Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Dworce autobusowe w Polsce

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 10 wrz 2023, o 17:20

Dworzec autobusowy w Zakopanem zmienił tymczasowo lokalizację na dolną część Równi Krupowej. Nowością jest też kasa gdzie kupuje się bilety na połączenia międzymiastowe. W Krakowie bilet do Zakopanego kupuję u kierowcy a w Zakopanem bilet do Krakowa w kasie żeby stać dłużej. Inna sprawa że w niedzielę wyjazd z Zakopanego to dramat. Najbliższe bilety dwie godziny do przodu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: tadeks » 21 wrz 2023, o 10:39

Przez najbliższe trzy dni (22-24 IX) w Słupsku odbywać się będzie prezentacja nowego dworca autobusowego- centrum przesiadkowego. Nowy dworzec zlokalizowany jest po przeciwnej stronie dworca kolejowego niż dotychczasowy dworzec autobusowy.
Ze względu na wcześniej podpisane umowy z przewoźnikami oraz obowiązujące rozkłady jazdy dworzec na pełnych obrotach zacznie pracować od nowego roku.
Nowa inwestycja uzupełniona została tunelem, który łączy śródmiejską część Słupska ze słupskim Zatorzem. Dokładniej, to dotychczasowy tunel na dworcu kolejowym został pod kilkoma torami stacyjnymi wydłużony o kilkadziesiąt metrów na stronę do nowej inwestycji. Ułatwi to również komunikację pieszą między dzielnicami Słupska.
Cały kompleks komunikacyjny czekają jeszcze kolejne etapy:
- stary budynek dworca kolejowego zostanie rozebrany, z a w tym miejscu zbudowany zostanie nowy, mniejszy, bardziej funkcjonalny,
- zostanie przebudowany i zmodernizowany teren peronów, układ torów. To związane jest pośrednio z przygotowaniem do wlotów i wylotów ze stacji z jednotorówki na dwutorówkę.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 28 wrz 2023, o 08:04

Nowy dworzec autobusowy otwarto też w Zakopanem. Czyli autobusy wracają na miejsce naprzeciwko dworca PKP. Być może będę miał jeszcze okazję w tym roku odwiedzić to miejsce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Adler » 28 wrz 2023, o 08:38

64f9ae35f3477_o_large.jpg
źródło: zakopane.naszemiasto.pl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: tadeks » 28 wrz 2023, o 09:50

tadeks pisze:
21 wrz 2023, o 10:39
Nowy dworzec zlokalizowany jest po przeciwnej stronie dworca kolejowego niż dotychczasowy dworzec autobusowy.
(...)
Cały kompleks komunikacyjny czekają jeszcze kolejne etapy:
- stary budynek dworca kolejowego zostanie rozebrany, z a w tym miejscu zbudowany zostanie nowy, mniejszy, bardziej funkcjonalny,
- zostanie przebudowany i zmodernizowany teren peronów, układ torów...
Galeria tego obiektu:
https://gp24.pl/wezel-transportowy-goto ... 1-17910367

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: gar » 29 wrz 2023, o 08:04

Comen pisze:
28 wrz 2023, o 08:04
Nowy dworzec autobusowy otwarto też w Zakopanem. Czyli autobusy wracają na miejsce naprzeciwko dworca PKP. Być może będę miał jeszcze okazję w tym roku odwiedzić to miejsce.
Jestem ciekawy czy - w związku z powrotem dworca na planowane miejsce - dworzec tymczasowy wróci do roli parkingu dla autokarów, bo takich miejsc w Zakopanem dramatycznie brakuje.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 30 wrz 2023, o 07:54

Tak z punktu widzenia turysty to lokalizacja dworca tymczasowego była zdecydowanie lepsza.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Adler » 6 paź 2023, o 13:06

W Sączu po remoncie płyta i stanowiska nieco odświeżone. W barze obok dworca zjadłem jedną z najgorszych tortill w życiu. Jeszcze mi się śni po nocach. :]

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: gar » 29 paź 2023, o 21:24

Wschowa - socjalistyczne wiaty i budynek w którym chyba nic się nie dzieje. Trudno by było inaczej skoro w soboty i niedziele nie odjeżdża z dworca żaden autobus.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 29 paź 2023, o 22:17

Ten dworzec zakopiański w sumie dość przyjemny, zadaszony. Stanowiska dalekobieżne oddzielone od tych lokalnych. Autobusy dojeżdżają od tyłu omijając dwa ronda i część korków typowych dla Zakopanego. Jednak brak tam jakiejś bazy gastronomicznej. Może pojawi się po zakończeniu remontu dworca kolejowego. Kasa, poczekalnia i ubikacja w części budynku dworca PKP. Trochę mylące są komunikaty wyświetlane na elektronicznych tablicach przy stanowiskach. Jakby nie pokazują najbliższego odjazdu tylko jakiś wybrany inny według nieodgadnionych przeze mnie kryteriów. Jeśli chodzi o parking przy Równi Krupowej. Na razie jest w fazie remontu.W każdym razie nie widać, żeby tam parkowały jakieś autokary wycieczkowe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 6 lut 2024, o 07:20

Rozpoczęła się renowacja słynnych schodów ruchomych na krakowskim dworcu. Tak kilkanaście lat po momencie zepsucia. Renowacja mam nadzieję. Na razie teren ogrodzono płotem więc aby wyjść na górną płytę trzeba skorzystać z wewnętrznej klatki schodowej.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: gar » 29 lut 2024, o 07:55

Zabrze - zbudowano i oddano do użytku nowy dworzec autobusowy (centrum przesiadkowe). Dziś rano miałem okazję się pod nim pojawić. Pod nim, bo o godzinie 5.50 (gdy ruch pasażerów jest całkiem spory) wnętrze było zamknięte. Toalety i miejsca siedzące oraz ciepły kąt nie dla podróżujących. Od godziny 5.00 trwało sprzątanie. Ciekawa polityka...

anna496
User
Posty: 28
Rejestracja: 13 cze 2022, o 00:56
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: anna496 » 29 lut 2024, o 20:40

Polecam śledzić jutro info z Rzeszowa, bo otwierane będzie Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne :) Nowy dworzec wygląda teraz zupełnie inaczej. Budowa łącznie z przejściem podziemnym trwała około 5 lat!

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 8 mar 2024, o 20:02

Upadek dworca autobusowego w Radomiu. Budynek zamknięty i odgrodzony płotem. Stanowiska oświetlone nader skąpo. Po zmroku po prawdzie poza trzema flixbusami nic stąd nie odjeżdża. Zresztą brakuje mi tam szeregu połączeń regionalnych które jakoś kursują. Dziwna rzecz bo autobusy korzystają z tego miejsca jako parkingu a odjezdżają z przystanku po drugiej stronie ulicy. Płyta stanowisk nie myta chyba od lat i pełna błota "pogołębiego". Ławki też zaopatrzone. Punkt gastronomiczny nieczynny z napisem sprzedam i numerem telefonu do kontaktu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Adler » 9 mar 2024, o 10:03

anna496 pisze:
29 lut 2024, o 20:40
Polecam śledzić jutro info z Rzeszowa, bo otwierane będzie Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne :) Nowy dworzec wygląda teraz zupełnie inaczej. Budowa łącznie z przejściem podziemnym trwała około 5 lat!
Trzeba będzie odwiedzić. Może w połączeniu z Lublinem. (T)

ODPOWIEDZ