Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Noclegi we Francji

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8824
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Noclegi we Francji

Post autor: Comen » 19 sie 2022, o 14:22

Polecam przejrzeć Booking pod kątem noclegów we Francji w przyszłym roku. Ceny wzbudzają moje zdumienie i przecieram oczy. Znalazłem nawet taką kwaterę za 10 dni dla 3 osób w cenie około 650 zł. Fakt, że w dość zapyziałym kurorcie alpejskim. Generalnie całkiem niezły nocleg w apartamencie z łazienką i kuchnią wyhaczy przy tak wczesnej rezerwacji za 1500-1800 zł za taki okres. Oczywiście nie jest to opcja bezzwrotna, więc zawsze można zrezygnować. Raczej trzeba się nastawić na podróż autem bo to gospodarstwa w niewielkich miejscowościach. Ale znalazłem też np apartament z tarasem w Amiens. Zastanawiam się czy to jest jakiś program rządowy dopłat do tanich noclegów, bo są też oczywiście i takie gdzie pobyt w takim okresie to wydatek 6-7 tys. złotych. W każdym razie jeśli trend się utrzyma to do Francji chyba jeszcze się przejadę za jakiś czas.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8151
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Noclegi we Francji

Post autor: gar » 21 sie 2022, o 07:42

Noclegi to jedno ale ceny życia we Francji są chyba zdecydowanie wyższe niż u nas. I jak u nich wychodzi paliwo ?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8824
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Noclegi we Francji

Post autor: Comen » 21 sie 2022, o 07:59

Wiadomo, że wyjdzie drożej niż w Polsce, ale ceny żywności nie są znowu aż tak duże - zakupy codzienne da się zrobić w granicach 20 Euro i to nie jest jakaś niesamowita kwota. Trochę jedzenia zawsze można wziąć z Polski. Wiadomo - wakacje to czas kiedy wydaje się trochę więcej już choćby ze względu na mobilność. Atrakcje, itp. Paliwo kosztowało 1,70-1,75 Euro za litr. Czy u nas naprawdę było tak wiele tańsze? Alternatywą jest 3-4 tys. za nocleg na polskim wybrzeżu. Jak sobie to przekalkuluję to chyba jednak bardziej opłaca się ta Francja.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8151
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Noclegi we Francji

Post autor: gar » 21 sie 2022, o 22:35

Porównanie tamtejszych gór z polskim wybrzeżem chyba nie jest zbyt uczciwe :) Z tego co kojarzę francuskie wybrzeże nie należy delikatnie mówiąc do najtańszych. Co do paliwa 1 zł różnicy w cenie paliwa to niby niezbyt wiele ale przy 3 czy 4 tysiącach zrobionych kilometrów robi się pewna różnica (szczególnie że u nas tylu kilometrów nie zrobisz). Inna sprawa że warto wydać odpowiednie pieniądze by zobaczyć i poznać inne klimaty i kulturę.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8824
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Noclegi we Francji

Post autor: Comen » 21 sie 2022, o 23:52

Zależy o jakim wybrzeżu piszesz. Takie noclegi generalnie znaleźć można w całej Francji, także na wybrzeżach, aczkolwiek pewnie nie w najpopularniejszych kurortach wakacyjnych. Ale na dziś dzień znalazłem np. w Granville niedaleko Mt Saint Michel czy w Dieppe. Na południu pod Beziers, jakieś 10 km od morza. Nie twierdzę, że Francja jest tańsza niż Polska, ale przy takich cenach noclegu wakacje tam są realne. I mimo wszystko krajoznawczo ciekawsze niż na polskim wybrzeżu. Ceny paliwa są niewiadomą, wydaje mi się jednak, że powinny tanieć. Inaczej biznes się nie kręci i pośrednio uderza to także w dostawców ropy. Zawsze można rozważyć przelot i poruszanie się lokalną komunikacją. Jeśli tanie noclegi są w takich miejscówkach jak Amiens czy Rouen to realne są też i takie opcje. Chociaż nie wiem czy to taniej wychodzi.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ