Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Lodospady w Rudawce Rymanowskiej

Ciekawe miejsca w Beskidzie Niskim i Bieszczadach.
anna496
User
Posty: 28
Rejestracja: 13 cze 2022, o 00:56
Lokalizacja: Rzeszów

Lodospady w Rudawce Rymanowskiej

Post autor: anna496 » 13 sty 2024, o 19:13

W związku z tym temat jest mocno na czasie pomyślałam zwrócić uwagę na jedną z ciekawszych atrakcji okolic Beskidu Niskiego. A jest nią lodospad, a właściwie lodospady w Rudawce Rymanowskiej. Nie znalazłam na forum żadnej zakładki poświęconej lodospadom, a myślę, że fajnie byłoby mieć takie porównanie i zestaw relacji i zdjęć z każdego roku.
Może uda nam się stworzyć taki zbiór zdjęć gdzie można będzie wracać i porównywać sobie jakie to sople lodu były w którym roku :D
Jeśli ktoś jeszcze nie widział i nie wie jak tam dokładnie dotrzeć, to dołączam stronę pod linkiem, gdzie jest mapka z trasą, oraz więcej informacji - Rudawka Rymanowska lodospady

Był ktoś już w tym roku? Jeśli tak, to zachęcam do wrzucenia fotek.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8840
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Lodospady w Rudawce Rymanowskiej

Post autor: Comen » 13 sty 2024, o 20:21

Ładnie to wygląda. Słyszałem o tej skale, ale chyba nie o lodospadach. Czy w lecie jest tam jakiś wodospad czy to po prostu kwestia nawisu na skale w odpowiedniej konfiguracji i położeniu względem stron świata.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

anna496
User
Posty: 28
Rejestracja: 13 cze 2022, o 00:56
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lodospady w Rudawce Rymanowskiej

Post autor: anna496 » 13 sty 2024, o 21:41

Nie nazwałabym tego może wodospadem - jak już to takim dość nietypowym - po prostu z różnych części ściany sączy się ciągle woda. Zimą jak to zamarza to powstają takie twory :)
Wodospad za to jest kawałek dalej, obok Ściany Olzy - też duże urwisko, ale bardziej kolorowe :)

ODPOWIEDZ