Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tatry Wysokie: Priečne Sedlo - Strelecká Veža, 18.08.19 r.

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Tatry Wysokie: Priečne Sedlo - Strelecká Veža, 18.08.19 r.

Post autor: evil » 16 wrz 2019, o 14:49

kolejka ze Starego Smokovca na Hrebienok (1285 m npm) - czerwony szlak - zielony szlak - Téryho chata (2015 m npm) - żółty szlak - Priečne Sedlo (2352 m npm) - żółty szlak - bez szlaku - Strelecká Veža (2130 m npm) - powrót na żółty szlak - Zbojnícka chata (1960 m npm) - niebieski szlak - Hrebienok - kolejeczka w dół

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://photos.app.goo.gl/JBwLMuv8Mi7Dbfyv5

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotorelacja: Priečne Sedlo - Strelecká Veža, 18.08.19 r.

Post autor: Comen » 16 wrz 2019, o 17:02

Priecne Sedlo to po polsku Czerwona Ławka i szlak na tą przełęcz to chyba najtrudniejszy znakowany po słowackiej stronie Tatr. Jak go oceniacie? Coś może z nim konkurować? Rohacze? W każdym razie ścianka z klamrami jakieś tam wrażenie robi.
Strzelecka Wieża to chyba coś takiego jak Mnich nad Morskim Okiem. Z jednej strony wygląda imponująco, ale z drugiej da się wejść prawie bez trudności.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Re: Fotorelacja: Priečne Sedlo - Strelecká Veža, 18.08.19 r.

Post autor: evil » 16 wrz 2019, o 17:33

Nie mam problemów z ekspozycją, a klamry i łańcuchy na szlaku to jest coś, co lubię najbardziej. Ale dla osób z lękiem wysokości to może być trudne do przejścia.

Nie byłam jeszcze na Mnichu, więc nie mam porównania, ale faktycznie wchodziliśmy z tej łatwej, niemal spacerowej strony. Oczywiście żartuję z tym spacerem, ponieważ pod koniec wchodzi się po skalnych blokach i nie jest to komfortowe...

Zabawne, że wspomniałeś o Rohaczach - następna fotorelacja będzie właśnie stamtąd :)

ODPOWIEDZ