Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tanie podróże

Ogólne dyskusje o turystyce.
agatha_k

Tanie podróże

Post autor: agatha_k » 2 gru 2013, o 19:45

Hej. Marzy mi się super wycieczka..ale nie mam zbyt dużo funduszy. Poleci ktoś,coś? ! Pomożcie! <skromny>

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Tanie podróże

Post autor: Adler » 2 gru 2013, o 19:57

Coś więcej o ramach czasowych (pora roku/miesiąc), kierunku wycieczki (kraj/zagranica)?

5) Multikonta: Zabrania się użytkownikom posiadania więcej niż jednego konta na forum.
Wyjaśnij nam proszę fakt posiadania na forum drugiego konta, czyt. konto użytkownika "FlyAway"? <mysli>

Awatar użytkownika
nadzia92
User
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Tanie podróże

Post autor: nadzia92 » 2 gru 2013, o 23:18

Jeśli chodzi o turystyke krajową to polecam piękny Kraków, noclegi w schronisku młodzieżowym są naprawde tanie, a bilety na pociągi PKP mają teraz dużo zniżek, im wcześniej kupisz bilet tym taniej, a studenci jeżdżą prawie za darmo. Widze że też jestes z Lublina :-) pociągiem w Krakowie jesteś już po 5 godzinach, leci jak z bicza :-) Z Krakowa blisko do Oświęcimia, Wieliczki, naprawde można wiele zwiedzić tanim kosztem. A jeśli chodzi o turystyke międzynarodową to polecam na transport Polskiego Busa, czasem można się załapać do Pragi na bilet za 20zł (tylko trzeba dojechać do Warszawy) :-)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Tanie podróże

Post autor: Yoana » 5 gru 2014, o 10:05

Jeśli chodzi o tanie przemieszczanie się, to uważam, że warto śledzić promocje znanych przewoźników autobusowych (Polski Bus, Neobus, lokalnie Voyager). Zajmuje to trochę czasu, ale warto planować wcześniej swoje wyjazdy. Opłaca się- sama na trasie Rzeszów-Tarnów-Kraków często kupuję bilety za 1-5 zł. <hura>
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

redmode88

Tanie podróże

Post autor: redmode88 » 5 mar 2015, o 21:41

Jeśli chodzi o wycieczki za granicę - bardzo gorąco polecam Budapeszt. Najlepiej dostać się tam linią Wizzair, ale kupując bilet minimum 2-3 miesiące wcześniej. Piękne miasto, naprawdę. Mnie osobiście udało się kupić bilet w tę i z powrotem za 280 zł. Wróciłam zachwycona :) Warto!

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tanie podróże

Post autor: Comen » 5 mar 2015, o 22:46

Tyle że do Budapesztu samolotem jakoś mnie nie przekonuje. Z Krakowa do Budapesztu przejadę mniej więcej za tę kwotę autokarem w te i wewte. Przy okazji opłacę sobie 2 noclegi - autobus jedzie jakieś 5 godzin od 24.00 do 5.00
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ