Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Najlepszy czas na urlop?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Adler » 13 lip 2011, o 16:44

Lato?
Zima?
Kiedy decydujecie się na wyjazdy urlopowe i co jest decydujące przy wyborze danej pory roku?

Awatar użytkownika
dedos
User
Posty: 86
Rejestracja: 10 lip 2011, o 17:22
Lokalizacja: Krk

Post autor: dedos » 13 lip 2011, o 18:09

Moje wyjazdy odbywają się głównie latem ze względu na największą ilość wolnego czasu w okresie wakacyjnym :) Marzy mi się egzotyka ale lato jest zdecydowanie za gorące.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 13 lip 2011, o 19:01

Końcówka lata, bo - co do zasady - nie za zimno (jak w drugiej połowie września) i nie-upalnie (jak w lipcu i pierwszej połowie sierpnia).
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 13 lip 2011, o 19:04

Kiedyś postanowiłem urlop wykorzystać w lutym (zima w kraju) i wyruszyć do ciepłych krajów, konkretnie do Egiptu. Polecam coś takiego dla odmiany.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 16 lip 2011, o 11:53

Najlepszym okresem na wyruszenie w podróż jest sierpień/wrzesień. Idealna pogoda, jak dla mnie. Lipiec pozostawiam sobie jak coś na spędzanie czasu na pobliskim basenie...;-) oraz na rowerze...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: amber » 22 lis 2011, o 15:49

Zawsze powtarzam, że kiedy wszyscy wyjeźdzają na wakacje / odpoczynek ja wtedy mam dużo pracy i coś w tym jest:)
Jak to można żartobliwie powiedzieć "pracuje 5 miesięcy a 7 odpoczywam" - tak to wygląda (ale tylko pozornie):)
Z racji, że od maja do października pracuje odpoczynek i wszelkie wyjazdy odbywają się głównie w porze zimowej.
Chociaż nie ukrywam, że jak w lecie miałam choćby nawet 4 dni wolnego to wybrałam się np. do Rumumi :)
Jaka porę roku bym preferowała na odpoczynek - późna wiosna albo wczesna jesień. Mniej tłoczno jakoś wtedy tak jest :)- (chociaż przy jeździe na stopa nie koniecznie jest to korzystne)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Adler » 3 lut 2012, o 10:50

Na wrzesień też można zaplanować urlop.
Pogoda wtedy z reguły dopisuje (obserwacja kilku ostatnich lat).

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Abderyta » 3 lut 2012, o 11:20

Zważywszy na coraz popularniejsze eskapady rodaków na północ Afryki, nasuwa się pytanie, czy miesiąc ma jakiekolwiek znaczenie dla decyzji o urlopie. Skoro tam zawsze jest ciepło, to nie ma róznicy, kiedy się tam pojedzie.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Adler » 3 lut 2012, o 11:36

Abderyta pisze:Zważywszy na coraz popularniejsze eskapady rodaków na północ Afryki, nasuwa się pytanie, czy miesiąc ma jakiekolwiek znaczenie dla decyzji o urlopie.

Miałem tutaj na myśli bardziej wyjazdy krajowe.
O eskapadach na północ Afryki wspominam dokładnie 5 postów wyżej. ;-)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Abderyta » 3 lut 2012, o 12:48

German pisze:Miałem tutaj na myśli bardziej wyjazdy krajowe
To rzeczywiście - jak mawiają poddani Elżbiety II i Alexa Fergusona - inna filiżanka herbaty. Mimo to zakładam, że dla stuprocentowego domatora nie ma różnicy, kiedy pójdzie na urlop.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Yoana » 10 lut 2012, o 14:44

Najlepiej jest wziąć urlop latem- jedna tura, natomiast część pozostawić sobie np. na styczeń i wtedy to moża zarówno spędzić czas aktywnie, jak też po prostu...poleniuchować :-) ja właśnie jestem przed urlopem marcowym i jeszcze nie wiem, którą opcję spędzenia czasu wybiorę :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Najlepszy czas na urlop?

Post autor: Abderyta » 11 lut 2012, o 10:48

-> Yoana

Nie zastanawiałbym się na Twoim miejscu, tylko oddał bezbrzeżnemu lenistwu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

ODPOWIEDZ