Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Niezbędnik turystyczny

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Niezbędnik turystyczny

Post autor: PermanentTravel » 22 maja 2016, o 10:55

Niezbędnik jest nieodłączną częścią wyposażenia każdego turysty. Na rynku znajdziecie mnóstwo rodzajów tego przyrządu - od plastikowych, przez wojskowe po bardziej złożone, działające na zasadzie scyzoryka szwajcarskiego. Osobiście używam ostatniego typu niezbędnika wykonanego przez firmę Mammut. Jest to bardzo solidny i poręczny przyrząd!

Całość zapakowana jest w futerał, który można zawiesić na pasku.
Obrazek

Tak niezbędnik ten wygląda po wyciągnięciu z futerału.
Obrazek

Jego zaletą jest to, że po rozłożeniu otrzymujemy dwie części, których możemy używać osobno.
Obrazek

Poza łyżką, nożem i widelcem, na wyposażeniu znajdują się również: otwieracz do puszek i butelek, korkociąg, metalowy punktak oraz metalowe kółko służące do zawieszania całości.
Obrazek

Niezbędnik ten wykonany jest z dobrej, nierdzewnej stali. Służy mi już ponad 10 lat i do tej pory jedynym znakiem użytkowania jest starte już nieco logo firmy. Poza tym jest niemal jak nowy. Nie jestem pewien, czy firma Mammut nadal produkuje ten sprzęt, gdyż w sieci nie potrafiłem go znaleźć, niemniej jednak na rynku dostępne są podobne odpowiedniki produkowane przez innych producentów.

ODPOWIEDZ