Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Adler » 5 wrz 2013, o 20:33

Znalazłem ciekawy portal, w którym można znaleźć nocleg u gospodarza danego domu/mieszkania, a nawet apartamentu, łodzi, zamku, chatki, itp. Ceny ponoć bardzo atrakcyjne, standard często porównywalny z tym z hotelu/hostelu, a my "dogadujemy się" bezpośrednio z właścicielem danego lokum. Sporo ofert z całego świata (bardzo wiele w Europie!).

Myślę, że portal jak najbardziej przydatny dla osób podróżujących, pragnących zaoszczędzić nieco na kosztach podróży.

Czy ktoś z Was korzystał już z Airbnb? <mysli>

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Gollum » 5 wrz 2013, o 22:10

Nie korzystałem, bo nie wiedziałem. Ale już wiem i najprawdopodobniej niebawem skorzystam

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Comen » 5 wrz 2013, o 23:06

Przydatne aczkolwiek zazwyczaj nie ma bezpośrednich namiarów na najemcę i można rezerwować tylko via portal, który czasami - chyba nie we wszystkich przypadkach - nalicza opłatę rezerwacyjną.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Shee
User
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2013, o 11:00

Re: Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Shee » 6 wrz 2013, o 19:54

No jest to dość ciekawa informacja- nigdy wcześniej nie korzystałem z takiej "opcji". Mimo, że często się mówi, iż trudno znaleźć namiary na bezpośredni kontakt z właścicielem to chyba warto spróbować.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Gollum » 7 wrz 2013, o 09:52

Tylko że trzeba mieć cierpliwość. Strona bardzo wolno chodzi i początkowo miałem wrażenie, że mają kwatery jedynie w Barcelonie, Mardycie, W. Brytanii, zachodniej Francji, USA i Hamburgu. Gdy się jednak odczeka chwilę, to mapa robi się czerwona od lokalizacji.

Slawek01234

Re: Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Slawek01234 » 17 wrz 2013, o 01:31

Zaciekawił mnie ten temat i poszperałem trochę.
Znalazlem taką oto strone:
http://www.airbnbcodescoupons2013.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false; i na niej bardzo ciekawą promocję dotyczącą airbnb.
25$ rabatu dla każdego który założy konto korzystając z tej promocji airbnb i złoży rezerwację do 31grudnia(pobyt może być później, do 31 trzeba zarezerwować). Z ciekawości sprawdziłem Zakopane. Wróciliśmy wczoraj z żonką z weekendu i postanowiłem podzielić się tym z Wami, wszak to Wy kilka dni temu rozprawiając tutaj na temat airbnb podrzuciliście mi ten temat! :)
Nocleg na ul Nowotarskiej, super cena, super standard, przemiła Pani gospodarz. BARDZO polecam airbnb(na razie oceniając po jednej podróży), a i promocja fajna, bo 100zł na ulicy nie leży. :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Adler » 17 wrz 2013, o 09:11

Slawek01234 pisze:Zaciekawił mnie ten temat i poszperałem trochę.
Znalazlem taką oto strone:
http://www.airbnbcodescoupons2013.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false; i na niej bardzo ciekawą promocję dotyczącą airbnb.
Link poprawiony.
Slawek01234 pisze:Z ciekawości sprawdziłem Zakopane. Wróciliśmy wczoraj z żonką z weekendu i postanowiłem podzielić się tym z Wami, wszak to Wy kilka dni temu rozprawiając tutaj na temat airbnb podrzuciliście mi ten temat! :)
No proszę. Po raz kolejny Forum "Turystycznie" pomogło naszym użytkownikom. :)
Slawek01234 pisze:BARDZO polecam airbnb(na razie oceniając po jednej podróży), a i promocja fajna, bo 100zł na ulicy nie leży. :)

Czekamy na kolejne, sprawdzone "na własnej skórze" opinie. <okok>


Przywitaj się z nami, bo się jeszcze nie znamy: viewtopic.php?f=123&t=1831" onclick="window.open(this.href);return false;

zln

AirBnb

Post autor: zln » 8 lip 2014, o 11:23

admin pisze:
...portal jak najbardziej przydatny dla osób podróżujących, pragnących zaoszczędzić nieco na kosztach podróży.
Czy ktoś z Was korzystał już z Airbnb?
Mam znajomych, którzy stale korzystają i w grupie z nimi wyjeżdżałem. Można znaleźć wielu interesujących gospodarzy i wygodnych mieszkań również w atrakcyjnych polskich miejscowościach. Można mieć lepszą obsługę, niższe ceny i dostać pomoc w lokalnych problemach.

Chola

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Chola » 27 sty 2015, o 13:00

Witam,

ja znalazłam promocję tutaj

Regulamin Forum

i po skorzystaniu linka mam 92 zł na wypad w góry :-)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Gollum » 17 paź 2015, o 13:59

Z jednej strony to dobre, bo tanie. Na większości wyszukiwarkach hoteli proponują jedynie miejsca drogie i bardzo drogie. A tu można coś znaleźć za niewygórowaną cenę. Z drugiej strony dobre, bo nie siedzimy w sieciach hotelowych, identycznych w Polsce, Belgii i Burkinie Faso, tylko u miejscowych. Dzięki temu najlepiej, bo od środka, poznajemy życie innych narodów. Ale z trzeciej strony pakujemy się z butami do czyjegoś życia. A wielu tego nie lubi, czuje się skrępowanymi, korzystając z czyjejś kuchni czy łazienki.
Moja znajoma bardzo często korzysta z Airbnb i bardzo to sobie chwali. Dzięki niemu, „podpinając się” pod męża, przedstawiciela brytyjskiego wydawnictwa na kraje poradzieckie, zwiedziła kawał świata, poznając nie tylko lokalne atrakcje, ale także życie tamtejszych ludzi.
Airbnb jednak kosztuje. Nie tylko płaci się właścicielowi lokalu, co jest oczywiste, ale także właściciel strony pobiera sobie dolę pośrednika od skontaktowania ze sobą kwaterodawcy i kwaterobiorcy. I opłatę rejestracyjną też zgarnia. Owszem, co jakiś czas leci promocja, ale to mniej więcej tak, jak z promocjami w hipermarketach, jedyny jej cel, to napędzenie sobie większych zysków.
A ponoć nie tak miało być. I wielu, niechętnych tym haraczom, powołało nową stronę, całkowicie bezpłatną. Gdzieś o niej czytałem, nawet wiem, że w „Angorze”, chciałem nawet ją wyszukać i wypróbować, ale zapomniałem. Słyszeliście o niej?

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: inanord » 24 paź 2015, o 02:36

Taką ciekawą propozycją dla podróżujących jest Hospitality Club.

"Czym jest Hospitality Club?
Naszym celem jest zbliżanie ludzi - goszczących i gości, podróżników i miejscowych. Członkowie Hospitality Club na całym świecie pomagają sobie wzajemnie w czasie podróży - oferując na przykład nocleg lub prezentując swoje miasto. Udział w Klubie jest darmowy - każdy może się przyłączyć. Zarejestrowani i zaakceptowani członkowie mają wgląd do informacji o innych członkach w Klubie.

Klub jest założony i prowadzony przez wolontariuszy, którzy wierzą, że ułatwienie podróżnikom kontaktów z lokalną ludnością w innych krajach i innych kulturach przyczyni się do budowania lepszego świata."
http://polski.hospitalityclub.org/indexpol.htm
Ja wprawdzie nie miałam jeszcze okazji skorzystać z czyjejś gościny, ale miałam za to gości z Francji.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Gollum » 24 paź 2015, o 09:10

oj, spodobało mi się to i chyba się zapiszę

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Adler » 29 paź 2015, o 10:08

Gollum pisze:Airbnb jednak kosztuje. Nie tylko płaci się właścicielowi lokalu, co jest oczywiste, ale także właściciel strony pobiera sobie dolę pośrednika od skontaktowania ze sobą kwaterodawcy i kwaterobiorcy. I opłatę rejestracyjną też zgarnia.
Wiesz może jakiego rzędu są to opłaty?
inanord pisze:Członkowie Hospitality Club na całym świecie pomagają sobie wzajemnie w czasie podróży - oferując na przykład nocleg lub prezentując swoje miasto.
Gollum pisze:oj, spodobało mi się to i chyba się zapiszę
Podzielisz się wrażeniami? ;)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Airbnb czyli tani nocleg u kogoś...

Post autor: Gollum » 30 paź 2015, o 23:30

turysta pisze:
Gollum pisze: Podzielisz się wrażeniami? ;)
ależ oczywiście!

ODPOWIEDZ