Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierpień

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Relacja: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierpień

Post autor: Remi » 28 cze 2013, o 19:05

Chciałam może troszkę się pochwalić, że w mojej gminie też jest organizowany Zlot Zabytkowych Aut. Nie pamiętam dokładnie, z którego roku są zdjęcia, więc wybaczcie, że dałam tylko jakąś przybliżoną datę.
Wiem, że co roku jest ten Zlot i że odbywa się w sierpniu. :)
Nie jest to jakiś znany Zlot, jak w większych miastach, stąd może liczba samochodów, nie jest jakaś powalająca na kolana :) Fajnie, że coś jednak się dzieje i że są tacy pasjonaci :)
Samochody przejeżdżaja trasę Bielany - Kęty, gdzie na zakończenie(chyba :) ) jest Msza Św.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Perełka :)
Obrazek

jedne z ulubionych :)
Obrazek

Mój Ulubieniec :)
Obrazek

Noooo dobra..... Dwóch Ulubieńców :) :]
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Abderyta » 21 wrz 2013, o 22:30

Uważam, że te automobile mają w sobie to coś trudno definiowalnego, czego próźno szukać we współczesnych samochodach. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że za 50 lat taki zachwyt wzbudzać będą te wszystkie coraz bardziej opływowe i skomputeryzowane wytwory najnowszych technologii.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Remi » 22 wrz 2013, o 18:11

Fiatem 125p to chciałabym pojechać do ślubu <lol> mam znajomych "złomboli" to może kiedyś się uda :D:D

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Abderyta » 22 wrz 2013, o 20:50

Remi pisze:Fiatem 125p to chciałabym pojechać do ślubu <lol> mam znajomych "złomboli" to może kiedyś się uda :D:D
Bardzo dobry wybór. Samochód ślubny powinien przede wszystkim mieć - tak jak małżeństwo - duszę, a nie 200 koni mechanicznych lub 6 metrów długości.

PS. My chcieliśmy Warszawą, ale w braku dostępnych ofert pojechaliśmy Garbusem z 1968 r.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Remi » 22 wrz 2013, o 20:58

Moj kolega ma poloneza, którym w tym roku na zlocie zwanym "złombol" razem z innymmi samochodami, np żukami, fiatami pojechali i co najważniejsze DOJECHALI na Nordkapp :) świetna sprawa. I jakby co to powiedział, że jakieś autko może załatwić.
A moja koleżanka z LO jechała na ślub białym Fiatem 125p.

Awatar użytkownika
Mousie
User
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2012, o 21:42
Lokalizacja: Katowice

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Mousie » 22 wrz 2013, o 21:17

Ja dzisiaj miałam okazję, zupełnie przypadkowo, trafić na IV Beskidzki Zlot Pojazdów Zabytkowych Brenna - Bielsko-Biała. Żałowałam, że nie zrobiłam zdjęcia, bo było na czym oko zawiesić :) Stare samochody mają to coś, co teraz, w tych wszystkich sportowych sylwetkach i opływowych kształtach gdzieś umyka. Mam czasem wrażenie, że dzisiejsze samochody są niemalże identyczne, za wyjątkiem ceny i mocy silnika :) Może kiedyś z Abderytą się jakimś "staruszkiem" zaopiekujemy, na jesień jego i naszą.

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Remi » 22 wrz 2013, o 21:29

Mousie szkoda, że nie zrobiłaś żadnego zdjęcia. Może jeszcze kiedyś się uda... :)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: yaretzky » 25 lut 2014, o 20:05

Remi pisze:jedne z ulubionych :)
[ img ]
Taką 104 mieliśmy kiedyś - jak ta biała na środku zdjęcia, tylko nasza była żółta... Dzieciaki się "w niej wychowały"... <tak> Ech, łza się w oku kręci <beczy> Jak to grało...
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8843
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Comen » 26 lut 2014, o 06:43

Syrenka to nawet przyczepę nam ciągła na wakacje i pokonywała z nią niemałe podjazdy, ale przygody na trasie też się oczywiście zdarzały. W końcu udało się ją sprzedać za równowartość dwóch choinek <zalamka>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: yaretzky » 26 lut 2014, o 07:05

Comen pisze:Syrenka to nawet przyczepę nam ciągła na wakacje i pokonywała z nią niemałe podjazdy
<lol> Nasza też służyła za kamper, terenówkę i półciężarówkę jednocześnie... O "limuzynie" nie wspomnę... <lol>
Comen pisze:ale przygody na trasie też się oczywiście zdarzały
<tak> Tylko, że wtedy wystarczył kawałek drutu lub coś podobnego i wszystko można było naprawić przy drodze... <tak>
Comen pisze:W końcu udało się ją sprzedać za równowartość dwóch choinek
To my naszą opchnęliśmy "bogato" - starczyło na kupno mebli dla dziewczyn... <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Asiunia

Re: Stare, ale JARE!!Zlot Zabytkowych Samochodów. 2010 sierp

Post autor: Asiunia » 3 mar 2014, o 17:12

Grało jak grało...szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie... ;/ Marta (moja siostra) umiała naśladować jej dźwięk :D ale jaka ona pakowna była ;) rodzice, my dwie, wszystkie toboły z wózkiem na czele i w nogach zawsze leżał Lupus ( nasz owczarek niemiecki)- pod warunkiem że dał się złapać i wsadzić do samochodu ;) to były czasy.... :)

ODPOWIEDZ