Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kielecczyzna

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Traper
User
Posty: 22
Rejestracja: 30 lip 2013, o 22:00
Lokalizacja: xxx

Re: Kielecczyzna

Post autor: Traper » 20 sie 2013, o 21:13

A propo tych okolic to w samych kielcach są też pięknie miejsca w których można mile spędzić czas dwa piękne pomniki przyrody mianowicie Kadzielnia i Wietrznia.... jak już bede mógł wrzucać linki to podeśle pare fotek bo niechce mi sie przerabiać na mniejsze żeby rzucić na forum... ale jakby ktoś był w Kielcowie to polecam odwiedzić te dwa miejsca!!

Awatar użytkownika
Traper
User
Posty: 22
Rejestracja: 30 lip 2013, o 22:00
Lokalizacja: xxx

Re: Kielecczyzna

Post autor: Traper » 20 paź 2013, o 19:25

Jak obiecałem tak wrzucam :
https://dl.dropboxusercontent.com/u/518 ... %20018.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dl.dropboxusercontent.com/u/518 ... %20019.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dl.dropboxusercontent.com/u/518 ... %20024.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kielecczyzna

Post autor: Yoana » 20 paź 2013, o 20:07

Przyznam, że nie byłam w tym miejscu, ale warto się tam przejechać, nawet na jednodniową wycieczkę. Traper, a masz zdjęcia lub wiesz coś o pozostałych rezerwatach (Ślichowice, Biesak, Karczówka)? Te informacje na pewno przydadzą się osobom planującym poznać ten region w najbliższym czasie. <lol>
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Traper
User
Posty: 22
Rejestracja: 30 lip 2013, o 22:00
Lokalizacja: xxx

Re: Kielecczyzna

Post autor: Traper » 20 paź 2013, o 20:17

przykro mi ale w tamte miejsca nie dotarłem ale przy następnej wizycie postaram sie nadrobić zaległości

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Kielecczyzna

Post autor: Gollum » 21 paź 2013, o 11:58

Ja miałem tam być w minioną niedzielę. Żona miała kończyć kurs terapii taktylnej (bardzo przyjemne zajęcie; można bezkarnie, a nawet trzeba miziać panie m. in. po udach), a ja miałem się wybrać do Szydłowa (choć wolałbym powtórkę kursu ;) ). Jednak żona stwierdziła, że za daleko, 150 km w jedną stronę, więc zaprosi koleżankę, która - podobnie jak ja - skończyła kurs i we trójkę potrenujemy ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kielecczyzna

Post autor: Comen » 21 paź 2013, o 23:03

I tak to stara poczciwa turystyka przegrywa z aktywnościami new-age'owymi. Trzeba chyba też jej zmienić nazwę na terapię aktywno-lokomotoryczną połączoną z sunbathingiem, questingiem, visitingiem tudzież pobudzaniem multisensorycznym nie wspominając o łomżingu i innych tego typu kocingach ;)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Kielecczyzna

Post autor: Gollum » 21 paź 2013, o 23:11

Gdybyś cierpiał na np. nadwrażliwość dotykową, to miałbyś na ten temat zupełnie inne zdanie

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Kielecczyzna

Post autor: gar » 24 wrz 2018, o 17:14

"Pociąg do Zdroju", czyli weekendowe połączenie kolejowe Kielce – Busko-Zdrój można uznać za sukces – poinformował Świętokrzyski Urząd Marszałkowski. W ciągu dwóch miesięcy skorzystało z niego prawie 5 tysięcy pasażerów i blisko 200 rowerzystów. To pokazuje, że należy podjąć starania, by uruchomić to połączenie na stałe – mówił Waldemar Sikora, burmistrz Buska Zdroju.
Pociąg relacji Kielce – Busko po raz pierwszy wyruszył w trasę 30 czerwca. Od tego czasu, do 2 września w każdą sobotę i niedzielę realizowane były po dwa połączenia ze stolicy województwa do Uzdrowiska i z powrotem

Czytaj więcej: http://inforail.pl/sukces-polaczen-do-b ... 08001.html

Awatar użytkownika
karolina
User
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2019, o 22:26
Lokalizacja: Kielce

Re: Kielecczyzna

Post autor: karolina » 20 sty 2019, o 23:03

Ja osobiście w Kielcach najbardziej lubię spędzać czas w starych kamieniołomach. Np. na Kadzielni albo Wietrzni. Spójrzcie jak to ładnie wygląda zimą :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kielecczyzna

Post autor: Comen » 21 sty 2019, o 11:05

W obrębie Kielc jest parę tych kamieniołomów. Wybrałbym się jeszcze kiedyś do tych mniej znanych.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Kielecczyzna

Post autor: petruss1990 » 19 cze 2022, o 21:04

Udało się z kumplem taką wycieczkę zrobić (nie jest to fotorelacja górska, bo... chodziliśmy między górami).
Przyjazd do Chęcin późnym popołudniem, więc tylko spacer i męski wieczór przy whisky, cygarze i... planszówce (H)
IMG_5455.JPG
Wyjście rano w stronę jaskini Piekło, jaskinia w lesie, można wejść, poszukać kominów, jak komuś syf nie straszny, to nawet przeczołgać do komory. Są tabliczki i geologiczne i z legendami (szkoda, że śmietniki zniknęły).
IMG_5467.JPG
Następnie udaliśmy się na Stokówkę- bardzo fajny wąwóz skalny (miejsce popularne wśród wspinaczy w każdym wieku- jak na prognozę sporo ich było). Tu mała uwaga: na mapach jest zaznaczona zielona ścieżka dydaktyczna łącząca Piekło ze Stokówką- w terenie jej nie ma prowadzi tylko do czegośtam (takie kamienie koło dziur w ziemi pełnuch butelek (N) )
IMG_5470.JPG
Wróciliśmy do Piekła i dalej niebieskim szlakiem do kamieniołomu Szewce Kiedyś szlak szedł przez pole, ale ktoś sobie tego nie życzył, ale obejście jest już oznaczone. Szlak leśny, trochę podmokły o lekko zdewastowany przez ścinkę leśną. Miejsce fajne z wiatą z rysem geologicznym.
IMG_5483.JPG
Dalej szlakiem niebieskim i doszliśmy do nowej dogi ze ścieżką rowerową. Kiedyś tam były drogi żwirowo pyłowe, zmiana na lepsze. My poszliśmy drogą (szlak niebieski prowadzi do jaskini Raj, a potem można iść czerwonym, my ścięliśmy trochę).
Trochę na przełaj doszliśmy do kamieniołomu Zygmuntówka. Można zauważyć ślady po prętach do odłupywania bloków, czy inne ustrojstwo. (jak coś, to do kamieniłomu prowadzi ścieżka dydaktyczna- bez żadnych tabliczek pojawia się i nas tam prowadzi).
IMG_5488.JPG
Potem już do samych Chęcin czerwonym szlakiem (pozdrawiam ludzi którzy nie zagrodzili budowy domu siatką - udało się nam sucho przeczekać burzę (Y) ).
Po drodze oczywiście pasmo Zelejowej i.... tu rozczrowanie jak na Hali Pisanej. Grań zarosła (sukcesja sosny), nie ma już widoków na zamek i wzgórza; wprowadzono zakaz wspinaczki (więc kamieniołom też zarsta chwastem), a wspinano się tam od czasów gen. Zaruskiego.
IMG_5495.JPG
Dalej już do Chęcin. Potem grilowanie, łycha i finał LM.
Następny dzień to obejście okolic zamku i ośrodka dydaktycznego UW (kolejny kamieniołom).
IMG_5506.JPG
IMG_5498.JPG
IMG_5501.JPG
W drodze powrotnej Piekło Dalejowskie. Skalna brama i spacer do Piekła (teren mocno podmokły, ale turystki w balerinach z zaciśniętymi zębami dawały radę).
IMG_5511.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Kielecczyzna

Post autor: petruss1990 » 19 cze 2022, o 21:06

+2 zdjęcia z Piekła Dalejowskiego
IMG_5514.JPG
IMG_5512.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kielecczyzna

Post autor: Comen » 19 cze 2022, o 22:39

Piekieł w Świętokrzyskim pełno, nie dziwi, że powstał nawet szlak piekielny.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ