Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Polczakówka co wiecie na ten temat

Ciekawe miejsca w Beskidach Zachodnich, Gorcach.
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 689
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Polczakówka co wiecie na ten temat

Post autor: regon » 9 mar 2021, o 20:32

Witam.
Kilka lat temu zaliczyłam Polczakówkę (Królewską Górę koło Rabki) wieża widokowa, fajne widoki. Chciałabym o tym napisać ale mam niewiele informacji, Czy prowadzi tam jakiś szlak? - pamiętam że mieliśmy problem trafić, czy wiadomo coś o kapliczce, która znajduje się w pobliżu wieży itd. itp. Kto coś wie na ten temat?

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Polczakówka co wiecie na ten temat

Post autor: tadeks » 9 mar 2021, o 22:25

" Szlak niebieski z Rabki nie doprowadza pod samą wieżę, omija ją od wschodu kierując się do Zarytego. Nie ma tam żadnej tablicy kierującej na wieżę, co przy mgle może spowodować jej minięcie." - Tak było 6 lat temu, gdy byłem ostatni raz. Może coś się zmieniło?

Polecam pobliski Grzebień.; widok rozleglejszy niż z wieży i wieżę z Grzebienia widziałem:
Obrazek

Kapliczka, coś, gdzieś o niej czytałem. Poszukaj, a znajdziesz. Chyba o tą pytasz: Obrazek

Co o tym pisaliśmy na forum:
viewtopic.php?f=197&t=3045&p=25728&hili ... %84#p25728

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Re: Polczakówka co wiecie na ten temat

Post autor: Wiolcia » 10 mar 2021, o 11:12

Robiłam kiedyś wiosną pętlę z Rabki przez Potaczkową. Wracaliśmy koło wieży, ale szlak niebieski bezpośrednio obok niej nie prowadzi - trzeba nieco z niego skręcić.
Pod koniec opisu trochę zdjęć z wieży: http://www.kuzniapodrozy.pl/czarny-szla ... ana-lubon/
Wtedy nie było żadnej tabliczki, gdzie należy skręcić. Byliśmy czujni, zresztą to niedaleko od szlaku.

ODPOWIEDZ