Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Lackowa - szlaki

Ciekawe miejsca w Beskidzie Niskim i Bieszczadach.
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Lackowa - szlaki

Post autor: tadeks » 19 lip 2014, o 20:54

>admin:
powtórnie przejrzałem Twoje zdjęcia z X 2013r. umieszczone na forum B-N.pl. z przejścia Hańczowa- Lackowa.
Na 4 zdjęciu ze słupkiem granicznym (S) widać na drzewie znak, w tej rozdzielczości, i jak ja to widzę, ta znak zielony!
Czy to foto-przekłamanie, błąd wynikający z oświetlenia, zmniejszonej rozdzielczości? Czy był jeszcze zielony?
Obejrzyj w swoich zbiorach oryginał.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 19 lip 2014, o 21:25

tadeks,
fajnie, że kontynuujesz ten temat. <tak>
Sięgnąłem pamięcią, czyt. znalazłem inne fotki z październikowego trekkingu (2013r.) i patrzcie, co znalazłem:
WP_20131026_010.png
yaretzky pisze:Na drzewach nie są widoczne nigdzie ślady po oznakach zielonych - żadnych zamalowań, zatarć, wycięć itp.
yaretzky, co Ty na to? <dokuczacz>


Dodam, że dzisiaj będąc w Empiku, gdy przeglądałem mapy (a dosyć często to czynię) wziąłem do ręki nową, laminowaną mapę BN wyd. ExpressMap - 2014r. !!, patrzę na wiadome miejsce, a tu...jakże swawolnie podążający na Lackową zielony szlak z Wysowej. <glupek>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Lackowa - szlaki

Post autor: tadeks » 19 lip 2014, o 21:32

>admin:
pokaż tu to zdjęcie (4) o którym wyżej wspomniałem. Tam chyba było wyraźniej. Napisz co widzisz na dużej rozdzielczości.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lackowa - szlaki

Post autor: yaretzky » 19 lip 2014, o 21:44

admin pisze: yaretzky napisał(a):Na drzewach nie są widoczne nigdzie ślady po oznakach zielonych - żadnych zamalowań, zatarć, wycięć itp.


yaretzky, co Ty na to? <dokuczacz>
W którym miejscu szlaku było zrobione to zdjęcie ??

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 19 lip 2014, o 22:54

tadeks pisze:>admin:
pokaż tu to zdjęcie (4) o którym wyżej wspomniałem. Tam chyba było wyraźniej. Napisz co widzisz na dużej rozdzielczości.
WP_20131026_008.jpg
Na wcześniejszym zdjęciu widać dokładnie pozostałości po zielonym szlaku.
Na tym zdjęciu nie widać tego dokładnie.
yaretzky pisze:W którym miejscu szlaku było zrobione to zdjęcie ??
Podejście z przełęczy na Lackową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Lackowa - szlaki

Post autor: Comen » 20 lip 2014, o 03:56

Na tym drugim zdjęciu to po prawej jest znak czerwony a w dole na tym trzecim drzewie od ścieżki jest chyba jakiś znak szlaku ale w tej rozdzielczości trudno stwierdzić jakiego koloru pasek ma w środku. Prawdę mówiąc to równie dobrze może być znak leśników a nie sygnatura szlaku turystycznego.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 21 lip 2014, o 11:31

We wrześniu ruszamy w takim razie "w poszukiwaniu zielonych znaków". ;)
W planie: Lackowa i Busov.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lackowa - szlaki

Post autor: yaretzky » 21 lip 2014, o 12:12

admin pisze:We wrześniu ruszamy w takim razie "w poszukiwaniu zielonych znaków". ;)
W planie: Lackowa i Busov.
"Fascynujące"... ;)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Lackowa - szlaki

Post autor: Yoana » 21 lip 2014, o 21:17

Ja też już się nie mogę doczekać! :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Lackowa - szlaki

Post autor: tadeks » 24 lip 2014, o 22:42

Na stronie http://www.wysowa-zdroj.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
W propozycjach wycieczek pieszych z Wysowej uwzględnione już jest, że zielonym szlakiem dojść można do granicy, a dalej na Lackową czerwonym.

Uzupełniam:
gdy szukam czegoś na mapach Słowacji, to wpisuję: turistickamapa.sk
Tam też zajrzałem przed chwilą i zauważyłem, że szlak z Sedla Cigelka do Cigelki jest już zielony! Na polskich mapach (do 2013r) jakie przeglądałem jest on wciąż żółty. Żółty był, w tym na słowackiej mapie, rzeczywiście przed zmianą.
Polecam tą mapę Słowacji, również z tego powodu, że można tam zrobić zbliżenia na Polskę. Różnice z polskimi mapami są widoczne. Powiązana z nią strona hiking,sk również godna jest polecenia.
(To chyba powinno być umieszczone w temacie: polecane strony www).

-- 5 sie 2014, o 22:46 --

>admin, >yaretzky:
pytałem, prosiłem Was o zdjęcia, wspomnienia w temacie zielonego szlaku. Dużo wyjaśniliście. Gdy uważnie przejrzałem swoją galerię, to ze swojego przedostatniego spotkania z BN, z jesieni 2013r, znalazłem:
3570mini.JPG
Na zdjęciu, nad moim plecakiem, na słupie, oprócz szlaku czerwonego, wyraźnie widać , że coś zamalowano. Przypuszczalnie może to być szlak zielony.
Zdjęcie to jest zrobione 2.X.2013r, pomiędzy Przeł. Pułaskiego, a Ostrym Wierchem, przy słupku 245/10, co widać i co (też widać) notuję. Wspomniałem już w tym temacie o tym słupku jako najbardziej wskazanym do zejścia do Bielicznej.

Jeszcze dwie info w temacie:
1.Wspomnienie jednego miłośnika BN: w maju 2012! szedł z Ostrego Wierchu na wschód, początkowo szlakiem ZIELONYM ! - poniżej grzbietu, tak jak on prowadził. Kilka znaków było, a później były zamalowane (Chyba jak na moim zdjęciu).
Wniosek: szlak zielony był wówczas w trakcie likwidacji.
2. Odział PTTK Jasło nie odnawia na swoim terenie granicznego szlaku niebieskiego! Szlak do likwidacji. Analogia do zielonego na terenie PTTK Gorlice.
Zgodne to jest z ustaleniami ze Słowakami, aby na wewnętrznych granicach strefy Schengen istniał tylko jeden szlak, tu Słowacki- czerwony.
Nie wiem, ale przypuszczam, że dalej na wschód, na terenie PTTK Krosno, jest podobnie.
Abyśmy nie byli zaskoczeni między Przełęczami Regetowską, a Dukielską i nie wrzucali newsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Lackowa - szlaki

Post autor: Comen » 15 wrz 2014, o 11:29

tadeks pisze: gdy szukam czegoś na mapach Słowacji, to wpisuję: turistickamapa.sk
Tam też zajrzałem przed chwilą i zauważyłem, że szlak z Sedla Cigelka do Cigelki jest już zielony! Na polskich mapach (do 2013r) jakie przeglądałem jest on wciąż żółty. Żółty był, w tym na słowackiej mapie, rzeczywiście przed zmianą.
Obecnie zatem szlakiem zielonym można dojść z Wysowej na słowacki Busov i do Gaboltova. Na drogowskazie pod wysowską cerkwią pojawiła się informacja: "Graniczny odcinek szlaku zielonego: Przejście Graniczne Cigelka - Lackowa - Dzielec decyzją COTG Kraków uległ kasacji. Na tym odcinku obowiązuje tylko szlak czerwony". Poniżej na zielonym drogowskazie jest sugestia trasy wzdłuż znaków czerwonych na Ostry Wierch i Lackową
Drogowskaz.jpg
Natomiast zastanawiająca jest liczba znaków zielonych na samej granicznej przełęczy, gdzie polski odcinek teoretycznie się kończy.
Znaki.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 15 wrz 2014, o 12:06

Comen pisze:Obecnie zatem szlakiem zielonym można dojść z Wysowej na słowacki Busov i do Gaboltova. Na drogowskazie pod wysowską cerkwią pojawiła się informacja: "Graniczny odcinek szlaku zielonego: Przejście Graniczne Cigelka - Lackowa - Dzielec decyzją COTG Kraków uległ kasacji. Na tym odcinku obowiązuje tylko szlak czerwony". Poniżej na zielonym drogowskazie jest sugestia trasy wzdłuż znaków czerwonych na Ostry Wierch i Lackową
A zatem moja interwencja w postaci rozmowy telefonicznej z panem z PTTK z lipca tego roku (patrz ten wątek) przyniosła efekty. ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 15 sty 2015, o 20:22

Chciałbym na chwilę powrócić do naszej ulubionej Lackowej. ;p

Na jednym z blogów znalazłem bardzo przydatne dwa zdjęcia pokazujące kierunek szlaku na Lackową od przełęczy Beskid (Izby). Jako, że do tej pory sporo napisano o tym odcinku, lecz jeszcze go nie zobrazowano, załączę dwie sztuki podając źródło.

Miejsce charakterystyczne.
Kto był ten wie, że trzeba być bardzo czujnym, aby znaleźć dalszy ciąg czerwonego szlaku granicznego zmierzającego w stronę Lackowej (słupki).
Wędrowcy wzięli sprawy w swoje ręce i podpisali to i owo. ;)

Zdjęcia:
P1700459.png
P1700460.png
źródło: zmarzeniemwplecaku.blogspot.com
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Lackowa - szlaki

Post autor: tadeks » 15 sty 2015, o 22:46

Nigdy nie miałem tam problemu, a o takowych czytam po raz któryś. Cóż tam się dzieje?
Na pierwszym z ostatnich zdjęć Galicjanina strzałka na tabliczce kieruje w prawo, a niższa na słupku w lewo.
Galicjanin pisze:Wędrowcy wzięli sprawy w swoje ręce i podpisali to i owo

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Lackowa - szlaki

Post autor: creamcheese » 16 sty 2015, o 10:40

tadeks pisze:Nigdy nie miałem tam problemu, a o takowych czytam po raz któryś. Cóż tam się dzieje?
:) Nie miałeś problemów z prostej przyczyny...byłeś tam wiele razy i znasz drogę na pamięć.
Ja też nie miałem problemów; fotografię ze strzałką widzę pierwszy raz a słupek z "prywatnym" szlakowskazem widziałem po raz pierwszy jesienią ub. roku, ale widocznie takie ułatwienia są potrzebne tym którzy pierwszy raz.
Trasę z Izbów (Izb) polecam każdemu znajomemu, który wybiera się na Lackową (powrót z przełęczy Pułaskiego,przez Bieliczną bez szlaku) i...
...i już kilka razy, ci właśnie znajomi dzwonili do mnie z okolic granicy dopytując się gdzie mają iść.
Okazuje się, że oznaczenia szlaku granicznego są dla nich tak nieczytelne, że weszli w głąb Słowacji i dopiero przewaga...śmieci słowackich nad polskimi zwróciła im uwagę, że nie tędy droga.

Po pierwszym razie większość z nich (i Was) trafi na Lackową z zamkniętymi oczami.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 16 sty 2015, o 11:57

Opisy w Internecie jeśli chodzi o tę przełęcz są nieczytelne i mało zrozumiałe.
Zdjęcia mam nadzieję pomogą wszystkim poszukującym konkretnych, tych a nie innych krzaków. ;)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lackowa - szlaki

Post autor: yaretzky » 16 sty 2015, o 18:08

creamcheese pisze:Trasę z Izbów (Izb) polecam każdemu znajomemu, który wybiera się na Lackową
creamcheese pisze:...i już kilka razy, ci właśnie znajomi dzwonili do mnie z okolic granicy dopytując się gdzie mają iść.
Okazuje się, że oznaczenia szlaku granicznego są dla nich tak nieczytelne, że weszli w głąb Słowacji i dopiero przewaga...śmieci słowackich nad polskimi zwróciła im uwagę, że nie tędy droga.
<lol>
Całe szczęście, że zauważyli te słowackie... Wakacje by im się przedłużyły gdyby zauważyli dopiero np. greckie... ;) <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 16 sty 2015, o 18:50

creamcheese pisze:Po pierwszym razie większość z nich (i Was) trafi na Lackową z zamkniętymi oczami.
Przed pierwszym razem gorzej.
Już od kilku osób słyszałem opowieści o przedłużonej nieco wędrówce do słowackich Romów ze względu na brak jakichkolwiek znaków kierujących na Lackową.

Coś czuję, a nosi mnie, że po raz kolejny podejmę jakieś działania (jako forum) w sprawie tego miejsca.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Lackowa - szlaki

Post autor: tadeks » 17 sty 2015, o 14:51

Obrazek
Na samej przełęczy nie byłem, chyba z trzy lata, chodziłem ostatnio inaczej, o czym napiszę innym razem. I coś podpowiem. Zastanawiam się, czy nie stoi tam jeszcze widoczny na zdjęciu słupek, na którym umieszczona była tabliczka "Granica Państwa"
Ułatwiałoby to orientację, informowało, ze jest się na granicy. Kiedyś, gdy granice były strzeżone, to ścieżka wydeptana była przez WOP-istów, a później Straż Graniczną i nie było problemów dla idących pierwszy raz od północy, gdzie skręcić na Lackową.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 17 sty 2015, o 15:18

Słupek stoi.
Na przełęczy, po prawej wchodząc od Izb znajdziemy jeszcze taki słupek:
DSC07030.JPG
Tylko w tym miejscu widać czerwony szlak graniczny, potem (w lewo/w prawo) już go nie ma. <bezradny>
Nowi mają w tym miejscu twardy orzech do zgryzienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lackowa - szlaki

Post autor: yaretzky » 17 sty 2015, o 15:41

Galicjanin pisze:Nowi mają w tym miejscu twardy orzech do zgryzienia.
Galicjanin pisze:Coś czuję, a nosi mnie, że po raz kolejny podejmę jakieś działania (jako forum) w sprawie tego miejsca.
Rozumiemy, że tym razem zabierzesz z sobą na Lackową kubełki z czerwoną i białą farbą...? <lol>
Latem sprawdzimy... ;) <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lackowa - szlaki

Post autor: Adler » 17 sty 2015, o 15:45

yaretzky pisze:Rozumiemy, że tym razem zabierzesz z sobą na Lackową kubełki z czerwoną i białą farbą...? <lol>
Latem sprawdzimy... ;) <lol>
Nie, ponaglę do działań PTTK i osoby odpowiadające za znakowanie.
Z jednym już się znam. Ten z kolei ma kontakty ze stroną słowacką. <tak>

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lackowa - szlaki

Post autor: yaretzky » 17 sty 2015, o 16:59

To może wcześniej postawić im (pracownikom PTTK odpowiedzialnym za oznakowanie szlaków) tam tablicę z treścią mniej więcej taką:
"UWAGA ! ! ! Znakarze - jeśli nie chcecie zabłądzić i trafić na Lackową to musicie wejść w te krzaczory... !" ? <mysli> ;)
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Lackowa - szlaki

Post autor: tadeks » 17 sty 2015, o 23:27

>creamcheese, często z Tobą zgadzam się ale tym razem, w tym temacie, nie ze wszystkim.
creamcheese pisze:Nie miałeś problemów z prostej przyczyny...byłeś tam wiele razy i znasz drogę na pamięć.
Też, ale przede wszystkim dlatego, że w górach czuję się pewniej i góry czuję lepiej niż np. przy komputerze i komputer. Lepiej i pewniej na bezszlakowiu i bezścieżu niż na forum, czy ogólnie w internecie.
creamcheese pisze:Ci wszyscy zagubieni, nie czytający szlaku...gdy nie jest on jasno wymalowany, może dlatego mają problemy, bo oczekują zbyt czytelnych drogowskazów.
Dla takich też góry są dostępne, nie gardzę nimi. Gdy potrzebują rady, pomocy, to pomagam w miarę posiadanej wiedzy.
Zgadzam się z:
creamcheese pisze:Nie trzeba się wozić, a zobaczycie o wiele więcej.
>Yaretzky, Galicjanin, mam dużo zastrzeżeń do PTTK, również w temacie szlaków, szlakowania, staranności, często kompetencji, itp. Tym razem jednak pomyliliście adresata, upatrzyliście sobie, przyłączając się do chóru, winowajcę. Przecież tam nie ma szlaku PTTK, jak w wielu miejscach na granicy, gdzie szlaki poprowadził jeden z naszych sąsiadów. Czy PTTK ma obowiązek stawiać tabliczki, szlakowskazy w miejscach, gdzie nie ma swoich szlaków? A takich miejsc jest w naszych górach setki. Czym innym jest dobra wola, inicjatywa, wyczucie potrzeb, a tego tu zabrakło ze strony PTTK, a może kogoś innego.
creamcheese pisze:Trasę z Izbów (Izb) polecam każdemu znajomemu, który wybiera się na Lackową
Tu zaproponuję coś innego, z cyklu "tadeks poleca".
Wyczytałem tu na forum, że niektórzy wybierają się w tym roku na Lackową od Izb. Jak ktoś chce iść koniecznie przez przełęcz Beskid, sprawdzić tam szlakowanie, to niech idzie. Jeżeli jednak komuś zależy na Lackowej i ciekawej drodze, a niekoniecznie na tejże przełęczy, to:
idąc Izbami w górę, proponuję za ostatnimi ogrodzeniami po lewej stronie skręcić w lewo na obszerne łąki, iść nimi w górę trzymając się wybrzuszenia. Pod górnym, pd.wsch. skrajem tych łąk wypatrzy się drewnianą wieżę, a blisko niej krzyż i tablicę poświęconą Konfederatom Barskim, o której już na forum pisałem, a także zarys szańców konfederackich zniszczonych przez tamtejszych wielohektarowych gospodarzy . Z tego miejsca nagroda: wspaniała panorama, której pozbawiona jest Przełęcz Beskid. Spod krzyża należy udać się pd.wsch. róg łąk i śmiało wejść w las. Powinna być widoczna nikła ścieżka. Jeżeli jej nie znajdzie się, to należy trzymać się kierunku pd.wsch., lekko w górę, dalej prawie poziomo. To odległość mniej niż 400 m i ok 20 m różnicy poziomów od skraju łąk do granicy. Powinno po ok.10 minutach trafić się na przecinkę graniczną i na niej szlak czerwony oraz słupek graniczny 249/11 (ew +-1 słupek). Trudniej je przegapić niż na opisywanej tu Przeł. Beskid.
Czasowo do tego miejsca, to od opuszczenia dolinnej drogi w Izbach o ok. 15.minut krócej, bez błota i ciekawiej.
Górny skraj łąk leży na wys. ok. 700- 710 m, słupek 249/11- ok 720 m.
Granicę trafia się tym skrótem ok. 80 m ponad Beskidem. Więc główna atrakcja, stromizna Lackowej (ok.280 m różnicy), nastąpi po kilku minutach granicą. Nie proponuję tej drogi nowicjuszom. Jednak przy niedużym doświadczeniu turystycznym, minimalnej orientacji kierunków, nawet bez kompasów, trudno nie trafić do granicy. Przed drogą sugeruję zerknąć na mapę, dowolną pięćdziesiątkę. Przejrzyście, to co napisałem można przeanalizować na geoportalu.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Lackowa - szlaki

Post autor: yaretzky » 18 sty 2015, o 00:14

tadeks pisze:>Yaretzky, Galicjanin
tadeks pisze:Tym razem jednak pomyliliście adresata, upatrzyliście sobie, przyłączając się do chóru, winowajcę. Przecież tam nie ma szlaku PTTK
tadeks pisze:Czy PTTK ma obowiązek stawiać tabliczki, szlakowskazy w miejscach, gdzie nie ma swoich szlaków?
Tadeks'ie - odpowiadam oczywiście tylko w swoim imieniu - w rzeczywistości nie miałem zamiaru "dokopać" PTTK'owi... Oberwali ode mnie niejako "rykoszetem"... ;)
Choć jako Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze powinni się czuć choć w jakimś stopniu odpowiedzialni za oznakowanie szlaków (lub jego - oznakowania - brak) bez względu na to czy to "ich czy nie ich"... <mysli>
tadeks pisze: Czym innym jest dobra wola, inicjatywa, wyczucie potrzeb, a tego tu zabrakło ze strony PTTK, a może kogoś innego.

I tu zgadzamy się w całej rozciągłości...
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ