Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

łamiące się kijki trekkingowe

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
Pratima
User
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2020, o 12:14
Lokalizacja: Wrocław

łamiące się kijki trekkingowe

Post autor: Pratima » 19 lis 2020, o 09:41

Z czego oni robią to badziewie, skoro w tym roku już trzecia para zwyczajnie pękła przy nieco mocniejszym oparciu o występ?
Lubię robić sobie wycieczki w góry, a zwłaszcza do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. A te dodatkowe kijki czasami się przydają, ale są wręcz zadziwiająco słabe!
Nie wiem, może gdyby wykonywali je ze stali to okazałyby się ciut za ciężkie. Ale to tworzywo, z którego robią te tanie (choć nie najtańsze) modele, jest zbyt podatne na uszkodzenia. Tak na przyszłość, to jakich kijków szukać?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: łamiące się kijki trekkingowe

Post autor: Adler » 19 lis 2020, o 10:43

Wszystko zależy od ceny danego produktu oraz materiału, z którego są wykonane. Moje "Black Diamond Trail III" są np. z ultralekkiego stopu aluminium i nigdy nic mi nie pękło, a chodziłem już po trudniejszych odcinkach niż opisujesz. Kiedyś miałem tańsze i cięższe nieznanej marki, to nawet nie pękły, co wysiadł u nich system amortyzacji. Zainwestuj w porządne kije dobrej marki, jeśli planujesz więcej chodzić po górach.

Black Diamond Trail III: viewtopic.php?f=293&t=2768
Temat o kijkach: viewtopic.php?f=293&t=1245

Pratima
User
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2020, o 12:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: łamiące się kijki trekkingowe

Post autor: Pratima » 26 lis 2020, o 08:10

Czyli nie stal nierdzewna. I dodatkowy zbiór wskazówek na temat kijków. Wielkie DzięX!

ODPOWIEDZ