Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wrocław

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Wrocław

Post autor: Yoana » 26 paź 2010, o 10:13

Planuję niebawem wybrać się do Wrocławia...

Może ktoś poleci mi co szczególnie warto tam zobaczyć :)

Z góry dziękuję...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 26 paź 2010, o 11:52

Ja moge polecic jak najbardziej z miła chęcią:)

Hala Stulecia nazwany Pomnikiem historii
Rynek (3 w Polsce pod względem wielkości)
ul Szewska bardzo stylowa ulica
ZOO
Wyspa Słodowa moim zdaniem najfajniejsza i najładniejsza ale mozna zwiedzić wszystkie wysepki odrzańskie
Kamienica Jas i Małgosia (ul. św. Mikołaja 1 róg ul. Odrzańskiej 40)
Uniwersytet Wrocławski robi bardzo duże wrażenie aż by sie chciało tam studiować :lol:
Archikatedra wrocławska
Polecam poszukiwanie ukrytych krasnali w różnych czesciach miasta:)np krasnala Syzyfka czy krasnala rzeznika

Polecam:):) :-D
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 26 paź 2010, o 16:04

Dziekuję bardzo :) teraz tylko jechać....


Pozdrawiam...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 27 paź 2010, o 23:56

A papusiać najlepiej w Rodeo Drive na rogu Rynku i ulicy Świdnickiej. Nie dość, że tamtejsza wołowina jest najlepszym przyjacielem człowieka, to jeszcze podczas wyżerki można się pokołysać na huśtawce, która przy jednym ze stolików zastępuje krzesła.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Tygryska
User
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2011, o 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Wrocław

Post autor: Tygryska » 22 mar 2011, o 19:47

Wrocław kilka słów o historii


Od około 990 r. miasto należało do Państwa Piastów, było ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym i religijnym, a jednocześnie głównym ośrodkiem administracyjnym Śląska.
W roku 1000 Bolesław Chrobry zakłada we Wrocławiu biskupstwo. Z tego roku pochodzi też najstarsza znana nam pisana wzmianka o Wrocławiu.
W XI w staje się główną rezydencją księcia.
W wieku XI-XII miasto rozszerza się na oba brzegi Odry.
W 1241 r. pierwsza lokacja – nadanie praw miejskich, wytyczono też plan urbanizacyjny Rynku i Starego Miasta.
Od 1261 r. we Wrocławiu obraduje Rada Miejska (prawo magdeburskie).
W 1274 roku miasto otrzymuje prawo składu (jest to jeden z najważniejszych przywilejów w drodze do rozwoju miasta). Prawo składu nakładało na przejeżdżających kupców obowiązek zatrzymania się w nim na pewien okres i wystawienia na sprzedaż przewożonych towarów.
W 1387 r. uruchomiono pierwsze wodociągi miejskie.
Wielokrotnie miasto najeżdżane było zbrojnie i przechodziło w obce panowanie. Z bardziej znanych np. bitwa na psim polu, czy najazd tatarów w 1241 r.
W latach 1618- 1648 po wojnie trzydziestoletniej rozwój miasta został zahamowany.
Ponowny rozwój - pierwsze manufaktury sukiennicze, banki, rozwój handlu, rozbudowa miasta - nastąpił w wieku XVIII.
W 1702 r. cesarz Leopold zakłada dwujęzyczny uniwersytet.
Rok później na mieście pojawiają się pierwsze olejowe latarnie, a w roku 1840 uruchomiono pierwszą linię omnibusową.
Dwa lata później następuje otwarcie pierwszego odcinka Kolei Górnośląskiej Wrocław – Oława.
Od 1877 roku aż do roku 1910 po Wrocławiu poruszać się można było tramwajem konnym.
Koniec wieku XIX (1897-1901) zaowocował rozwojem żeglugi na Odrze i rozbudową portu.
W 1891 roku na Rynku pojawiają się pierwsze latarnie elektryczne.
W 1929 r. biskupstwo wrocławskie zostaje podniesione do rangi arcybiskupstwa.
1944-1945 Wrocław zostaje ogłoszony zamkniętą twierdzą (Festung Breslau), w której schronienie znalazło ponad milion osób (stałych mieszkańców i uciekinierów). Miasto obraca się prawie w ruinę - zniszczenia sięgają 70%.
Po drugiej wojnie światowej Wrocław ponownie znajduje się w granicach Polski.
W 1948 r. zorganizowano w Hali Stulecia Wystawę Ziem Odzyskanych oraz wybudowano Iglicę przy Hali Ludowej.
Wrocław z gruzów dźwiga się powoli w roku 1953, miasto jeszcze w 40% jest zniszczone, jednakże zaczyna ono działać aktywnie zaraz po wojnie.
Działa opera - pierwsze przedstawienie odbyło się już w 1945 r.; otwarto Radio na Krzykach (1946), od 1947 r. ukazują się drukiem „Zeszyty Wrocławskie”.
Rok 1953 r. - powstaje wytwórnia filmów fabularnych.
W 1958 r. przeprowadzono tu pierwszą w Polsce operacje na otwartym sercu.
W 1962 r. wrocławskie studio telewizyjne nadało swój pierwszy program.
Jan Paweł II w 1983 r. odwiedził miasto po raz pierwszy.
W 1984 r. odjechał z dworca pierwszy pociąg elektryczny.
Od 1985 r. można oglądać Panoramę Racławicką.
Rok 1997 to druga wizyta Jana Pawła II.
Dziś także każdego dnia dużo dzieje się w mieście, cały czas się ono rozwija. Teraz walczy o tytuł stolicy kultury 2016.


Myślę, że zwiedzanie Wrocławia to nie jest zajęcie na kilka godzin. Żeby poczuć to miasto, zobaczyć chociażby to, co najważniejsze, trzeba by tu spędzić przynajmniej 3 dni.
Jeśli są zainteresowani i nikogo nie nudzę - postaram się opisać co ważniejsze i ciekawsze z miejsc Wrocławia.

Tygryska
User
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2011, o 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tygryska » 22 mar 2011, o 20:38

Wrocław Rynek i Ratusz.

Rozwój Starego Miasta, a w tym i Rynku wiąże się z przeniesieniem zamku książęcego z prawej na lewą stronę Odry. Niestety sam zamek nie przetrwał do naszych czasów, jego reliktem jest zachrystia w Kościele Uniwersyteckim Najświętszego Imienia Jezus.

Budowę Ratusza zapoczątkowała lokacja na prawie magdeburskim. Na środku rynku postawiono wówczas Ratusz – siedzibę władz miejskich. Pierwszy był parterowy, odbywały się w nim doroczne zgromadzenia mieszczan, a na co dzień budynek wykorzystywano do celów handlowych. Wielokrotnie w czasach swej historii był przebudowywany, co doprowadziło do powstania jednej z najokazalszych budowli średniowiecznych w Europie (w stylu gotyckim, a właściwie gotycko-renesansowym). Budowla, jej rozmiar i wykończenie - bogato dekorowane fasady, zegar astronomiczny oraz portal z herbem - świadczy o bogactwie i potędze miasta, a także o tym, jak władzom miasta zależało na rozwoju. Nad budynkiem góruje renesansowa wieża zegarowa z ażurową latarnią na szczycie – jest to najstarszy dzwon zegarowy w Polsce1368r. We wnętrzach zachował się gotycki wystrój – charakterystyczne dla tego stylu sklepienia i dekoracje. W gmachu Ratusza ma obecnie siedzibę Muzeum Historyczne. Podziemia Ratusza zajmuje Piwnica Świdnicka, która reklamuje się jako najstarsza restauracja w Europie. Jest to najstarsza piwnica piwna w Polsce i liczy ponad 700 lat!

Średniowieczny układ rynku zachował się do dziś. Jest to drugi pod względem wielkości rynek w Polsce. Sąsiaduje on z Placem Solnym na którym od XIII w prowadzono handel. W XIII w zaczęto wokół rynku wznosić kamienice. Wiele z nich, zniszczonych w czasie wojny, odbudowano starając się przywrócić im dawny wygląd. W kamienicy Pod Złotym Słońcem ma powstać muzeum „Pana Tadeusza” prezentujące poza cennym rękopisem inne skarby pochodzące ze zbiorów Ossolineum. W kamienicy Pod Gryfami mieści się kawiarnia w której można zjeść doskonałe tiramisu, a ciekawostką jest zaadoptowanie oryginalnych piwnic (zdaje się do trzech poziomów) na sale kawiarniane. Koneserów piwa zapraszam do mini browaru „Spiż” na niepasteryzowane piwa własnego wyrobu (miedzy innymi miodowe o niespotykanym smaku). We wnętrzu prezentowane są fragmenty zabytkowej linii produkcyjnej browaru. Przed Sukiennicami – dzisiejszą siedzibą Rady Miasta - stanęła Fontanna Milenijna. Dwoma z „najurokliwszych” z zachowanych kamieniczek są renesansowy Jaś i barokowa Małgosia. Kamieniczki te zamieszkiwane były kiedyś przez altarystów - służbę kościelną. Przechodząc przez bramę łączącą kamieniczki wchodzimy, depcząc po grobie straconych przez radę miejską buntowników, na teren dawnego cmentarza przy kościele garnizonowym Świętej Elżbiety.

Był 18 lipca 1418 roku, tego dnia rozegrało się najtragiczniejsze i największe w dziejach miasta powstanie ludowe wymierzone przeciwko radzie miejskiej. W tym dniu uzbrojeni w miecze oraz topory rzemieślnicy i biedota wrocławska ruszyła w kierunku ratusza, by żądać poprawy warunków życia. Nie zostali wysłuchani przez radę. Szturmem zdobyli ratusz i 6 radnych, w tym ówczesnego burmistrza, wyprowadzili na rynek. Pozwolono im pomodlić się, a następnie ścięto im głowy. Resztę rady, która ukryła się w wieży, wyrzucono z niej na bruk. Dwa lata sprawowała potem władzę rada wybrana przez powstańców. Po zdobyciu miasta przez króla Czech, Zygmunta Luksemburskiego, przywrócił on władzę patrycjuszom. Przywódców buntu kazał ukarać śmiercią. W marcowe popołudnie 1420 roku 8 katów ścięło na rynku 22 powstańców. Żądni zemsty patrycjusze nie poprzestali na egzekucji. Głowy ściętych kazali wystawić na widok publiczny na murach miejskich, a ciała pochować we wspólnym grobie. Wykopano go na ścieżce prowadzącej do drzwi kościoła św. Elżbiety od cmentarnej bramy (znajdującej się miedzy Jasiem i Małgosią). Wszyscy idący tamtędy deptali po grobie buntowników. Powstrzymało to następne wystąpienia przeciwko radzie.

Kilka kroków dalej możemy podziwiać wyjątkowy pomnik - Ku czci Zwierząt Rzeźnych. Obok podcieniami czarują kamieniczki - Stare Jatki. Jest to jedyny poza rynkiem zachowany średniowieczny obiekt handlowy. Dawniej było to miejsce handlu mięsem, jedno z najważniejszych w mieście, dziś ulubowali sobie to miejsce artyści – są tu galerie i sklepy artystyczne.
Chcących odpocząć i wzmocnić się po męczącej wędrówce proponuję restaurację Globetrotter o klimatycznym wnętrzu, aby po chwili przerwy kontynuować wycieczkę wzdłuż Uniwersytetu Wrocławskiego. Tu warto obejrzeć Aulę Leopoldina – bogaty barokowy wystrój. Za uniwersytetem wspomniany kościół Najświętszego Imienia Jezus. Jako ciekawostkę można tu podać, że Pieta - kopia włoskiej rzeźby Michała Anioła - znajdująca się w tym kościele posłużyła do odtworzenia włoskiej po ataku szaleńca. Kościół zachwyca przebogatym wystrojem wnętrza.

Stamtąd już tylko kawałek na Ostrów Tumski.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tygryska
User
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2011, o 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tygryska » 22 mar 2011, o 21:18

Wrocław - Miś na wodę

Tuż przy ratuszu „przycupnął” miś - dar dla Wrocławia od artysty niemieckiego Moritza Geygera (rzeźbiarza). Rzeźbiarz ów przybył do Wrocławia w roku 1900. Przyjechał na specjalne zaproszenie Akademii Sztuk Pięknych, aby wygłosić wykład dla studentów. Po zajęciach postanowił zwiedzić miasto i obejrzeć jego atrakcje. Skierował się ku rynkowi chcąc obejrzeć wielokroć zachwalany Ratusz wrocławski. Dotarłszy na rynek rozejrzał się za fontanną z wodą. Zdziwił się ogromnie, spodziewał się bowiem, że Wrocław wzorem innych miast europejskich będzie taką fontannę posiadał. W wielu miastach gasił pragnienie szukając takiej stojącej w centrum fontanny. Niestety pragnienie musiał ugasić gdzie indziej. Postanowił jednak tego dnia, że podaruje Wrocławiowi taki wodotrysk. Trzy lata później w swojej berlińskiej pracowni wykonał niewielką fontannę z brązu w postaci uroczego niedźwiadka i polecił dostarczyć ją do Wrocławia. Rzeźba – malajski niedźwiadek – stał na pniu drzewa. Na szyi niedźwiadka była obrożą a do niej przyczepione kółko, po pociągnięciu z noska misia tryskała woda. Z pyszczka wystawał języczek a na nim zawieszono garnuszek. Podobno był bardzo podobny do rzeźby wykonanej dla berlińskiego Zoo.
Podczas drugiej wojny światowej miś zniknął sprzed ratusza. Najprawdopodobniej został przetopiony przez Niemców na pociski do dział. Dyrektor Muzeum Historycznego wspólnie z Bractwem Kurkowym postanowili, na podstawie zdjęć, odtworzyć fontannę. Pieniądze na ten cel przeznaczył Centrozłom i Browary Dolnośląskie „Piast”.
Dziś mis znów cieszy oczy zwiedzających, a pogłaskanie go podobno spełnia marzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
betinka
User
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 18:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wrocław

Post autor: betinka » 29 kwie 2012, o 18:50

Planuję wyjazd do Wrocławia. Jest to wyjazd jednodniowy ok 5 godzin. Chcę zobaczyć starówkę i ogród japoński. Na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej zaparkować samochód (żeby nie zapłacić fortuny)?

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Wrocław

Post autor: Abderyta » 29 kwie 2012, o 21:38

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to darmowy parking blisko rynku znajduje się przy skrzyżowaniu Grodzkiej, Piaskowej i Św. Jadwigi i Św. Ducha. Grodzka to ta, przy której stoi uniwersytet, Św. Jadwigi prowadzi (w lewo) na Ostrów Tumski, Piaskowa w prawo w stronę tzw. galerii Dominikańskiej, więc trzeba wjechać prosto w Św. Ducha i po prawej powinien wyłonić się parking.

Zważywszy, że kiedyś omal nie zapłaciłem mandatu za niewłaściwe parkowanie przy ul. Nożowniczej, zwróciłbym uwagę przede wszystkim na znaki.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wrocław

Post autor: Yoana » 27 maja 2012, o 17:45

Bezpłatne miejsce parkingowe, niedaleko rynku znajdziecie w pobliżu ul. Andrzeja Modrzewskiego-Frycza za halą targową. Jest tam również parking płatny, na którym zawsze jest miejsce :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wrocław

Post autor: Yoana » 15 cze 2012, o 14:12

Myślę, że wybierając się do Wrocławia, nawet na krótko (2/3 dni) warto zaopatrzyć się w kartę "Open Wrocław" , która stanowi bilet przejazdowy w komunikacji miejskiej oraz karte rabatową do niektórych restauracji i hoteli.

http://www.openwroclaw.pl/OpenWroclaw.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Truskawa

Wrocław

Post autor: Truskawa » 21 cze 2012, o 13:58

Zapraszam do Wrocławia to piękne miasto ukształtowane przez Odrę, z dużą bazą tanich miejsc do nocowania, ciekawych miejsc do zwiedzenia

Awatar użytkownika
Hawajka
User
Posty: 76
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:59

Re: Wrocław

Post autor: Hawajka » 20 maja 2013, o 11:48

w weekend odwiedziłam Wrocław. jej! jakie to piękne miasto. chociaż byłam w celach nie do końca turystycznych to przejazdy przez miasto mi malutkie wycieczki po nim utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to wspaniałe miejsce do mieszkania!!
piękne dzielnice willowe, masa!!! zieleni, mnóstwo parków, sieć kanałów i dużo mostów i mosteczków. pięknie! chyba nawet trochę pozazdrościłam mieszkańcom, że mają tak miłe miejsce do życia.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wrocław

Post autor: Adler » 20 maja 2013, o 13:50

Ja również byłem ostatnio we Wrocławiu (majówka).

Rynek owszem ciekawy (akurat wtedy młodzi ludzie przygotowywali się tam do wspólnego pobicia rekordu jednoczesnej gry na gitarze), ale gdańska starówka moim zdaniem piękniejsza.
Ostrów Tumski i te kłódki na moście - robią wrażenie. <tak>
Szkoda, że byłem tam w ciągu dnia, bo na pewno wieczorem jest tam jeszcze przyjemniej.

Awatar użytkownika
Hawajka
User
Posty: 76
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:59

Re: Wrocław

Post autor: Hawajka » 20 maja 2013, o 14:47

ja żałuję, że tak krótko, bo oglądanie i zwiedzanie chaotyczne i przypadkowe. ale fascynacja wzbudzona, więc pewnie przy najbliższej okazji trochę dłużej i bardziej strukturalnie.
mi starówka bardzo sie podobała ze względu na jej rozległość. w ogóle stare miasto to ogromna dzielnica, kamienice ciągną się i ciągną.. zazdrość.. ;)

sibi

Re: Wrocław

Post autor: sibi » 30 maja 2013, o 22:04

Wrocek odwiedzę za tydzień, ale tym razem chyba ominę starówkę - trochę mi się znudziła...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wrocław

Post autor: Adler » 17 lip 2013, o 20:36

Ostatnio jadąc autokarem przecierałem oczy ze zdumienia, gdy ujrzałem kilka postaci wchodzących pod ziemię, a z drugiej strony ulicy wychodzących na powierzchnię. :|

Mowa tutaj o ul. Świdnickiej i jak się potem dowiedziałem o Grupie Rzeźbiarskiej "Przejście".
Wspominane "przejście" ma symbolizować okres transformacji w kraju i "podziemne" przejścia zwykłych, szarych ludzi do wolnej Polski.

Sami przyznajcie, niesamowita rzecz w centrum zatłoczonej stolicy Dolnego Śląska. <okok>

Zdjęcia z jednego z wrocławskich serwisów turystycznych:
Przejście 1.png
Przejście 2.png
źródło: dolny-slask.org.pl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Wrocław

Post autor: Abderyta » 17 lip 2013, o 20:53

Po raz pierwszy natknąłem się na to to pięć lat temu, ale nie wiedziałem, że ma podtekst polityczny. Ciekaw jestem tylko, czy motyw przechodzenia pod ziemią dotyczy "podziemia" konspiracyjnego Solidarności czy bardzo niskiego stopnia widoczności zwykłych obywateli ponoszących ciężary transformacji.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wrocław

Post autor: Adler » 17 lip 2013, o 20:58

Abderyta pisze:Ciekaw jestem tylko, czy motyw przechodzenia pod ziemią dotyczy "podziemia" konspiracyjnego Solidarności czy bardzo niskiego stopnia widoczności zwykłych obywateli ponoszących ciężary transformacji.
O to to trzeba już pytać autora rzeźb Jerzego Kalinę lub też zleceniodawców tego nad wyraz ciekawego przedsięwzięcia. ;)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Wrocław

Post autor: Abderyta » 17 lip 2013, o 21:02

Przemek pisze:O to to trzeba już pytać autora rzeźb Jerzego Kalinę lub też zleceniodawców tego nad wyraz ciekawego przedsięwzięcia. ;)
To było takie pół-pytanie, które nie wymaga od nikogo udzielenia odpowiedzi. Ale jeśli przypadkiem znajdzie się na Forum ktoś, kto ją zna (bo np. jest miłośnikiem Wrocławia), to rad bym również ją poznać.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wrocław

Post autor: Adler » 1 paź 2013, o 23:00

Od dzisiaj nowa atrakcja turystyczna we Wrocławiu !!
Miejska kolejka gondolowa "Polinka" nad Odrą.
To pierwsza tego typu kolejka w kraju.
Kolejka zamówiona przez Politechnikę Wrocławską, docelowo dla studentów.
Myślę, że jednak nie tylko dla nich... <lol>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f-MmLqIlSnc[/youtube]

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrocław

Post autor: Comen » 1 paź 2013, o 23:23

Ciekawy pomysł, zwłaszcza że wiele miast na świecie ma już takie kolejki, np. Barcelona, Madryt, Lizbona nie mówiąc już o miastach alpejskich w Szwajcarii, Austrii czy Francji. Trasa nie jest może jakaś szczególnie długa a filmik nie pokazuje widoku w kierunku centrum miasta, ale i tak warto się przejechać zwłaszcza że bilety nie będą drogie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wrocław

Post autor: Adler » 5 sty 2014, o 17:55

Kolejna atrakcja dla turystów... :]
Punkt widokowy w Sky Tower.
Mieści się on na ok. 200 metrze nad ziemią (49. piętro wieżowca).
Widać z niego zachód, północ oraz częściowo wschód i południe Wrocławia.
Ze szczytu Sky Tower widać górę Ślężę, a przy dobrej widoczności także Chełmiec i Śnieżkę.

Ceny biletów: 10zł (normalny), 5 zł (ulgowy)

Prośba do forumowych Wrocławian (mieszkańców Dolnego Śląska) o zdjęcia/fotorelację z tego miejsca. <tak>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UjfcDgAkP7k#t=52[/youtube]

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wrocław

Post autor: gar » 22 lis 2014, o 21:47

Następna, nowa atrakcja dla turystów to Afrykarium we wrocławskim ZOO. Niestety cena adekwatna do atrakcyjności miejsca tzn. bilet normalny kosztuje 30 zł.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wrocław

Post autor: Comen » 23 lis 2014, o 01:39

A bliżej co to znaczy Afrykarium - jakich zwierząt mozna się tam spodziewać?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ