Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zakopane

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakopane

Post autor: sleepwalker » 21 lis 2021, o 13:58

Adler pisze:
18 lis 2021, o 16:51
Ktoś coś poleci sprawdzonego w rozsądnych pieniądzach? Z parkingiem, niedaleko Krupówek. Na ferie zimowe chcę zabrać rodzinę do Zakopanego. Tak. Robię to tylko dla nich. :-D
Mój ostatni pobyt w Zakopanem (5 kat temu) miał miejsce w domu wypoczynkowym przy ul. Makuszyńskiego. Żeby nie reklamować, dam wskazówkę do wyguglania - w nazwie tego przybytku jest cyfra 2 oraz nazwisko polskiego lekarza o międzynarodowej sławie imieniem Tytus, który zmarł pod koniec XIX w. w Zakopanem :)
Pobyt tam oceniam w porządku, może bez luksusów, ale byliśmy zadowoleni, zwłaszcza że cena i lokalizacja w porządku. Mankamenty: brak aneksu kuchennego w naszym pokoju (na szczęście był w korytarzu tuż obok naszych drzwi) oraz WC u rodziców (mieli "prywatną" toaletę w swoim korytarzyku - z kolei gdy byli tam 1-2 lata wcześniej trafił im się "kompletny" pokój).

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 21 lis 2021, o 16:14

Dzięki. Każdy sprawdzony namiar się przyda.
Ja z kolei w wiadomościach Polsatu widziałem wypowiedź pracownika ośrodka na literę F. przy ul. Chałubińskiego. Kilka migawek z obiektu i ogólne zaskoczenie, że o tej porze (pierwsza połowa listopada) jest tak wielu turystów w Zakopanem. Z reguły to czas przygotowań do zimy, z niewielkim obłożeniem. Obiekt wydaje się całkiem interesujący.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakopane

Post autor: sleepwalker » 21 lis 2021, o 17:50

Z kolei mój jeszcze wcześniejszy pobyt w Zakopanem miał metę typowo "u górala", przy ul. Kościeliskiej, czyli atakowaliśmy Krupówki od drugiego krańca niż w przypadku poprzednio wskazanej przeze mnie miejscówki. Było dalej, ale krajobrazowo okolica znacznie przyjemniejsza, szczególnie wieczorne powroty miały swój urok. Niestety nie pamiętam namiaru, a szkoda, bo warunki były bardzo OK i sam góral sympatyczny (m.in. przez cały pobyt użyczył nam swój garaż, czy poratował autorskim korkociągiem w postaci kombinerek i gwoździa).

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakopane

Post autor: tadeks » 22 lis 2021, o 10:14

Adler pisze:
18 lis 2021, o 16:51
Ktoś coś poleci sprawdzonego w rozsądnych pieniądzach? Z parkingiem, niedaleko Krupówek...
Zapoznaj się z Ośrodkiem Szpulki. To ul. Małe Żywczańskie 9 b.
Osobiście nie nocowałem, ale
- znajomi nocowali dwa lata temu i bardzo chwalili (skromnie, ale nie drogo, parking był, lokalizacja ok. 10-15min. od Krupówek), jednocześnie spokojnie, brak gwaru krupówkowego.
- trochę prywaty: to "moja", bliska mi sentymentalnie dzielnica. Miałem tam blisko swoich górali (Małe Żywczańskie 10 a) oraz liczne grono znajomych w okolicy. Bywałem tam ponad 20 lat. Niestety, moje lokum już nieaktualne.
Wiem, że Ośrodek Szpulki ma duże powodzenie, więc trzeba się spieszyć.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 23 lis 2021, o 11:49

Dziękuję. Kolejny ciekawy namiar. (Y)

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Zakopane

Post autor: petruss1990 » 25 lis 2021, o 07:43

Ostatniej zimy byłem: Willa pod Jaworem
Wenantego Piaseckiego 4a, 34-500 Zakopane

Parking duży, kuchnia spora, ale trzeba po schodach się nalatać. Blisko "Biedra" i PKS

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 25 lis 2021, o 21:33

Podziękował. Utworzy się tu całkiem pokaźna baza sprawdzonych miejsc.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 29 gru 2021, o 22:47

Poradnik zakopiańskiej Policji (ostatnio liczne oszustwa na terenie Zakopanego):
Wpłacenie zaliczki jest naturalną formą zabezpieczenia rezerwacji noclegu, zarówno dla właściciela pensjonatu, jak i klienta. Ten pierwszy ma pewność, że turysta się nie rozmyśli, a w ewentualnym przypadku losowym zostanie mu rekompensata pieniężna. Ten drugi natomiast jest spokojny, że zarezerwowany pokój rzeczywiście na niego czeka.

Z przedpłat niestety nie da się zrezygnować, jednak są inne sposoby, żeby nie dać się oszukać.

• należy przede wszystkim sprawdzić, czy hotel i pensjonat w rzeczywistości istnieją. Jeśli jest podany jedynie telefon komórkowy, sprawdźmy, czy istnieje też jakiś numer stacjonarny i zadzwońmy na niego. Zawsze też zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją. Przelewy, e-maile, które wysyłaliśmy do osoby oferującej nocleg, i te, które od niej dostaliśmy. To wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa;

• zawsze jedź w sprawdzone miejsca, wymień się doświadczeniami ze znajomymi, podpytaj jakie noclegi polecają - to najsprawniejsza metoda sprawdzenia rzetelności kwatery;

• przeglądaj internet i sprawdź, czy dany obiekt noclegowy ma swoją stronę, od kiedy ta strona istnieje i czy ogłasza się również na innych serwisach noclegowych;

• poczytaj na forach internetowych opinie, jakie ma kwatera - ich brak powinien wzbudzić twoje podejrzenia;

• jeśli obiekt działa legalnie to powinien być zarejestrowany w miejscowym Urzędzie Miasta, dlatego należy sprawdzić, o ile to możliwe, czy dana placówka w ogóle istnieje ;

• podejrzanie niska cena powinna od razu wzbudzić naszą czujność. Oszuści z reguły próbują zebrać jak najwięcej zaliczek od potencjalnych klientów, dokonują rezerwacji widmo często w tym samym terminie i uciekają z pieniędzmi;

• warto sprawdzić, czy w ogłoszeniu znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje, czyli numery telefonów, adres miejsca noclegowego, adres e-mail, strona www oraz dane kontaktowe właściciela jego imię i nazwisko. Jeśli ktoś dając swoje ogłoszenie robi wszystko, by pozostać jak najbardziej anonimowym, to musimy się zastanowić, czy warto ryzykować;

• zaliczkę wpłacaj jedynie na konto bankowe z właściwymi danymi. Każda propozycja alternatywnych form przelania zaliczki (np. Western Union) powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili;

• sprawdzaj dokładnie adres. Czasami oszuści, podają lokalizację kwatery nie wiedząc, że takie miejsce istnieje.

No i pamiętajcie, nie z każdego okna w Zakopanem widać Giewont, a alpejskie wille z kolorowych folderów może znajdą się - dwie lub trzy.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 16 mar 2022, o 18:38

Ośrodek FIAN Zakopane.
Warunki noclegowe dobre, ceny jak na Zakopane przystępne. Śniadania pyszne. Dobra lokalizacja z Shellem praktycznie po drugiej stronie. Na ścianach sporo zdjęć ze znanymi osobami, które tam nocowały. Jednak czasy świetności ośrodek ma już za sobą jakieś 20 lat temu. Subiektywna ocena: -4.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane

Post autor: gar » 3 sie 2023, o 19:07

Nowy pomysł władz Zakopanego. Podwyżka (i to spora) opłat parkingowych, która będzie dotyczyła tylko przyjezdnych, czyli głównie turystów. Zakopiańczycy więcej nie zapłacą, ale mieszkańcy np. Bukowiny Tatrzańskiej już tak.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 5 sie 2023, o 12:16

Mówią, że podwyżka prawie 100%-owa.
-> https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ny/7c6gvne

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane

Post autor: gar » 5 sie 2023, o 12:38

Ciekawe co oznacza sformułowanie, że parking przy drodze na Morskie Oko może kosztować nawet 75 zł. To stawka podstawowa czy jakaś specjalna ?

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Zakopane

Post autor: petruss1990 » 5 sie 2023, o 19:56

Może jak wcześniejsza rezerwacja to taniej, a jak na już to drogo?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakopane

Post autor: Comen » 5 sie 2023, o 22:31

To jedna opcja a druga w dni o szczególnie wysokiej frekwencji opłata rośnie o 10 złotych. Czyli tyle dolicza się do stawki podstawowej 55zl
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane

Post autor: gar » 6 sie 2023, o 09:31

Opłata parkingowa w cenie noclegu (a może i drożej) to przegięcie pierwszej wody. Pazerność na kasę przekracza wszelkie granice. Najgorsze, że i tak będą mieli chętnych.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane

Post autor: Adler » 6 sie 2023, o 15:29

Zakopane to stan umysłu.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane

Post autor: gar » 6 sie 2023, o 23:38

Na całe szczęście po sezonie potrafi być przyjemne i za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Kilka miejsc należy skreślić z planów wypadowych (patrz Palenica).

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakopane

Post autor: Comen » 7 sie 2023, o 03:53

Ciekawe jak to wygląda po stronie słowackiej. Czy nie ma tam konkurencji do Palenicy?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane

Post autor: gar » 7 sie 2023, o 08:45

Niestety nic nie może być realną konkurencją dla Palenicy, bo wszystkie inne parkingi są położone zdecydowanie dalej od wejścia na szlak do Morskiego Oka/Doliny Pięciu Stawów/schroniska Roztoka itd. Co z tego że będzie trochę taniej jeśli masz do przejścia dodatkowych kilka kilometrów w jedną stronę.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakopane

Post autor: Comen » 7 sie 2023, o 09:42

Okolice Łysej Polany to znowu nie tak daleko. Kiedyś można też było iść przez Białą Wodę do schroniska w Roztoce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane

Post autor: gar » 7 sie 2023, o 13:20

Niby nie tak daleko, ale to kolejne 1,5 km dreptania po asfalcie (w 2 strony robią się 3 km, czyli dodatkowe 45 minut spaceru), co dla niektórych może być sporym problemem. Z tego co wiem teraz nie wolno chodzić przez Białą Wodę do Roztoki.

ODPOWIEDZ