Ujazd - Ruiny zamku Krzyżtopór

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca oraz relacje z wycieczek z tego regionu.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
QBATBG

Ujazd - Ruiny zamku Krzyżtopór

Post autor: QBATBG » 3 mar 2014, o 18:12

Witam,

Spojrzałem na zestawienie zabytków województwa świętokrzyskiego i dojrzałem wpis na temat zakmu w Krzyżtopór w Ujeździe. Uznałem że jest to wątek na osobny temat na forum.

Wybierając się na wycieczkę do Sandomierza warto po drodze wstąpić do zamku w Ujeździe, znajduję się on około 40 km na północny - zachód od miasta. Osobiście polecam trasę przez Opatów ponieważ droga jest tamtędy trochę lepsza niż przez Klimontów a tylko 2 km dłuższa.

Ruiny zamku można zwiedzać indywidualnie bądź z przewodnikiem. Osobiście nigdy nie zwiedzałem zamku z przewodnikiem więc nie wiem ile to z reguły to zajmuje. Indywidualnie dość dokładne obejrzenie ruin zajmuje okol dwóch - trzech godzin. Zamek czynny jest cały rok ( chociaż w różnych godzinach zależnie od okresu ) za wyjątkiem kilku dni świątecznych. Osobiście proponuję wycieczkę latem ze względu na ładną pogodę chociaż proponuję wziąć ze sobą bluzę albo inne cieplejsze ubranie, gdyż w zamkowych piwnicach ( nie ma ich dużo ) utrzymuje się niższa temperatura. Dodatkowo w okresie letnim zamek jest udostępniony do zwiedzania nocną porą ( tylko z przewodnikiem ).

Po zdjęcia oraz dokładniejsze informacje odsyłam na stronę zamku ( nie mam jeszcze uprawnien do wstawiania linków więc polecam google :) ).

Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
salewiak
Administrator
Posty: 9510
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ujazd - Ruiny zamku Krzyżtopór

Post autor: salewiak » 3 mar 2014, o 18:43

Forumowe fotorelacje z tego miejsca:
-> 1
-> 2
Awatar użytkownika
salewiak
Administrator
Posty: 9510
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ujazd - Ruiny zamku Krzyżtopór

Post autor: salewiak » 25 wrz 2019, o 21:02

Słyszałem w mediach, że można teraz ponoć wyjść dobudowaną na wieżę widokową lub punkt widokowy na górze. Ktoś coś w tym temacie? (T)

Wróć do „Mazowsze, Łódzkie, Świętokrzyskie, Lubelszczyzna”