Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Giewont. Lipiec 2013

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Giewont. Lipiec 2013

Post autor: Remi » 8 lip 2013, o 22:09

Tak się złożyło, że miałam wolny weekend i parę znajomych osób zerbrało się o 4 rano i wyruszyło na jeden z najwazniejszych, bardzo obleganych szczytów. :)
Spakowani do czterech samochodów, bardzo wczesnym rankiem (o 4.00) wyruszyliśmy w stronę Tatr.
Dojechaliśmy na jeden z parkingów i podjechaliśmy do Kuźnic. I gdyby nie tytuł tematu, można by pomyśleć, że wybieramy sie na Kasprowy. Jednak nasze kroki skierowaliśmy na niebieski szlak, którym udaliśmy się w stronę Kalatówek.
Ależ się zdziwiłam, jak zobaczyłam "Schronisko" czy jak to nazwać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety mgła towarzyszy nam od samego rana i nie możemy podziwiać szczytów wokół nas.
Może to i dobrze, :D bo niektórzy nie są aż tak przerażeni i nastawieni anty... :D
Po krótkim odpoczynku i żartach idziemy dalej do schroniska na Hali Kondratowej.
Mimo wczesnej godziny, trochę ludzi już jest. Zwłaszcza tych śpiących na podłodze w jadalni :D
Obrazek

Znów chwila odpoczynku, bo musimy mieć na uwadze najmłodszych piechurów. :) Plus czekamy na młodych gniewnych, którzy wyrwali do przodu i nie patrzyli na znaki w ogóle. Jak już jesteśmy w komplecie idziemy dalej niebieskimi znakami na szczyt Giewontu.
Obrazek
Obrazek

Na przełęczy przed szczytem jeszcze ostatnie rozmowy i motywacje do wyjścia. Mgła dalej nie odpuszcza...
Ja też sie mobilizuje i idę :)
W końcu udało nam się wejść na szczyt :)
Obrazek
Obrazek

Kilka zdjęc i zaczynamy powoli schodzić. Razem z innymi turystami.
Na przełeczy pod Giewontem rozdzielamy sie i małą grupką idziemy na Kopę Kondracką :) Moje pierwsze 2000m n.p.m.
w życiu. :)
Mgła dalej nie ustępuje..
Obrazek
Obrazek

Po zdobyciu Kopy schodzimy zielonym szlakiem, do czekających na nas pozostałych wędrowców.
Obrazek
To nie Alpy, ale pewnie i tak zawija te sreberka :D :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po powrocie do samochodów, decydujemy się jeszcze spontanicznie na przejazd do Ludźmierza. W sumie prawie większośc nie była, to czemu nie :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Giewont. Lipiec 2013

Post autor: Comen » 9 lip 2013, o 00:10

No no świstak uchwycony. To wcale nie takie łatwe
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Giewont. Lipiec 2013

Post autor: Remi » 10 lip 2013, o 21:18

No i pierwszy raz słyszałam jak świstają :] :] super !!
:)

ODPOWIEDZ