Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: regon » 21 sty 2023, o 20:10

Witam.
Namnożyło się w necie stron rezerwacyjnych (booking, travelist, kayak...). Ja na razie korzystałam tylko z Booking i nocowanie.pl. Chciałabym poznać Wasze opinie, które jeszcze są godne uwagi, a które nie bardzo (chodzi zwłaszcza o cenę, ofertę i wiarygodność). Czy macie jakieś swoje doświadczenia w temacie. Nie chcę bazować tylko na reklamach.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: Comen » 23 sty 2023, o 09:44

Booking poza listą obiektów daje też rabat, jeżeli odpowiednio często się z niego korzysta. Swego czasu byłem sceptyczny w stosunku do takich portali, zwłaszcza że miały tendencję do monopolizowania rynku, ale summa summarum chyba przyczyniły się do podnoszenia standardu noclegów, przynajmniej w Polsce. A ceny raczej z tego powodu nie wzrosły. Mało tego jakie "perełki" można znaleźć stosunkowo łatwo, tylko odpowiednio wcześnie przed sezonem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: Adler » 25 sty 2023, o 12:45

Nie korzystam. Wolę bezpośrednio przez strony www obiektów (kontakt telefoniczny). Chociaż opinie na Bookingu i Google chętnie zawsze poczytam.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1023
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: petruss1990 » 25 sty 2023, o 15:04

Ja z Austriakiem, czy Bułgarem (Czechem/Słowakiem pewnie też) bym się telefonicznie nie dogadał? W Polsce też dzwonię.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: Comen » 25 sty 2023, o 15:50

Problem polega na tym że połowa takich obiektów nie ma swoich stron. Nie opłaca się ich utrzymywać skoro jest łatwiejszy sposób na dotarcie do klienta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: gar » 25 sty 2023, o 16:01

Korzystam z bookingu i póki co jestem zadowolony. Czasami ceny są nawet niższe niż na miejscu w obiekcie. Kiedyś korzystałem też z podobnego wynalazku, ale opartego na hostelach i schroniskach młodzieżowych. Były to jeśli pamięć mnie nie myli hostelworld i bookershostel czy jakoś tak.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: Yoana » 28 sty 2023, o 16:26

Tylko Booking.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: regon » 29 sty 2023, o 08:06

Ciekawie wyglądają oferty na Travelist. Miałam nadzieję, że ktoś z Was korzystał. Nie wiem czy są tam jakieś haczyki, czy na coś konkretnie trzeba uważać, żeby się nie nabrać. Na przykład trzyosobowy pokój w hotelu w Krakowie niewiele ponad 200 złotych za noc, a ten sam pokój na Booking i na stronie hotelu ponad 500. Czy to jest możliwe i na jakich zasadach?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Strony rezerwacyjne - Wasze opinie

Post autor: Adler » 29 sty 2023, o 09:31

Chciałem się tam trochę rozglądnąć, ale na stronie głównej jest przymus podania maila lub zalogowania się przez konto FB lub Google. Na start zniechęcenie. To podziękuję.

ODPOWIEDZ