Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kolej w Polsce i Europie

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kolej w Polsce i Europie

Post autor: tadeks » 25 mar 2024, o 22:32

tadeks pisze:
7 cze 2017, o 09:47
...odcinek Kraków Główny - Płaszów. Zauważyłem zaawansowane roboty na nowej nitce kolejowej, która pozwoli pociągom jadącym z Kr. Gł w kierunku Suchej B/ Zakopanego na omijanie Płaszowa i uniknięcie zmiany kierunku jazdy. Skróci to czas jazdy o ok.15 - 20 minut(..._
Podobne rozwiązanie już niebawem uruchomione zostanie w Suchej, już kończą.
Zostanie w drodze do Zakopanego tylko zmiana kierunku jazdy w Chabówce.
Zlikwidowana trzecia zmiana kierunku jazdy w Chabówce na trasie Kraków - Zakopane.
Najszybsze pociągi ( EIC, IC) z Krakowa do Zakopanego jadą 2g.17 -22 min. Pomijają Płaszów, zatrzymują się w Suchej B. Zamek i Chabówka Stadion pomijając główne stacje Suchą B. i Chabówkę.
Polregio jadą 3.30 - 4.00
Comen pisze:
7 cze 2017, o 12:50
Podejrzewam, że z perspektywy Krakowa dojazd pociągiem do Zakopanego i tak będzie niezbyt atrakcyjny czasowo i cenowo...
Zastanawiam się jaki los czeka teraz stary dworzec w Suchej Beskidzkiej, który stanie się zbedny - jako stacyjka na bocznej i rzadko używanej trasie do Żywca.
1. Czasowo to już IC chyba jest atrakcyjne.
2.O dworzec w Suchej Beskidzkiej nie martw się. Zajeżdżają tam wszystkie Polregio. Jadą starą trasą pomijając przystanek S.B. Zamek.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolej w Polsce i Europie

Post autor: Comen » 26 mar 2024, o 08:14

Polregio chyba też już nie jadą do Płaszowa, chyba że ich stacją docelową jest Płaszów. Ostatnio jechałem Polregio spod Bielska i stanął jedynie na nowej stacji Podgórze wykorzystując potem nową estakadę w kierunku dworca głównego.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolej w Polsce i Europie

Post autor: gar » 26 mar 2024, o 17:30

6 przejazdów kolejami w Austrii lub na pograniczu z Węgrami i ani jednej kontroli biletów, czyli norma. Oni jednak mają inną mentalność. U nas gro ludzi w takiej sytuacji nie kupowałaby biletów.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolej w Polsce i Europie

Post autor: Comen » 26 mar 2024, o 20:32

Może nie kupują.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolej w Polsce i Europie

Post autor: gar » 26 mar 2024, o 21:12

Patrząc w Wiedniu na tłumy przy kasach i automatach biletowych raczej bym na to nie stawiał.

ODPOWIEDZ