Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pamiątki z podróży

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: mariusz77 » 25 maja 2013, o 07:42

Góry-tylko zdjęcia za to w hurtowych ilościach-około 1000 z tygodniowego pobytu.
Pozostałe rejony Polski-też zdjęcia z zastrzeżeniem odnośnie Ustki-tam moja połowica kupiła sporo rzeczy z bursztynu i srebra-co fakt to fakt;ale tam są w miarę tanie i dobrej jakości;zainteresowanym służę namiarami i zdjęciem na dobry punkt z biżuterią.
ps.a tak z przymrUżeniem oka-moim zdaniem najlepszą pamiątką jest nie przywiezienie pamiątki z budki sępów <lol> <lol> <lol> <lol> .

Awatar użytkownika
Alupinka
User
Posty: 26
Rejestracja: 6 lut 2013, o 20:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Alupinka » 25 maja 2013, o 11:11

Ja często przywożę jakieś praktyczne drobiazgi - kolczyki, wisiorki czy też 'kuchenne' bibeloty, jak kubek czy magnes na lodówkę. Zawsze staram się też przywieźć widokowkę - proszę przy tym osoby, z którymi podróżuję o podpisy, a dzięki temu można łatwo sprawdzić gdzie z kim się wędrowało :)

Awatar użytkownika
sonique2955
User
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2013, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: sonique2955 » 27 maja 2013, o 21:49

Alupinka pisze:Ja często przywożę jakieś praktyczne drobiazgi - kolczyki, wisiorki czy też 'kuchenne' bibeloty, jak kubek czy magnes na lodówkę. Zawsze staram się też przywieźć widokowkę - proszę przy tym osoby, z którymi podróżuję o podpisy, a dzięki temu można łatwo sprawdzić gdzie z kim się wędrowało :)
Mnie jeszcze o podpis nie prosiłaś :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8839
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Comen » 27 maja 2013, o 22:27

Wszystko przed nami :)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: mariusz77 » 27 maja 2013, o 22:58

Ja jeszcze z tego tematu pozwolę sobie ODRADZIĆ jedną pamiątkę dostępną w Szklarskiej Porębie-Likier Karkonoski-owszem; "liczyrzepów" ma sporo ale w smaku....cóż;jeżeli lubicie mocno;a nawet diabelnie mocno ziołowe trunki będziecie zadowoleni;cała reszta-będzie totalnie rozczarowana.
ps.z drugiej zaś strony-gorąco polecam Łącką pamiątkę;do kupienia na Ryneczku w Łącku ;-).

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Gollum » 28 maja 2013, o 18:31

Czasami coś z pozoru bezuzytecznego, okazuje się bardzo przydatne. Syn ubiegego lata kupił w Grecji od Murzyna paletkę na owady za 2 euro. Jest toto jak rakieta tenisowa z akumulatorem w rękojeści, a siatka jest naładowana elekteycznie. Gdy się trafi w owada, widać mały błysk, rozlega się trzask i robal is trup. Własnie teraz ta maszyneria pokazała swoją przydatność. Kuchnię nam opanowały mkliki. Pułapki lepowe ledwie nadążąją z lepieniem robactwa, a i tak każdego dnia na suficie siedzi kilka sztuk. No to elektryczna rakieta idzie w ruch.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8839
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Comen » 28 maja 2013, o 21:49

Cóż to takiego mklik? Nie widziałem chyba jeszcze takiej kreatury w życiu <szok>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: creamcheese » 28 maja 2013, o 22:06

I lepiej żebyś nie poznał gada...paskudztwo które się lęgnie nawet w czekoladzie...wodą i ogniem go, jak krzyżaka!!

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Gollum » 28 maja 2013, o 22:15

O tak, wodą i ogniem, a on i tak przeżyje...
inna nazwa tego stwora to mól spożywczy. ydaje się, że wszstko jest dobrze zamkniete, a to cholerstwo i tak się dobierze do wszstkiego

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: creamcheese » 28 maja 2013, o 22:36

Kupiłem w Obi plaster na to szkaradziejstwo...i pomogło. Oczywiście woda i ogień cały czas <lol>

Cygni

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Cygni » 29 maja 2013, o 09:19

Ja przywożę z podróży... kamienie :) Takie hobby. Oczywiście gdy tylko zbierze mi się więcej niż 5 na półce przestaję rozpoznawać który jest skąd i wszystkie lądują za oknem, ale i tak z kolejnych podróży niezmiennie przywożę kolejne.
A poza tym figurki porcelanowe. Mam już taką kolekcję, że większa jej część została wyeksmitowana do piwnicy. No i oczywiście obowiązkowo pieczątki ze schronisk i wszelkie bilety wstępu - niezastąpione wspomaganie pamięci. Nie raz patrząc na jakiś bilet dziwiłam się, że w ogóle byłam w takim miejscu, bo człowiek się młodszy nie robi i skleroza postępuje :)

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: mariusz77 » 29 maja 2013, o 09:27

No cóż...ja tam się cieszę;że 11 czerwca przedawni mi się pamiątka z ubiegłorocznego wyjazdu w góry. Panowie Policjanci byli co prawda bardzo mili i sympatyczni;ale trzeba było odpowiedzieć twierdząco na pytanie "czy przyjmuje Pan mandat?"
no i trzeba było przyjąć.....

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: creamcheese » 29 maja 2013, o 11:56

Przywoziłem dziecku dzwonki...ale dziecko dorosło, a ja zauważyłem, że dzwonki są podobne a różnią się tylko napisem z nazwą miejscowości, górki ...(chińskie??)...i dzwonki-pamiątki umarły śmiercią naturalną.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Gollum » 16 paź 2013, o 20:34

Dzwonki kolekcjonuje moja żona. Też staram się jej z każdej podróży przywieźć. Oczywiście gdzie takowe są. Z Brukseli oczywiście taki z manekenem pisem, ze Schwarzwaldu pasterski, ale chyba zrobiony w Chinach, bo ten pasterski ze Słowacji jakby taki sam. Ale gdzieś w Holandii, nie pamiętam, czy to był Tilburg, Breda, Amsterdam czy Haga, ale chyba to Tilburg, w sklepie ze starociami kupiłem oryginalny dzwonek kuchenny, wzywający na obiad. I rzeczywiście, choć rozmiarami niewielki, to głos ma donośny

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Adler » 16 paź 2013, o 20:40

Ostatnio drewniane obrazki na ścianę z czymś typowym, charakterystycznym dla danego miejsca.

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: inanord » 7 lut 2014, o 10:03

Z pamiątek to też przywożę sobie niewielkie ale nietypowe, charakterystyczne dla danego regionu kamyki, ale staram się je podpisać, żeby później nie zapomnieć. Raz nawet przywiozłam kubeczek gleby z Chorwacji - bo miała taki niezwykły kolor. Z Alp mam maskotki, śliczną koziczkę i bernardynka- jak na nie popatrzę to od razu przypomina się wyjazd. Dzwonki alpejskie też mam.Staram się przywozić przedmioty charakterystyczne dla danego regionu, np. stroje, nakrycia głowy, przyprawy, rosliny itp.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: gar » 7 lut 2014, o 10:29

Pamiątki w moim wypadku to tylko rzeczy praktyczne: podkoszulki z danego kraju lub miejsca, miejscowe alkohole oraz smakołyki (wg możliwości i pojemności plecaka lub walizki), mapy i przewodniki. W zeszłym roku miałem możliwości i do Polski przyjechało z Rumunii 15 słoików zakuski (nie wspominając innych dóbr smakowych).

pala

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: pala » 7 lut 2014, o 10:48

Ja z reguły przywożę zdjęcia i ciekawsze drukuje u fotografa. Z wypadów nad morze (poza bałtykiem) przywożę sobie mały słoiczek z piaskiem :) czasami rówież jakiś regionalny alkohol.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: yaretzky » 7 lut 2014, o 10:49

gar pisze:W zeszłym roku miałem możliwości i do Polski przyjechało z Rumunii 15 słoików zakuski
A co to ta "zakuska" ?? Możesz nam coś przybliżyć ??
Lubię takie różne "wynalazki", a na "zakuskę" (bez względu na to co to jest) już mi narobiłeś smaka... <mniam>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: gar » 7 lut 2014, o 13:23

yaretzky pisze:A co to ta "zakuska" ?? Możesz nam coś przybliżyć ??
Zakuska to pychota, a dokładniej to taka "ciapaja" czy też rodzaj pasty podobnej do ajvaru, o mniejszej gęstości konsystencji robionej z pomidorów, papryki, cebuli, bakłażanów i co Rumunom jeszcze w ręce wpadnie (ostatnio pojawiły się miksy z grzybami, śliwkami, czosnkiem). W sklepie słoik zakuski kosztuje w granicach 2,5 - 5 zł (zależne od wielkości słoiczka i firmy). W knajpach stosowana jest jako wstępniak, ale koszt jest w granicach 5-8 zł za 1-3 kromek pieczywa z zakuską. Na targach można znaleźć słoik zakuski robionej sposoben domowym ale cena dochodzi do 10 zł (ale taka zakuska jest najlepsza). Na bazie zakuski Rumuni robią również dania w słoikach - najczęściej jest to mieszanina zakuski lub czegoś zakuskopodobnego z ryżem. Też dobre, tylko w domu żywot tego jest nadzwyczaj krótki - szybko mi to wyjada żona i dzieciaki, a można to cudo spożywać i na ciepło i na zimno.

Stasiala
User
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2014, o 19:28
Lokalizacja: NS

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: Stasiala » 7 lut 2014, o 19:42

A ja staram się przywozić rzeczy autentyczne z danego miejsca, w ubiegłym roku przywiozłam autentyczny owczy dzwonek wyszperany gdzieś na starociach. Wisi u mnie nad drzwiami i czasem go trącam, wtedy wydaje charakterystyczny dźwięk jaki towarzyszył nam przy wchodzeniu na Korab (Macedonia). Przypomina mi dźwięki z tamtego regionu. Innym razem przywiozłam orginalną klatkę na ptaki z Tunezji, (nie taką dla turystów, tylko z targu dla miejscowych). Kupuję takie rzeczy by wesprzeć lokalnych rzemieślników a nie made in china. Owszem nie są to rzeczy tanie ale przywożę zawsze tylko jedną rzecz. :>

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pamiątki z podróży

Post autor: yaretzky » 7 lut 2014, o 20:11

Stasiala pisze:staram się przywozić rzeczy autentyczne z danego miejsca
Na pewno tego typu pamiątki są wartościowsze i dłużej przywołują wspomnienia z podróży...
Stasiala pisze:Kupuję takie rzeczy by wesprzeć lokalnych rzemieślników
<brawo>
Zachowanie godne naśladowania ale, niestety, dość rzadko spotykane - zwykle decyduje jednak cena "pamiątki" - te made in china są jednak zdecydowanie tańsze...
Wiemy już cokolwiek na temat Twoich pamiątek z podróży i o wyprawach z dzieckiem, ale nie wiemy nic o Tobie samej ...
Napisz nam coś o sobie w tym wątku, proszę... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Pamiątki z podróży

Post autor: Remi » 24 maja 2014, o 22:29

Ja po mojej ostatniej wizycie w Sudetach przywiozłam kolejny magnesik :D z "małpoludem" ze Szczelińca :D
oprócz magnesików zawsze jeszcze jakieś małe conieco <mniam>

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Pamiątki z podróży

Post autor: Adler » 5 paź 2014, o 11:46

Ostatnio kupuję mapy (zwłaszcza te ciężko dostępne w Internecie) oraz produkty regionalne (np. miody, sery, alkohole).

ODPOWIEDZ