Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Mroczne dzielnice w GOP

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Mroczne dzielnice w GOP

Post autor: Comen » 21 kwie 2022, o 13:51

Każde miasto ma swoje niebezpieczne dzielnice a tutaj miast jest sporo a wiele nich dość zdegradowanych. Czy są w obszarze konurbacji śląsko-zagłebiowskiej takie miejsca do których lepiej się nie zapuszcząc po zmroku. Czy są też dzielnice które mogłyby słuzyć jako żywa dekoracja do filmów grozy albo nawet takie wykorzystywane w celu historycznych inscenizacji? Z dawnych czasów pamiętam że osiedla na sosnowieckiej Sroduli spełniały takie warunki razem z nasmarowanym napisem Welcome to Hell.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mroczne dzielnice w GOP

Post autor: gar » 21 kwie 2022, o 17:36

Są takie dzielnice albo osiedla. Najsłynniejsze na Górnym Śląsku to chyba Bobrek w Bytomiu (ale to miasto ma takich miejsc więcej) czy Lipiny w Świętochłowicach.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mroczne dzielnice w GOP

Post autor: Comen » 21 kwie 2022, o 20:33

Z Bobrka pamiętam osiedle familoków tuż przy dawnej hucie Bobrek. Byliśmy tam jeszcze na wycieczce studenckiej, więc dobre 20 lat temu oglądaliśmy wtedy dość marne osiedle i stojące jeszcze całkiem spore ruiny huty, których dziś już chyba w ogóle nie ma. Był wtedy problem jak ten teren wykorzystać ze względu na spore skażenie gruntu.
Lipiny to dla mnie trochę zaskoczenie bo to całkiem ładne osiedle z zabytkowym ratuszem. Przejeżdżałem tamtędy tramwajem. Nie wyglądało jakoś szczególnie dziwnie, raczej spokojnie - bynajmniej nie jak berliński Kreuzberg (gdzie co rusz narkomani, dealerzy i kolorowi imigranci). Pamiętam był kiedyś taki klub Naprzód Lipiny. Ciekawe czy jeszcze istnieje.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mroczne dzielnice w GOP

Post autor: gar » 21 kwie 2022, o 21:32

Klub istnieje. Gra w klasie A. Lipiny za dnia a Lipiny po zmroku to 2 różne światy. Lipiny to dzielnica na której funkcjonowało (dopóki była taka możliwość) aż 5 sklepów nocnych z wiadomym asortymentem (dla porównania na mojej dzielnicy był 1). Lombard czynny do 23. Śmietanka towarzyska najwyższej klasy. W ciepłe wieczory przejazd bocznymi uliczkami wymagał sporej uwagi by nie przejechać rozbawionego towarzystwa. Niektórzy śmieją się, że na Lipinach powstała jedyna taka Biedronka w Polsce - dają na zeszyt.

ODPOWIEDZ