Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Głuszyca - komunikacja bezpłatna

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Głuszyca - komunikacja bezpłatna

Post autor: tadeks » 18 wrz 2020, o 18:35

Przebywałem ostatnio w Sudetach. Pierwszą bazę miałem w Stroniu Śląskim, a następnie przeniosłem się do Głuszycy.
Wcześniej wynalazłem w sieci, że można tam korzystać z Głuszyckiej Komunikacji Publicznej. Uwaga: jest BEZPŁATNA!
I Korzystałem. Świetne to rozwiązanie Komunikacyjne dla miejscowych i przybyszów.
Wybudowano w Głuszycy nowe centrum przesiadkowe i uruchomiono kilka linii autobusowych do okolicznych miejscowości.
Więcej o tej komunikacji: https://www.gluszyca.pl/gluszycka-komun ... iczna/3184
Okolice są ciekawe, Głuszyca, to dobry punkt wypadowy. Dodatkowo Koleje Dolnośląskie sprawnie obsługują linię Kłodzko -Wałbrzych. Warto więc zainteresować się tą okolicą i zerknąć na gminną stronkę:
https://www.gluszyca.pl/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Głuszyca - komunikacja bezpłatna

Post autor: Adler » 18 wrz 2020, o 21:12

Kto finansuje tę komunikację publiczną? (T)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głuszyca - komunikacja bezpłatna

Post autor: gar » 19 wrz 2020, o 00:24

Głuszyca jako miejscowość nigdy nie wzbudzała mojego entuzjazmu, ale jej okolice i owszem. A linia kolejowa palce lizać. Dobrze się dowiedzieć, że są pozytywne informacje z tamtych stron.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Głuszyca - komunikacja bezpłatna

Post autor: Comen » 19 wrz 2020, o 07:18

A jakie przykładowe miejsca można odwiedzić z pomocą komunikacji. Widzę że jest Jedlina i Osowka (o ile to w okolicach kompleksu podziemnego). A co jeszcze?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Głuszyca - komunikacja bezpłatna

Post autor: tadeks » 19 wrz 2020, o 14:56

Kto finansuje?
Głównie gmina, realizując przy okazji obowiązek dowozu dzieci do szkół. Także "Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej" (ZIT AW)- to instrument rozwoju terytorialnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
gar pisze:
19 wrz 2020, o 00:24
Głuszyca jako miejscowość nigdy nie wzbudzała mojego entuzjazmu,
ale jej okolice i owszem.
A linia kolejowa palce lizać.
Trzy razy zgadzam się. Głuszyca brzydka, a jeszcze brzydsza niedaleka Nowa Ruda, uważana była przeze mnie przez kilkadziesiąt lat za najbrzydszą miejscowość w naszych górach. Linia kolejowa najpiękniejsza w Polsce. Ktoś to (może ja?) już pisał na forum.
Podjechać można w wiele miejsc- patrz rozkład. A iść? Z Jedliny blisko na Borową, z Sierpnicy na Wielką Sowę (tak szedłem), czy do Osówki, z Łomnicy i Grzmiącej bliżej w G. Kamienne...

ODPOWIEDZ