Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Niżne Tatry: Chabenec po raz drugi, 30.03.2019 r.

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Niżne Tatry: Chabenec po raz drugi, 30.03.2019 r.

Post autor: evil » 1 kwie 2019, o 11:34

Na Chabencu byłam w lipcu 2018 r., ale z powodu kiepskiej pogody widoki było mocno ograniczone, toteż obiecałam sobie, że kiedyś tam wrócę.
I wróciłam.
Nasza trasa przebiegała niemal tak samo, jak w ubiegłym roku z małym wyjątkiem – nie wstępowaliśmy do Útulni pod sedlom Ďurkovej:
Magurka, 1050 m npm – zielony szlak - Mestská hora, 1529 m npm - Rázcestie nad sedlom Ďurkovej, 1750 m npm - czerwony szlak – Chabenec, 1955 m npm – czerwony szlak – Ďurková, 1750 m npm - Sedlo Zámostskej Hole, 1591 m npm – żółty szlak – Magurka.
Pogoda piękna, widoki nieograniczone, tak więc wycieczka była mega udana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

link do wszystkich zdjęć z tej wycieczki:
https://flic.kr/s/aHsmA2Q8R8

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fotorelacja: Chabenec po raz drugi, 30.03.2019 r.

Post autor: gar » 1 kwie 2019, o 12:38

Pięknie wykorzystałaś wspaniałą pogodę. W górach zima a dookoła Jeziora Liptowskiego (jak domniemuję) zaczyna się wiosna.
Trzeba przyznać, że wszystkie dni ostatniego weekendu marca przyniosły świetne warunki atmosferyczne.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotorelacja: Chabenec po raz drugi, 30.03.2019 r.

Post autor: Comen » 1 kwie 2019, o 12:41

Tym razem pogoda Ci się faktycznie udała i panoramy rozległe. Czy na 2 zdjęciu widać Babią Górę czy to inny kierunek. Ile godzinowo zajęła wam taka pętla? Biorąc uwagę z dojazdewm z Polski raczej to nie jest wypad na 1 dzień chyba że szybkim autem. Te bałwanki na stoku to sami lepicie czy pozostawione przez poprzedników?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Re: Fotorelacja: Chabenec po raz drugi, 30.03.2019 r.

Post autor: evil » 1 kwie 2019, o 12:54

Faktycznie ostatnie dni były piękne, tak więc w piątek i niedzielę jeździłam na nartach, a w sobotę były góry.
W niższych partiach rozglądałam się za kwiatkami, ale nie zauważyłam ani jednego.

Tak, Comen, to Babia Góra.
Tym razem strasznie długo szliśmy, 8,5 godz., bo były z nami 2 osoby bez kondycji i doświadczenia. Z Bielska do Magurki jedzie się ok. 3 godz.
Bałwanek jest mojej roboty :-)

ODPOWIEDZ