Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Buty - jak pogrubić wkładkę?

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
adamgdansk
User
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2022, o 12:29
Lokalizacja: Gdańsk

Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: adamgdansk » 23 cze 2022, o 12:10

Hej. Mam taki problem, że mam jedną stopę ciut mniejszą (tak 0.5 numeru powiedzmy) i dobierając buty na rozmiar większej stopy ta mniejsza zawsze ma ciut luz. Obecnie mam fajne buty Keen (niskie) ale kostka w sumie ociera mi się o krawędź buta, często jest to niekomfortowe a bywa niemiłe nawet przy pewnych ułożeniach stopy. Jeśli ktoś miał podobny problem - jak sobie poradzić? zmienić wkładkę w bucie? dołożyć coś pod wkładkę? jakoś inaczej? Chodzi o rozwiązanie które będzie sensowne, ale i nie spowoduje innych problemów - mowa o kilkudniowek wędrówce w tychże butach....
pozdr, Adam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13444
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: Adler » 24 cze 2022, o 20:07

Polecam wkładki Multifit Footbed Plus lub Ortholite Footbeed od Salewy. Można dopasować stopę. Ale nie wiem, czy będą pasować do butów Keen.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1025
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: petruss1990 » 26 cze 2022, o 22:30

Możesz też spróbować z żelowym podpiętkiem, tylko takim solidniejszym, nie ze skóry (potrafią się rozpaść od potu, chyba że umieścisz go pod wkładką). Można próbować wsadzić do jednego buta wkładki militarne (takie z siatki, kratownicy), tylko wtedy but może być ciaśniejszy w podbiciu.

adamgdansk
User
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2022, o 12:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: adamgdansk » 27 cze 2022, o 11:15

Dziękuję za porady. Coś będę musiał wymyśleć. W Keenach już jest całkiem niezła chyba wkładka, przynajmniej wygląda na 'ciut lepszejszą', więc musiałbym po prostu wymienić na inną grubszą albo rzeczywiście kombinować z jakimś podpiętkiem...

Szukałem tych Multifit Footbed Plus ale nigdzie chyba nie ma już ich dostępnych?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13444
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: Adler » 27 cze 2022, o 12:32

Faktycznie. Ciężko już osiągalne. :(

Kakyoshi
User
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2023, o 19:55
Lokalizacja: Piechcin

Re: Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: Kakyoshi » 10 maja 2023, o 19:58

Witam.

Tak przy okazji tematu, własnej marki skarpety, które sprawdzają się świetnie w trekkingu :)
Po więcej info proszę pytać śmiało, najlepiej na priv, bo nie można umieszczać oficjalnych linków.

Pozdrawiam!
Kacper

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13444
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Buty - jak pogrubić wkładkę?

Post autor: Adler » 10 maja 2023, o 20:21

Witam i odsyłam: viewtopic.php?f=105&t=1617

ODPOWIEDZ