Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Couch Surfing

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Couch Surfing

Post autor: Yoana » 22 paź 2011, o 22:54

Co myślicie na temat tzw. couch surfingu, czyli możliwości nocowania, spędzania czasu z obcą osobą, poznaną np. na portalach specjalnie do tego przeznaczonych? Czy ktoś może korzystał z tej formy podróżowania/nocowania?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Couch Surfing

Post autor: amber » 9 gru 2011, o 23:22

Co prawda bezpośrednio nie korzystałam z tej formy, ale wiem, ze jest do dość powszechne u osób, które jeżdżą na stopa.
Byłam ostatnio na spotkaniu couch surfingu w Krakowie. Można było poznać wielu ludzi z różnych części świata i nawiązać naprawdę fajne znajomości.

Uważam, że to dobry pomysł i naprawdę warto korzystać z takich ofert.
Ja w czasie podróży preferuje namiot, albo nocleg u osób, które spotkam, ale jeśli kiedyś bym potrzebowała pomocy czy noclegu - to na pewno bym skorzystała.

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Couch Surfing

Post autor: Tonfa » 12 gru 2011, o 13:53

Korzystałem wielokrotnie w wielu krajach Europy. Sam również miałem okazję przyjmować gości. uważam, że jest to świetny sposób na spędzanie wakacji i podróży. Szansa na przeżycie niezwykłej przygody i poznanie na prawdę masy fajnych ludzi. Polecam z całego serca każdemu!

P.S. amber - może spotkamy się na jakimś kolejnym spotakaniu CS w Krk :)

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Couch Surfing

Post autor: amber » 12 gru 2011, o 15:34

Tonfa w sumie czemu nie :)
Ja jeszcze jestem w tym tygodniu w Kraku, a we czwartek wyjeżdżam już w Bieszczady :)
Więc jak coś to w tę środę, a jak nie to po świetach :)

Awatar użytkownika
dedos
User
Posty: 86
Rejestracja: 10 lip 2011, o 17:22
Lokalizacja: Krk

Re: Couch Surfing

Post autor: dedos » 15 gru 2011, o 13:26

Słyszałam dużo o Couch Surfingu i to dużo pozytywnych opinii :-D Myślę, że warto się zarejestrować w tym serwisie.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Couch Surfing

Post autor: amber » 17 gru 2011, o 16:56

podobna forma funkcjonuje na Hospitality Club - czyli też piszesz - śpisz i przyjmujesz :D

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Couch Surfing

Post autor: amber » 22 mar 2012, o 18:08

Założyłam sobie sama konto na Couch Surfing -u.
Powiem,że byłam pod wrażeniem gościnności, gdy ostatnimi czasy spałam u innych w domu. Jedna nawet dziewczyna zostawiła nam całe swoje mieszkanie z kluczami i wyszła - to się nazywa zaufanie.
Zauważyłam,że tu nie tylko chodzi o hostowanie kogoś,ale czasem ktoś "spoza" chce się napić herbaty albo żeby mu pokazać miasto. Fajna sprawa :)

jarek123

Couch Surfing

Post autor: jarek123 » 20 sty 2015, o 10:37

Wiecie co. Dużo słyszałem o Couch Surfingu, w większości dobre rzeczy, ale pojawiały się opinie, że można spotkać też dziwaków i oblechów, szczególnie za granicą, gdzie CS jest barziej popularny. Czy nie lepiej uderzyć w tani hostel albo pokój? Coraz częściej pojawia się tania możliwość wynajęcia czegoś, przeglądałem nawet ...
I dla starszych jest chyba ok.

ODPOWIEDZ