Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Spływ kajakowy Paary-Rebizanty, Rezerwat "Nad Tanwią", Susiec (05.08.2018)

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Relacja: Spływ kajakowy Paary-Rebizanty, Rezerwat "Nad Tanwią", Susiec (05.08.2018)

Post autor: Adler » 6 sie 2018, o 23:36

Wycieczka na Roztocze, na pogranicze Lubelszczyzny i Podkarpacia zorganizowana przez PTTK.
Gościnnie, z listy rezerwowej jestem i ja. Nie ukrywam, że długo czekałem na możliwość wzięcia udziału w takiej wycieczce. Zanim zdjęcia, krótka informacja na temat spływu kajakowego (evil).

- Rzeka: Tanew,
- start z miejscowości Paary (130 km z Rzeszowa, kierunek: Jarosław, Lubaczów),
- odcinek 7 km,
- raczej dla początkujących,
- kilkukrotne przeciąganie kajaka -> przeszkody w postaci konarów drzew, mielizn i kamieni,
- przeważa wąskie koryto rzeki
- głębokość maksymalnie do 1m (zależy od opadów deszczu)
Dane do firmy, która dba o zapewnienie sprzętu (kajaki, kapoki, wiosła) mogę przesłać przez PW. Firma sprawdzona, pewna.

Mapka spływu:
mapka-trasa-splywu.jpg
CDN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Spływ kajakowy Paary-Rebizanty, Rezerwat "Nad Tanwią", Susiec (05.08.2018)

Post autor: evil » 7 sie 2018, o 07:22

germ@n pisze:
6 sie 2018, o 23:36
informacja na temat spływu kajakowego (evil).
Super, dziękuję za info i bardzo proszę o przesłanie na pw namiarów na organizatora.
Czekam na zdjęcia :)
"...wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność..."

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Spływ kajakowy Paary-Rebizanty, Rezerwat "Nad Tanwią", Susiec (05.08.2018)

Post autor: Comen » 7 sie 2018, o 11:24

Byłem w miejscowości Paary. Oryginalna nazwa to staropolski zapis długiego a. Czyli po naszemu powinno być Pary. Czekam na dalszy opis i jakieś fotki.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Relacja: Spływ kajakowy Paary-Rebizanty, Rezerwat "Nad Tanwią", Susiec (05.08.2018)

Post autor: Adler » 11 sie 2018, o 16:31

Z lekkim poślizgiem, po odebraniu laptopa z serwisu mogę wreszcie skupić się na zdjęciach z tego wyjazdu.
W pierwszej części spływ kajakowy, który miał trwać 2,5 do 3h. Zrobiliśmy ten odcinek z koleżanką Agnieszką w czasie 1,40h (pierwsze miejsce ze sporą przewagą nad pozostałymi!). Widok stopniowo wyprzedzanych, mocno podenerwowanych członków innych dwójek jedyny w swoim rodzaju. :)

Po przybyciu wszystkich dwójek czas na przebranie się, wysuszenie, posiłek.
W planie była jeszcze wędrówka ścieżką edukacyjną, ale musiała być przerwana ze względu na burzę i mocne opady deszczu. Po przeszło godzinie oczekiwania trasa została kontynuowana. Rezerwat "Nad Tanwią" ma swój urok. Nie mam wrażenia, aby kaskady wodne były przereklamowane, przesadzone. Na niebieskim szlaku zdarzały się powalone drzewa, które sposobem należało ominąć. Nie obyło się bez zatarć i ubłoconych ubrań. Podziwiam dość liczne tego dnia tłumy spacerujące w kierunku "Źródełka Miłości", które kompletnie nie były przygotowane do tej trasy (japonki, ubrania niczym "po niedzielnej mszy"). Na koniec poszliśmy zobaczyć obelisk postawiony w miejscu, w którym w 1901r. Józef Piłsudski przekroczył podstępem granicę rosyjsko-austro-węgierską. Co ciekawe ów obelisk znajduje się obecnie na prywatnej posesji i nie ma zgody właściciela do podejście do niego. Na parkingu znajduje się jedynie kopia tego kamienia. Na zdjęciach widać też budki graniczne, gdyż właśnie na moście na Tanwią znajdowała się onegdaj granica dwóch mocarstw.

IMG_1382.png
IMG_1389.png
IMG_1390.png
IMG_1391.png
IMG_1401.png
IMG_1410.png
IMG_1406.png
IMG_1402.png
IMG_1405.png
IMG_1412.png
IMG_1415.png
IMG_1417.png
IMG_1421.png
IMG_1424.png
IMG_1427.png
IMG_1429.png
IMG_1431.png
IMG_1432.png
IMG_1438.png
IMG_1440.png
IMG_1442.png
IMG_1443.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ