Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Trzy Korony od południa 30 marca 2014

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Trzy Korony od południa 30 marca 2014

Post autor: Comen » 31 mar 2014, o 09:03

Dojazd z Krakowa "zakopianką" do Nowego Targu, następnie drogą na Krościenko a z niej w prawo do Sromowców Niżnych. Po drodze podziwiać można było widok zaśnieżonych Tatr. Swoją drogą gdzie tam te krokusy? Z przełęczy Snozka wyglądało jak pustynia śnieżna.
1 Tatry.jpg
Zjeżdżamy do Dunajca i podjeżdżamy najbliżej jak się da celu podróży, który widać jak na dłoni. Mijamy pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego (jeszcze zamknięty) a potem schronisko malowniczo położone u stóp Trzech Koron.
2 Pawilon wystawa.jpg
3 Schronisko.jpg
Piękne widoki na skalisty szczyt oraz przełom Dunajca.
4 Trzy Korony.jpg
5 Wrota przełomu.jpg
Dalsza trasa prowadzi krótkim wąwozem Szopczańskim a potem zakosem w lewo na stok i do przełęczy Szopka, gdzie gromadzi się wielu turystów z Krościenka odpoczywających przed ostatecznym "szturmem" na szczyt.
6 Wąwóz Szopczański.jpg
7 Szopka.jpg
Dookoła łąki pienińskie. I zawsze mnie zastanawiało czy ten krajobraz jest naturalny, ponieważ przypomina zwykły miejski park. Brakuje tylko klombów z tulipanami. Może dlatego wydawało mi się, że pod Trzy Korony prowadzi wyasfaltowana ścieżka. Ale nie, jest normalna górska droga, choć dobrze utrzymana z drewnianymi ramami wyznaczającymi granicę turystycznego stąpania. Platforma widokowa jeszcze za darmo, choć ludzi niemało. Widoki piękne, ale Tatry niestety znikły za chmurami. Nasz dotychczasowy szlak widać w każdym razie jak na dłoni.
8 Schody na Trzy Korony.jpg
9 Widok z góry.jpg
Wracamy przez polanę Kosarzyska a z niej zielonym szlakiem trawersującym południowe stoki Trzech Koron. Stary las świerkowy, wychodnie skalne i śpiewające ptaki. Trasa mniej uczęszczana więc można się napawać do woli przyrodą gór. Są już pierwsze wiosenne kwiaty, choć jeszcze nieśmiało wystające spod starej ściółki, pojawiły się też niespodzianki typu szkielet takiego, któremu się niestety nie udało przeżyć tej zimy.
10 Kwiaty pienińskie.jpg
11 Józek nie doczekał.jpg
Ze Sromowców wędrujemy jeszcze na słowacką stronę do Czerwonego Klasztoru. Od kiedy zbudowano kładkę dla pieszych ruch graniczny jest ożywiony, co ciekawe po słowackiej stronie więcej knajp, ale po polskiej za to najbliższy sklep spożywczy.
12 Most na Dunajcu.jpg
13 Panorama ze słowackiego brzegu.jpg
Powrót do Krakowa przez Krościenko, Zabrzeż i Mszanę Dolną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Trzy Korony od południa 30 marca 2014

Post autor: creamcheese » 31 mar 2014, o 12:10

Dzięki za relację...miałeś iść do sklepu, a tu Pieniny i w dodatku opisałeś już wycieczkę...a gdzie ci z Tatr i krokusów, gdzie z Beskidu Wyspowego, i ze Ślęży ze swoimi relacjami ?? !! Nie wstyd wam ??
Nie wiesz czy przeprawa promowa przez Dunajec w Szczawnicy jest już czynna?
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzy Korony od południa 30 marca 2014

Post autor: Comen » 31 mar 2014, o 12:44

Nie byłem w Szczawnicy. Ona jest chyba czynna od kwietnia. Sądząc, że jeszcze nie ma spływu to chyba zamknięta. Czekamy na inne relacje <tak>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Trzy Korony od południa 30 marca 2014

Post autor: Adler » 31 mar 2014, o 16:58

creamcheese pisze:a gdzie ci z Tatr i krokusów, gdzie z Beskidu Wyspowego, i ze Ślęży ze swoimi relacjami ?? !!
W pracy.
Jeszcze dzisiaj relacja.

Znów miałeś szczęście jeśli chodzi o pogodę.
Ładnie widać Tatry.
"Platforma widokowa jeszcze za darmo" - Od 01.05 już nie. :(
Widzę, że kolega panoramy zaczyna robić. ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzy Korony od południa 30 marca 2014

Post autor: Comen » 31 mar 2014, o 22:52

Taka pogoda to się ostatnio stała standardem. Oby tak dalej. Lać może ale nie w weekendy.
Jeśli chodzi o panoramy to jest taka opcja w aparacie, więc można automatycznie łączyć 3 zdjęcia. Całkiem ciekawie to wychodzi
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ