Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Comen » 15 lip 2021, o 23:06

Pomyślałem o Bielawie. Atrakcji jest tam trochę i są rozrzucone po mieście. Owiesno jest w sumie po drodze busa z Ząbkowic, ale te ruiny to wizyta maksimum na godzinę, potem nie ma się już jak stamtąd wydostać.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Adler » 16 lip 2021, o 08:36

Polecam zwłaszcza otoczenie Zagórza Śląskiego (zamek, zapora), ale komunikacją publiczną będzie ciężko. Poprzez częste wyjazdy rodzinne do Świdnicy bardzo polubiłem tę część Dolnego Śląska. W planach mam kiedyś jeszcze Zygmuntówkę z Kalenicą.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: tadeks » 17 lip 2021, o 15:35

Adler pisze:
16 lip 2021, o 08:36
W planach mam kiedyś jeszcze Zygmuntówkę z Kalenicą.
Potwierdzam, warto.
W ub.r. chodziłem m.in. po tej okolicy. Chyba na forum o tym wspominałem.
Wrzucam fotki z przed Zygmuntówki i z Kalenicy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Adler » 17 lip 2021, o 18:41

Nie ma to jak dobre piwko w takim otoczeniu. (Y)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Comen » 17 sie 2021, o 20:19

Kamieniec Ząbkowicki warto wejść na półtorej godziny do zamku. Tylko żal że ze 100 lat minie nim obiekt odzyska świetność z czasów fundatorki. Dobrze że pojechałem tam dziś. Jutro wizyta premiera więc pewnie zwiedzanie nie byłoby możliwe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Comen » 8 gru 2023, o 17:11

Mam wrażenie że Lubiąż to jakiś biegun niedostępności. Wygląda na to że ostatni autobus jeździł tam w 2021 roku. A tak to tylko okazyjnie coś tam dojeżdża przy okazji festiwalu Slot Art. Czyli chyba trzeba będzie iść na piechotę z Malczyc i tak samo wracać. Szkoda bo liczyłem, że przy okazji uda się obejrzeć Wołów, ale wygląda na to że w gminie Wołów komunikacja zbiorowa nie działa.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Witek040
User
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2022, o 00:21
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Witek040 » 19 mar 2024, o 18:07

Zamek "Leśna Skała" w Szczytnej, Zalew Radkowski (niedawno wyremontowane kąpielisko z pięknym widokiem na Góry Stołowe), kamieniołom w Strzelinie, inny kamieniołom koło Głuszycy (mają zagospodarować, tworząc most nad wodą, ale nie wiem czy i kiedy to nastąpi), kilkadziesiąt wież widokowych (głównie w Kotlinie Kłodzkiej, ale nie tylko), w Złotym Stoku parę "atrakcji towarzyszących" (nie tylko sama kopalnia), atrakcje Barda: spływ pontonowy, punkt widokowy "Skalny Obryw", bazylika z ruchomą szopką, droga różańcowa (13 kapliczek, z których niektóre to sporej wielkości kościółki), podobne - choć nieco mniejsze miejsce kultu religijnego, czyli Wambierzyce, Zamek Chojnik (aż dziwne, że chyba jeszcze nie wspomniany), Dolina Bobru ze schroniskiem "Perła Zachodu", niezliczone atrakcje Karpacza i Szklarskiej (i okolic)...
blog: www.Widokizgory.pl (góry, narty, parki rozrywki)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: gar » 22 mar 2024, o 08:04

Pisać że Wambierzyce to mniejsze miejsce kultu religijnego niż Bardo to dość śmiała teza. Na czym ją opierasz ?

Witek040
User
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2022, o 00:21
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Witek040 » 22 mar 2024, o 08:19

Nie w sensie znaczenia (że mniej ważne), tylko w mniejszej skali - wszystko jest do obejścia w krótszym czasie, bo blisko siebie (Sanktuarium, wzgórze z kapliczkami, ruchoma szopka), sama wioska też mniejsza.
blog: www.Widokizgory.pl (góry, narty, parki rozrywki)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: gar » 22 mar 2024, o 13:59

Ja bym polemizował w temacie wielkości rzeczonych kalwarii. Nie mam teraz przed sobą mapy, ale mam dziwne wrażenie, że w Wambierzycach się więcej nachodziłem (przewyższenie mniejsze, ale kilometrów chyba więcej).

Witek040
User
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2022, o 00:21
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

Post autor: Witek040 » 22 mar 2024, o 22:28

Kapliczki są dosłownie na przeciwko Sanktuarium, po drugiej stronie ulicy - wszystko razem mieści się na jakichś 200 metrach (sama wioska też nie jest zbyt duża), a w Bardzie sama Droga Różańcowa to wędrówka na ok. 40 minut, a gdyby wliczyć tzw. Drogę Krzyżową (na górze Kalwarii), wraz z kaplicą szczytową, to już łącznie parę godzin.
blog: www.Widokizgory.pl (góry, narty, parki rozrywki)

ODPOWIEDZ