Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Świętokrzyskie: Noc Muzeów w Chęcinach 18 maja 2019

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Świętokrzyskie: Noc Muzeów w Chęcinach 18 maja 2019

Post autor: Comen » 19 maja 2019, o 09:58

Rynek górny.jpg
Spod kościoła i drogi mnicha.jpg
W zasadzie w Podzamczu na południe od Chęcin, gdzie przy odrestaurowanym dworze starostów chęcińskich powstało nowe Centrum Nauki Leonardo da Vinci popularyzujące różne dziedziny wiedzy poprzez zabawę.
Dwór starostów.jpg
Ogrody barokowe.jpg
Przy centrum znajduje się też obszerna łąka z placem zabaw i ogrodem doświadczeń.
Grające klawisze ogród doświadczeń.jpg
Centrum Nauki.jpg
W środku rozmaite interaktywne zabawy i makiety ilustrujące np. mechanizm działania alternatywnych źródeł energii oraz funkcjonowanie rozmaitych narządów we ciele człowieka: krwiobiegu, płuc, układu trawiennego, mózgu. Rozrywki logiczne. Krystianowi najbardziej podobała się z kolei grupa urządzeń pozwalających pobijać swoje rekordy, np. prędkość biegu czy skoczność. Prócz tego laboratoria chemiczne z prezentacją różnych ciekawych eksperymentów.
We wnętrzu.jpg
Można było też z przewodnikiem zwiedzić wnętrza dworu starościńskiego z licznymi pamiątkami po Janie Sobieskim. Niestety zamek chęciński okazał się być zamknięty - w tym roku chęcińskie noce na zamku nie pokryły się z nocą muzeów, aczkolwiek przechadzka na wzgórze zamkowe w nocnej scenerii też miała swój urok.
Nocny zamek.jpg
W sumie szkoda, że kilka sporych atrakcji w okolicy nie próbuje wspólnie zdyskontować popularności przy okazji takich wydarzeń jak noc muzeów (w pobliżu jest jeszcze skansen w Tokarni oraz Centrum Nauk Geologicznych - oba obiekty zamknięte jednak na cztery spusty).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Relacja: Noc Muzeów w Chęcinach 18 maja 2019

Post autor: Adler » 19 maja 2019, o 20:03

Czy ten parking na rynku jest płatny? W weekendy pewnie nie, a w tygodniu?
Ładnie prezentuje się ten zamek wieczorową porą. (D)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacja: Noc Muzeów w Chęcinach 18 maja 2019

Post autor: Comen » 19 maja 2019, o 20:56

Bezpłatny o każdej porze. Podobnie na Dolnym Rynku oraz po drugiej stronie Góry Zamkowej tam gdzie startuje trasa na zamek. Na zamku miały być pokazy laserów, ale chyba niestety nie w tym tygodniu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ