Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jak taniej spędzać wakacje?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Jak taniej spędzać wakacje?

Post autor: regon » 4 lut 2024, o 12:58

Zrobiłam jeden filmik typowo poradnikowy. Napiszcie czy macie jeszcze inne własne sposoby w tym temacie?



Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak taniej spędzać wakacje?

Post autor: Comen » 4 lut 2024, o 13:37

Zwłaszcza na zachodzie Europy popularne są rozmaite karty atrakcji i vouchery. W Alzacji dzięki takiej karcie obniżyłem koszty atrakcji o prawie 50% a były to atrakcje naprawdę warte obejrzenia: zamki, dawna kopalnia srebra, muzeum książki, muzeum kolei, muzeum samochodów, ogród małp, wesołe miasteczko, park przyrodniczy. Podobnie w Saksonii karta regionalna gwarantuje darmowe podróże komunikacją lokalną oraz wstępy do licznych pałaców, zamków i innych atrakcji regionu. Taka trzydniowa zwraca się już po 2-3 wizytach co przy dużej liczbie takich miejsc nie jest wielkim problemem do zaliczenia. Niektóre muzea mają też dni darmowego zwiedzania. Tak np. było w Szwajcarii. Warto też znacznie wcześniej rezerwować pobyty. Można wtedy znaleźć naprawdę tanie oferty o całkiem dobrym standardzie. W Alzacji nocowaliśmy w starym francuskim domu w małym górskim miasteczku (dwa pokoje i duża kuchnia) a cena tych noclegów była zdecydowanie niższa niż kwater w Polsce. Więc jedynym wyższym wydatkiem były koszty dojazdu na miejsce i ewentualnie koszty zakupów w sklepach, aczkolwiek przy rozsądnych wydatkach to może 150% tego co by się wydało w Polsce. Kupujesz zazwyczaj produkty lokalne na promocjach i w cenach dyskontowych. Samochód zazwyczaj obniża koszty z tego względu, że można wtedy szukać noclegu praktycznie wszędzie nie dbając o kwestie logistyczne. Oczywiście są inne koszty: drogie paliwo czy opłaty parkingowe. Do takiego Luksemburga chyba taniej byłoby bez samochodu, bo komunikację publiczną mają za darmo a chyba nie jest ona źle rozwinięta. Pozostaje co najwyżej kwestia dojazdu. W każdym razie warto robić wstępny kosztorys i rozważać rozmaite opcje.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ