Bieżące wydarzenia sportowe

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Re: Bieżące wydarzenia sportowe

Post autor: Adler » 26 lis 2022, o 19:53

Świetny mecz Szczęsnego. Dzięki niemu taki, a nie inny wynik.
Styl gry Polaków fatalny, ale są 3 punkty i to jest najważniejsze. Teraz pora na Argentynę. Ciekawe, jak zagrają dzisiaj z Meksykiem. (T)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 26 lis 2022, o 22:10

Z moich wyliczeń: jeśli Meksyk wygra z Arabią Saudyjską 1-0 to wystarczy z Argentyną nie przegrać 4 bramkami, jeśli wygra 2-0 to nie można przegrać więcej niż 1 bramką. Im więcej bramek strzelimy Argentynie tym lepiej, ale wiadomo jak nasi grają - będzie to trudne. Jeśli Arabia zremisuje z Meksykiem to nie możemy przegrać z Argentyną wyżej niż dwoma bramkami, jeśli natomiast Arabia wygra to wtedy nie możemy przegrać z Argentyną, ale to oznacza tym samym wyeliminowanie Argentyny.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
sleepwalker
User

Post autor: sleepwalker » 26 lis 2022, o 22:33

Sytuacja w grupie jest skomplikowana, wszystkie drużyny mają szanse. Teraz widać wyraźnie, jak szkoda karnego z Meksykiem i zmarnowanej setki Lewego na 3:0 z Arabią.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 30 lis 2022, o 22:15

Jest awans.
Styl gry Polaków dzisiaj woła o pomstę do nieba. Z czego oni się tak cieszą? Z awansu?
Rozumiem wielki uśmiech Francuzów, bo wiedzą już, z kim przyjdzie im walczyć w fazie pucharowej. Bułka z masłem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 30 lis 2022, o 22:16

W wielkich bólach awansowaliśmy do strefy pucharowej MŚ. Pierwszy raz od 1986 roku! Głównie dzięki bramkarzowi, który gra życiowy turniej. Ale złudzeń chyba wielkich nie ma, że przeskoczymy Francuzów. Jesteśmy przede wszystkim drużyną strasznie przewidywalną. I dziwi mnie, że nasi zawodnicy z niezłych w końcu klubów mają tak fatalne wprost wyszkolenie techniczne. Trzeba pracować, aby w polu biegało 10 Lewandowskich to wtedy przy dobrej dyspozycji można powalczyć z najlepszymi. Ale raczej się na to nie zapowiada w kolejnych latach.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User

Post autor: sleepwalker » 30 lis 2022, o 22:21

Adler pisze:
30 lis 2022, o 22:15
Jest awans.
Styl gry Polaków dzisiaj woła o pomstę do nieba.
Nie tylko dzisiaj, cały turniej gramy okropną dla oka piłkę. Póki co jesteśmy najsłabszą drużyną w 1/8 finału.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 1 gru 2022, o 11:16

Tak jeszcze dla porządku dodam:

Ranking FIFA:
3. Argentyna
4. Francja
26. Polska
źródło: fifa.com

Kto wygra mecz?
No kto?
:-0

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 1 gru 2022, o 17:38

Ranking nie gra. Belgia (nr 2) - Maroko (nr 22) 0:2, że przez grzeczność o wyniku meczu Argentyny z Arabią Saudyjską nie wspomnę.
Niemniej nie sam wynik meczu z Argentyną jest najgorszy, ale styl gry. Polacy nawet nie podjęli próby ataku - 1 niecelny strzał przez 90 minut to kompromitacja na tym poziomie rozgrywek. Przegrywając trzymali się kurczowo własnej połowy jak nie przymierzając San Marino czy inna potęga piłkarska. Wstyd. Obawiam się, że w meczu z Francją zmieni się niewiele. Jedyna nadzieja, że Francuzi polską reprezentację zlekceważą i zdarzy się coś nieprzewidzianego.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 1 gru 2022, o 17:58

Na tym etapie to jednak miejsce w rankingu odegra dużą rolę. Żabki nie zlekceważą naszych. Nie ma zmiłuj. Będzie spektakularna porażka, a nie niewielka porażka. Niektórzy muszą wreszcie zrozumieć, że dzieli nas piłkarska przepaść i jesteśmy światowym przeciętniakiem, a w tym gronie słabeuszem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 1 gru 2022, o 18:40

Na tym etapie to zdaje się Szwajcarzy eliminowali Francuzów z Euro a Austriakom niewiele brakło do wyeliminowania Włochów. Brak nadziei to nie kwestia rankingu, tylko świadomość, że po boisku biegają zawodnicy z marnymi umiejętnościami piłkarskimi dodatkowo mentalnie przytłoczeni kolejną imprezą albo po prostu traktujący swoją pracę w sposób niepoważny.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 1 gru 2022, o 19:16

Adler pisze:
1 gru 2022, o 17:58
Na tym etapie to jednak miejsce w rankingu odegra dużą rolę. Żabki nie zlekceważą naszych. Nie ma zmiłuj. Będzie spektakularna porażka, a nie niewielka porażka. Niektórzy muszą wreszcie zrozumieć, że dzieli nas piłkarska przepaść i jesteśmy światowym przeciętniakiem, a w tym gronie słabeuszem.
Miejsce w rankingu nie odgrywa żadnej roli. Właśnie do domu pojechali Belgowie (nr 2 w rankingu), wczoraj Duńczycy (10), a na mistrzostwa nie pojechali Włosi (6), których ograła Macedonia (65). Rolę odgrywają umiejętności i mental, a tego u naszych dramatycznie brakuje, co najlepiej widać w meczach ze światową czołówką.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 1 gru 2022, o 22:24

Ja jednak zostanę przy swoim zdaniu. Zmienię je, gdy Maroko pokona Hiszpanię, a Australia Argentynę. Nie wspomnę o rodakach w "arcytrudnym spotkaniu" przeciwko utytułowanej Francji. Normalnie zmienię zdanie, zapewniam. ;P

Szkoda mi Belgów i Niemców. (W)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 2 gru 2022, o 09:10

Belgowie się zestarzeli a Niemcy to już też nie ten sam mental. Dawniej była pragmatyczna i "zimna" ekipa zachodnioeuropejska, dzisiaj to konglomerat turecko-afrykański więc co sie dziwić że grają jak WKS.

Awatar użytkownika
petruss1990
Donator

Post autor: petruss1990 » 2 gru 2022, o 09:29

Ja tam Niemcom nie kibicuję, chyba że z Rusami grają (wtedy liczę na remis). Belgów bardziej szkoda.
Zazwyczaj jak oglądam mecze, które nie mają dla nas znaczenia kibicuję potencjalnie słabszym. Tak dla niespodzianki....

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 4 gru 2022, o 18:48

Ładnie nasi zagrali w pierwszej połowie. Agresywnie.
Druga połowa to już pełna dominacja 4-tej drużyny świata (wg. FIFA).
Do Krychowiaka: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym."
Lewandowski drugim, skutecznym karnym dopisuje mi 5 pkt. w forumowym typowaniu. ;P

I co? Dalej twierdzicie, że miejsce w rankingu FIFA nie ma żadnego znaczenia (na tym etapie mistrzostw)? ;)

Awatar użytkownika
sleepwalker
User

Post autor: sleepwalker » 4 gru 2022, o 19:50

Adler pisze:
4 gru 2022, o 18:48
Lewandowski drugim, skutecznym karnym dopisuje mi 5 pkt. w forumowym typowaniu. ;P
A mi odjął punkty :) Niemniej cieszę się z tej bramki, która i tak niczego nie zmieniła, ale przynajmniej miłym akcentem kończymy mundial.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 5 gru 2022, o 12:04

Gdyby ranking grał tak wyglądałby zestaw zespołów, które powinny awansować do 1/8 finału mistrzostw świata (pogrubiłem te których już na mistrzostwach nie ma):
1 Brazylia
2 Belgia
3 Argentyna
4 Francja
5 Anglia
6 Włochy
7 Hiszpania
8 Holandia
9 Portugalia
10 Dania
11 Niemcy
12 Chorwacja
13 Meksyk
14 Urugwaj
15 Szwajcaria
16 USA
Jak widać 6 zespołów już nie ma a zamiast nich mamy (mieliśmy) zespoły z miejsc: 18 - Senegal, 22 - Maroko, 24 - Japonia, 26 - Polska, 28 - Korea Płd, 38 - Australia. Dla mnie więc ranking nie gra a jest jedynie wskazówką, kto teoretycznie powinien być lepszy, co jak widać sprawdza się w niespełna 2/3 wypadków.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 5 gru 2022, o 14:12

To według rankingu w czwórce powinny się znaleźć Brazylia, Argentyna, Francja i Hiszpania.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 5 gru 2022, o 14:21

Adler pisze:
4 gru 2022, o 18:48
I co? Dalej twierdzicie, że miejsce w rankingu FIFA nie ma żadnego znaczenia (na tym etapie mistrzostw)? ;)
Pożyjemy, zobaczymy. Póki co drużyny wyżej notowane w rankingu "niszczą" te niżej notowane. Maroko na pewno pokona Hiszpanię, a Korea Brazylię ;P Zagadką jest dla mnie jedynie Japonia, choć myślę, że Chorwacja z problemami poradzi sobie z nimi.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 5 gru 2022, o 17:04

Adler pisze:
5 gru 2022, o 14:21
Pożyjemy, zobaczymy. Póki co drużyny wyżej notowane w rankingu "niszczą" te niżej notowane.
Szczególnie zniszczyli przeciwników Belgowie, Niemcy, Duńczycy, Urugwajczycy i Meksykanie :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 5 gru 2022, o 17:57

Nie czytasz ze zrozumieniem. Wyraźnie wskazuję (już chyba trzeci raz), że chodzi o aktualne mecze - 1/8 finału. Jeśli cokolwiek w tym względzie zmieni się w tej fazie, przyznam Ci rację. Póki co...niedoczekanie Twoje. ;P

Ćwierćfinały:
Holandia-Argentyna
Francja-Anglia

Drużyny wyżej notowane rozniosły przeciwników. Kto ma rację ze wspomnianym rankingiem (procentowo), zobaczymy jutro.
Zrobię przeliczenie.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User

Post autor: sleepwalker » 6 gru 2022, o 11:41

Comen pisze:
5 gru 2022, o 14:12
To według rankingu w czwórce powinny się znaleźć Brazylia, Argentyna, Francja i Hiszpania.
I to jest bardzo prawdopodobne :) Choć nie miałbym nic przeciwko, żeby w tej czwórce nie było ani Brazylii, ani Francji, ani Hiszpanii :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 6 gru 2022, o 19:36

Pierwszy faworyt z listy rankingowej odpada. Hiszpanie zaczęli z wysokiego C, ale im dalej tym było gorzej. Maroko okazało się lepsze. Niestety ekipie Luisa Enrique daleko jeszcze do złotej jedenastki z Casillasem, Iniestą, Villą czy Fernando Torresem. Tak że niespodzianki na mistrzostwach zdarzają się także i w fazie pucharowej.

Awatar użytkownika
petruss1990
Donator

Post autor: petruss1990 » 6 gru 2022, o 20:27

To nowoczesne strzelanie karnych jakieś takie.... słabe. Zamiast podejść walnąć tak, żeby nawet po rękach wpadła do bramki. To jakieś takie prawie z miejsca, delikatne i co najważniejsze nieskuteczne.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 6 gru 2022, o 21:50

Comen pisze:
6 gru 2022, o 19:36
Pierwszy faworyt z listy rankingowej odpada. (...) Tak że niespodzianki na mistrzostwach zdarzają się także i w fazie pucharowej.
Podsumujmy zatem:
Z ośmiu spotkań 1/8 finału MŚ mamy bilans 7-1.
Siedem drużyn wyżej notowanych we wspomnianym rankingu FIFA pokonało swoich przeciwników. Tylko jedna drużyna Maroko sprawiła sensację. Co daje ostatecznie: 87,5% kontra 12,5%. Jak widać miejsce w rankingu FIFA odgrywa bardzo ważną rolę w tej fazie rozgrywek.