Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Paszporty - zmiany od stycznia 2013

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Paszporty - zmiany od stycznia 2013

Post autor: Adler » 27 gru 2012, o 13:26

Od stycznia będzie łatwiej o paszport. Wniosek o ten dokument będzie można złożyć w dowolnym urzędzie wojewódzkim, a nie tak jak do tej pory, w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania. Zgodnie z Ustawą o dokumentach paszportowych, organem właściwym do wydania paszportu lub do odmowy w kraju będzie wojewoda, do którego wpłynie wniosek, a za granicą - konsul. Nowe przepisy zaczną obowiązywać w połowie stycznia.

Zmieni się również rozwiązanie dotyczące wydawania drugiego paszportu. Obecnie wniosek o kolejny dokument trzeba składać w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Z dniem wejścia noweli w życie, minister spraw wewnętrznych będzie jedynie zobowiązany do wyrażenia zgody, bądź odmowy na jego wydanie. Z kolei wniosek będzie można złożyć w dowolnym organie paszportowym.

źródło: tur-info.pl

To bardzo dobre wieści. <tak>
Właśnie miałem zamiar składać wniosek o nowy paszport (stary już nieaktualny).

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Paszporty - zmiany od stycznia 2013

Post autor: amber » 27 gru 2012, o 16:24

ja tez się cieszę :) Bo miałam też teraz jechać składać papiery o nowy paszport:) zawsze w sumie to jakieś ułatwienie.

ODPOWIEDZ