Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Rzeźba z butami w Górach Kaczawskich

Ciekawe miejsca w Sudetach i Górach Świętokrzyskich.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rzeźba z butami w Górach Kaczawskich

Post autor: Adler » 18 sty 2024, o 18:26

Zaintrygowała mnie ostatnio rzeźba z malowanymi i zawieszonymi butami, która znajduje się na Przełęczy Komarnickiej w Kaczawskich.
”Into The Blue", czyli Droga w Błękit.
Dzieło artystyczne przedstawia kolorowe drzewo z butami..., zostało wykonane w 2013 r. przez lokalną artystkę Magdalenę Osak. Pomnik został wykonany na uschniętej czereśni, na której umieszczono kilkanaście żywo pomalowanych butów, które idą w stronę błękitnego nieba. Niebanalny pomysł sprawia, że wędrówka staje się o wiele ciekawsza i atrakcyjna.
źródło: polskaniezwykla.pl

Idealny materiał do filmików autorstwa regon. (D)

Ma ktoś zdjęcie tej rzeźby, wykonane np. podczas wchodzenia na Skopiec? W sieci jest ich sporo, ale na forum jeszcze nie ma. ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8840
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzeźba z butami w Górach Kaczawskich

Post autor: Comen » 19 sty 2024, o 09:47

Ciekawy pomysł. Kiedyś w Bieczu na Rynku widziałem drzewo owinięte szalikami i chustkami. Też była to jakaś akcja artystyczna. A z podobnych przedsięwzięć kojarzę jeszcze malowany las w Oma w Baskonii, chociaż i w Czechach na wyżynie Kokorinsko były rzeźbione skały i jakieś takie malowane totemy - bardziej inicjatywa harcerska, ale w temacie regionalnych atrakcji. To się nazywa land art.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Rzeźba z butami w Górach Kaczawskich

Post autor: Adler » 19 sty 2024, o 12:32

Zdjęcie "live", poproszę. Był ktoś w Górach Kaczawskich?
Może przypadkiem gdzieś jakieś zdjęcie? Miejsce dość charakterystyczne.

ODPOWIEDZ