Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Beskid Sądecki: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Beskid Sądecki: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: Adler » 28 kwie 2019, o 20:00

Otworzyliśmy dzisiaj nowy sezon turystyczny. Na Hali Łabowskiej spotkali się przedstawiciele kilku PTTK-ów (m.in.Tarnów, Kraków, Nowy Sącz, Wieliczka, Gorlice). Gościnnie zawitali też przedstawiciele podobnej organizacji z Bardejova (SK). Deszczowa pogoda przez cały dzień spowodowała, że z naszego oddziału pojechało zaledwie 13 osób. Dla porównania Gorlice w liczbie 90 głów. Tym to pogoda raczej nie przeszkadza.

Trasa wspólnej wycieczki monotonna, nieciekawa. Bus podjechał pod sam szlaban w Łabowcu. Z tego miejsca (niebieski szlak) było jakieś 2h marszu pod górę w fatalnych warunkach atmosferycznych. Początek trasy pieszej asfaltem, jakieś 2 km przed schroniskiem zaczął się teren typowo górski (kamienie, połamane drzewa, gałęzie, korzenie, błoto). Mnie to nawet ucieszyło, bo mogłem przetestować nowe buty w warunkach dość ekstremalnych. Ale o tym w innym wątku.

W schronisku początkowo pusto, potem prawdziwe tłumy. Nie można było przejść bez zahaczenia kogoś plecakiem czy kijkami. Przemoczoną pelerynę, kurtkę trzeba było rozwiesić, gdzie tylko zwolniło się jakieś miejsce. W programie imprezy była msza św. we wiacie przy żółtym szlaku. Niestety pod nią zabrakło już miejsca i musiałem w deszczu, przy silnym, zimnym wietrze stać ok. 30-40 min.
Po mszy wszyscy ruszyli do schroniska i wtedy było jeszcze gorzej. :)

Zdjęć nie mam zbyt wiele, bo ciągłe wyciąganie smartfona i przecieranie go z wilgoci nie do końca mi spasowało. (Z)

IMG_2371.jpg
IMG_2382.jpg
IMG_2376.jpg
IMG_2379.jpg
IMG_2381.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Relacja: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: Yoana » 28 kwie 2019, o 20:57

Nieźle Was zmoczyło. :-D
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Relacja: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: gar » 28 kwie 2019, o 22:20

Gratuluję samozaparcia :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8840
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacja: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: Comen » 29 kwie 2019, o 09:02

Generalnie widzę że w tamte rejony nie ma sensu się teraz pchać nawet jutro (zapowiadali nawet opady śniegu) więc zmieniam koncepcję i kierunek. Mam nadzieję, że w środę powinno być już ładnie na Pogórzu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Relacja: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: gar » 29 kwie 2019, o 18:30

Jutro późnym wieczorem będę na terenie Dołów Jasielsko - Sanockich. Planów na ten wyjazd nie zmieniam. Zobaczymy co przyniesie pogoda ...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Relacja: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: Adler » 29 kwie 2019, o 20:23

Obok schroniska w niektórych miejscach było jeszcze trochę śniegu. Mnie dzień wcześniej wystraszyła prognozowana burza, ale jak się dowiedziałem na miejscu nie było nic takiego. Ukłony w stronę meteo.pl (B)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8840
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacja: Łabowiec-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (28.04.2019)

Post autor: Comen » 30 kwie 2019, o 05:39

Burze to zjawiska trudno przewidywalne. Na pewno istniały warunki możliwe do wystąpienia burzy front chłodny, zawirowania. Nie zawsze to wystarczy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ