Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Paszporty w Sosnowcu

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Paszporty w Sosnowcu

Post autor: Adler » 2 lip 2019, o 16:34

Władze miasta wprowadzają paszporty. Kampania promocyjna skierowana do potencjalnych turystów, czyli do wszystkich mieszkańców spoza Sosnowca. Uwaga! Ważność paszportu to tylko 30 dni! Kampania promocyjna będzie trwała przez całe wakacje. Swoją drogą ciekawy pomysł na przyciągnięcie turystów. :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8838
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Paszporty w Sosnowcu

Post autor: Comen » 3 lip 2019, o 11:47

A co oferują te paszporty poza tym że mogą być oryginalna pamiątką
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Paszporty w Sosnowcu

Post autor: Adler » 3 lip 2019, o 20:02

rudaslaska.com.pl:
Na każdym z paszportów umieszczono jakąś zachętę do spędzenia wolnego czasu w wyjątkowym miejscu.

10 edycji paszportów przedstawia najciekawsze miejsca w Sosnowcu – m.in.:
ogrody jordanowskie,
zabytki,
największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator,
kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone,
ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych.

Posiadaczom paszportu będą przysługiwały pewne przywileje.

Twórcy akcji podeszli do tematu z przymrużeniem oka i tak np.: podczas testowania atrakcji na największym w regionie placu zabaw będzie można wejść i korzystać z atrakcji poza kolejką. Natomiast pakiet na plaży przy Stawikach zawiera skrócony czas interwencji medycznej w przypadku rozbicia się o przeszkodę. Kolejnym pomysłem jest dodatkowy kapok i korzystanie z wiosła przy spływie kajakowym po rzece Przemsza.

Paszporty przy okazji pobytu w Sosnowcu dostaną turyści.

Jeśli będą mieli szczęście, będą je mogli pobrać podczas różnych miejskich imprez ze specjalnych "budek granicznych". Na terenie Sosnowca w czasie wakacji będą organizowane happeningi z celnikiem, który będzie sprawdzał posiadanie odpowiednich dokumentów, a w razie ich braku będzie je wręczał.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Paszporty w Sosnowcu

Post autor: gar » 4 lip 2019, o 14:12

Poza paszportami może by przygotowali aktualne mapy miasta - w zeszłym roku w informacji turystycznej dowiedziałem się, że nowych map nie ma - podobnie jak porządnych przewodników po mieście.

ODPOWIEDZ