Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Stadiony i obiekty sportowe

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Stadiony i obiekty sportowe

Post autor: Comen » 3 sty 2014, o 08:15

Przy okazji imprez sportowych odbywamy też wycieczki turystyczne. Ale także same stadiony i inne obiekty sportowe (korty, skocznie narciarskie, baseny, hale sportowe) mogą być ciekawym miejscem do zwiedzania. Macie może tego typu doświadczenia w swoich turystycznych wojażach. Pochwalcie się nimi. Na początek dwa krakowskie stadiony Wisły i Cracovii oraz słynny Santiago Bernabeu w Madrycie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Stadiony i obiekty sportowe

Post autor: Adler » 6 sty 2014, o 11:38

Z dotychczasowych podróży najchętniej wspominam stadiony w Monako (Stade Louis II) i w Barcelonie (Estadi Olímpic Lluís Companys). Camp Nou widziałem tylko z daleka, przejazdem... :(
Ostatnio sporadycznie bywam pod stadionem olimpijskim w Berlinie (Olympiastadion). Również ładny obiekt.
Z polskich najbardziej zapadł mi w pamięci stadion w Poznaniu przy Bułgarskiej (jeszcze przed przebudową), bo tam wybrałem się tramwajem specjalnie (jeszcze w latach 90-tych). Stadion żużlowy w Tarnowie pewnie wszyscy kojarzą, więc o nim nie będę wspominać. Tradycyjnie przy okazji wycieczek kilkakrotnie miałem już okazję zwiedzić skocznie narciarskie w Zakopanem i Wiśle.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Stadiony i obiekty sportowe

Post autor: yaretzky » 6 sty 2014, o 17:32

Z zagranicznych obiektów nie możemy się niestety pochwalić żadnym...
W Polsce dość często (swego czasu, z racji m.in. zamieszkania) bywałem na stadionie żużlowym w Zielonej Górze, byliśmy też parę razy na skoczni w Zakopanem. Stadion piłkarski Zagłębia Lubin miałem okazję obejrzeć kilkukrotnie (nie jako kibic <lol> , raczej z racji jak wyżej).
Przemek pisze:stadion w Poznaniu przy Bułgarskiej (jeszcze przed przebudową), bo tam wybrałem się tramwajem specjalnie (jeszcze w latach 90-tych)
Stadion Lecha w Poznaniu (ten przy Bułgarskiej) poznałem jeszcze sto lat przed Przemkiem. <lol>
Pamiętam też jak kilkanaście lat temu weszliśmy z kolegą na starą, nieczynną już skocznię narciarską w Zieleńcu. Ale jeszcze lepiej pamiętam strach i obłęd w oczach z jakimi z niej później "spełzaliśmy" <lol> . Wszystkie deski drewnianych schodków trzeszczały pod nami, spróchniałe kawałki odpadały i spadały w dół (podczas wchodzenia jakoś tego nie zauważyliśmy).
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadiony i obiekty sportowe

Post autor: creamcheese » 6 sty 2014, o 18:43

Byłem na Heysel po tragedii w 85...w tym momencie skończyła się dla mnie piłka nożna, sport dla ludożerców...jestem za wyburzeniem wszystkich stadionów...a jak na ironię prezydent Lublina funduje nam za cięzką kasę stadion
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

ODPOWIEDZ