegowych odwiedzonych w tamtym roku w skali 0-5:
Wrocław: Hostel Trio, łazienka z dziwacznymi prysznicami - 2
Kostrzyn nad Odrą: Motel Capitto, dość ciasny choć całkiem przytulny pokoik na poddaszu z osobnym wejściem - 4
Sezimovo Usti: Penzion U Ruże, apartament przy remontowanej ulicy - trochę problemów z parkowaniem - 4
Ceske Vrbne: Hostel Lodenice, pokój znośny a plusem kompleksu tor kajakarstwa górskiego - 3
Leska Horni: Apartman u Papousku, bardzo komfortowy - jedynym jego mankamentem nieszczególne położenie - 4
Warszawa: Hostel Tolek, a w zasadzie jakaś jego "filia" przy Adama Mickiewicza, dom otwarty i dubeltowi lokatorzy - 1
Częstochowa: Hotel Haga, miła obsługa i całkiem w porządku - 4

Kalejdoskop zdjęć
Strip Mały.jpg
Poziomo:
Rząd 1: Bajka Pana Kleksa, Grząby Bolmińskie, Mogiła Powstańców 1863 w Puszczy Kampinoskiej, Kalatówki, Zamek w Chęcinach, Fontanna Pauktscha w Gorzowie, Chochołów, Wrocławskie krasnale
Rząd 2: szlak na Przehybę, Jasna Góra, pole lawendy, jezioro Lubniewsko, Miedzianka, Afrykarium we Wrocławiu, rynek w Czeskich Budziejowicach, Czeski Krumlow
Rząd 3: Pijalnia wód mineralnych w Szczawnicy, Mstów, szlak na Koziarz, Rybnik, ruiny zamku w Bydlinie, most w Ozimku, zamek Tenczyn, Cervena Lhota
Rząd 4: Stacja Czernichów, PN Ujście Warty, Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, Bechynie, Znojmo, Polica, Szydłowiec, Twierdza Kostrzyn
Rząd 5: Biakło, Grodzisko Pańskie, hałda Szarlota, cmentarz w Dolinie Białej, kościół w Chojnie, rynek w Telczu, skansen w Sierpcu, katedra w Bielsku
Rząd 6: ratusz w Częstochowie, Babia Góra, Tabor, szlak na Magurkę Wilkowicką, klasztor w Hebdowie, warszawska Stara Praga, Dinopark Krasiejów, szopka w Panewnikach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podsumowanie roku 2019

Post autor: gar » 9 sty 2020, o 23:00

Z wyjazdów prywatnych i prawie prywatnych:
styczeń - Rudawy Janowickie (3), Górny Śląsk (1), Ziemia Pszczyńska (1)
luty - Górny Śląsk (1), Beskid Śląski (2)
marzec - Szkocja (5), Górny Śląsk (1)
kwiecień - Praga (4), Lwów (3), Tarnów (2)
maj - Doły Jasielsko - Sanockie (4)
czerwiec - Zagłębie Dąbrowskie (1), Karkonosze (2)
lipiec - Karkonosze (3), Opolszczyzna (1), Ziemia Kłodzka (6), Toruń (3)
sierpień - Warmia i Mazury (7)
wrzesień - Gruzja (8), Beskid Śląski (1), Górny Śląsk (1)
październik - Hala Krupowa (3)
listopad - Ojcowski PN (1), Górny Śląsk (1), Czechy (2)
grudzień - Górny Śląsk (1), Rudawy Janowickie (4)
To był rewelacyjny rok. Wszystkich dni wyjazdowych (prywatnych, półprywatnych i służbowych): 229

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Podsumowanie roku 2019

Post autor: Comen » 10 sty 2020, o 09:37

To faktycznie trudno Cię było zastać w domu. Tych opisanych tutaj naliczyłem 71. Służbowych więc jeszcze 2 razy tyle. Ciekawe czy w Polsce czy też za granicę? Jeśli tak to w podobnych czy różnych kierunkach i gdzie najdalej?
Widzę, że 6 czy 7 razy pojawia się Górny Śląsk. Mógłbyś sprecyzować konkretne miejsca, bo rozumiem, że nie liczysz w to wypadów do sklepu np. po chleb. Ostatnio przyjrzałem się szlakom znakowanym w okolicy GOP i stwierdzam, że ich gęstość jest przynajmniej ponadprzeciętna. Pytanie czy większość z nich zapewnia jakieś atrakcje krajoznawcze poza samym spacerem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podsumowanie roku 2019

Post autor: gar » 10 sty 2020, o 10:19

Comen pisze:
10 sty 2020, o 09:37
To faktycznie trudno Cię było zastać w domu. Tych opisanych tutaj naliczyłem 71. Służbowych więc jeszcze 2 razy tyle. Ciekawe czy w Polsce czy też za granicę? Jeśli tak to w podobnych czy różnych kierunkach i gdzie najdalej?
Widzę, że 6 czy 7 razy pojawia się Górny Śląsk. Mógłbyś sprecyzować konkretne miejsca, bo rozumiem, że nie liczysz w to wypadów do sklepu np. po chleb. Ostatnio przyjrzałem się szlakom znakowanym w okolicy GOP i stwierdzam, że ich gęstość jest przynajmniej ponadprzeciętna. Pytanie czy większość z nich zapewnia jakieś atrakcje krajoznawcze poza samym spacerem.
I Polska i zagranicą, ale zdecydowanie więcej w kraju. W różnych kierunkach (w Polsce: Bałtyk, Warmia i Mazury, Sudety, Podhale, Beskidy, Bieszczady, Dolny Śląsk, Mazowsze, Wielkopolska, Małopolska i oczywiście Górny Śląsk, za granicą najczęściej Czechy, ale była też Słowacja, Austria, Ukraina, Rumunia, Węgry).
Po chleb mam 50 metrów (mieszkam obok sklepu) :)
Na Śląsku nowe obiekty, starsze których nie znam lub które się zmieniły w takich miastach Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, ale też powtórki z okolic (Toszek, Bycina, Tychy, Tarnowskie Góry, Radzionków). Rzadko chodzę szlakami turystycznymi w GOP-ie - częściej własnymi ścieżkami i głównie w kierunku architektury.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13448
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Podsumowanie roku 2019

Post autor: Adler » 11 sty 2020, o 11:57

Fajnie macie. :(
Turystycznie nie mam w tym roku czym się pochwalić. Urodziła mi się druga córka, która za 6 dni obchodzi pierwsze urodziny. To jest moje podsumowanie 2019. (D)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podsumowanie roku 2019

Post autor: gar » 11 sty 2020, o 13:06

Abelard pisze:
11 sty 2020, o 11:57
Fajnie macie. :(
Turystycznie nie mam w tym roku czym się pochwalić. Urodziła mi się druga córka, która za 6 dni obchodzi pierwsze urodziny. To jest moje podsumowanie 2019. (D)
Z tego co wiem kilka wyjazdów jednak uskuteczniłeś (w tym niektóre z dziećmi). Niedługo młodsza pociecha zacznie wędrować i będziesz mógł więcej podróżować.

ODPOWIEDZ