Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Noclegi w Polanicy Zdroju.

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Noclegi w Polanicy Zdroju.

Post autor: tadeks » 10 mar 2024, o 18:09

Przed wyjazdem w lutym br. w Kotlinę Kłodzką przeglądałem oferty obiektów noclegowych w całym rejonie. Miało to być lokum dla 4 osób +pies. Nie wnikając w szczegóły i uzasadnienia wybrałem Polanicę Zdrój. To dla mnie przyjemna i logistycznie akceptowalna lokalizacja. Do Polanicy czuję również jakiś sentyment. Szukaliśmy pensjonatu, kwatery prywatnej, apartamentu, gdzie przyjmą z psem. I blisko parku zdrojowego. Wieczorne spacery po zdrojach mają swój urok.
A oferta noclegowa w Polanicy jest baaardzo rozległa, o różnym standardzie, zróżnicowana cenowo, o zróżnicowanych opiniach. Te ostatnie bywają często nieprawdziwe, często wrzucane przez właścicieli lub zaprzyjaźnione osoby. Po selekcji skupiliśmy się na ofercie https://myweek.pl/
Mają bardzo dużo obiektów w wielu miejscowościach Kotliny Kłodzkiej. To apartamenty, hotele, wille, domy...Najwięcej w Polanicy. My skupiliśmy się na apartamentach na Parkowej Polanie, tj. lokalizacji najbliższej parku zdrojowego https://myweek.pl/parkowa-polana-aparta ... nicy-zdroj&
w którym wybraliśmy 46-metrowy Apartament Romantyczny https://myweek.pl/apartamenty-polanica- ... na-majowke
Tu mieliśmy swoją tygodniową bazę na Kotlinę Kłodzką. Wybór tej oferty uważam za w pełni udany i i wszystkim udającym się w K.K. polecam myweek.
Apartamentowiec z naszym lokum (Aleja Tysiąclecia 2) jest jednym z pięciu leżących blisko siebie, podobnych obiektów. Nasz apartament znajdował się na drugim piętrze obiektu z windą. Cena akceptowalna, pełne wyposażenie, warunki super. Doba 315 zł, co dzieląc na 4 osoby = 79 zł + 25 zł. za pies/doba. Ceny tam są płynne i w innych terminach widziałem tańsze (nawet 250 zł. doba max 4 osoby) lub droższe (Wielkanoc, majówka).

Jest jednak pewien temat w Polanicy, który muszę przedstawić, dokładniej udających się tam przestrzec przed dzikami. Tak! To plaga! Mają poryte wiele skwerów, ogrodów, nawet podwórek. Nie tylko tych pod lasem. Na niektórych obiektach wisiały info o tym informujące, z prośbą o zamykanie na noc bram. Zespół apartamentowców, gdzie miałem bazę ma wspaniałą lokalizację, blisko Parku Zdrojowego i jednocześnie pod lasem. W lesie, gdzie wyprowadzałem psa- dziki. Słyszeliśmy je raz wieczorem, ale nie widzieliśmy. Dziki spacerowały też między apartamentowcami!
W dzień wyjazdu, ok. godz. 7 rano, niosę pierwsze bagaże do auta zaparkowanego prze głównym wejściem, a naprzeciwko, na skwerze, później nawet na drodze widzę dziki! Wycofałem się na parę minut do przedsionka za pierwsze drzwi skąd obserwowałem dziki. Odeszły po paru minutach w stronę lasu. Kolejne noszenie bagażów do auta odbyło się bez dzików w zasięgu wzroku.
Poniżej wejście do "mojego" apartamentowca, gdzie obok głównego wejścia parkowałem. Dziki spacerowały w widocznym po lewo zagajniku i podeszły do głównych schodów. https://www.google.pl/maps/@50.4087804, ... ?entry=ttu

Na dziki więc w Polanicy trzeba uważać. Jest to jednak problem w wielu miejscach w Polsce. Głośno jest o dzikach wokół Trójmiasta. Wkraczają do Gdyni, Sopotu, Gdańska. Dwa lata temu będąc na Mierzei Wiślanej zajechałem na sam "koniec Polski ". Tam, w Piaskach na głównej ulicy między samochodami, również obok mojego, spacerowały dziki. Więc jest to temat w Polsce powszechny i, mam nadzieję, nie odstraszy od Polanicy Zdroju.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8840
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Noclegi w Polanicy Zdroju.

Post autor: Comen » 10 mar 2024, o 20:12

Na ile trudno jest znaleźć ofertę noclegu wraz z psem albo innym zwierzęciem? Rezerwując nocleg na Bookingu często czytam w warunkach rezerwacji, że pobyt zwierzęcia jest wykluczony.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Noclegi w Polanicy Zdroju.

Post autor: tadeks » 11 mar 2024, o 09:32

Comen pisze:
10 mar 2024, o 20:12
Na ile trudno jest znaleźć ofertę noclegu wraz z psem albo innym zwierzęciem?
Temat śledzę z wiadomych powodów. Większość ofert zawiera info o możliwości pobytu lub nie z psem. W Polanicy z psem było kilka. Trafiają się rzadko, że za psa nie pobiera się dodatkowej opłaty. Trafiają, że trzeba dodatkowo płacić z końcowe sprzątanie.
Tam, gdzie przyjmują z psem przeważnie podane są ceny. Wahają się od 15 do 50(!) zł za dobę/pies.
Przez ostatnie laty, a z psem bywałem w obiektach w górach i nad morzem, płaciłem 20-25 zł i do 25 akceptuję.
Droższe odrzucałem. Ewentualnie opłatę za psa można negocjować przy dłuższych pobytach, bo zarówno przy 1-2 dobach, jak przy siedmiu, obiekt trzeba sprzątać, a różnica w zabrudzeniu jest niewielka. Dla przykładu: przy pobycie 1-2 doby, to za psa żądali po 40 zł, przy 7dobach 25 zł doba.

ODPOWIEDZ