Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 10 lat!

Skitouring

Rozmowy o sprawach związanych z górami.

Moderator: Comen

Awatar użytkownika
Norden

Re: Skitouring

Post autor: Norden »

Chełm Grybowski Free
Jan M.
Donator

Post autor: Jan M. »

Dopiąłeś swego, ścianka Chełmu padła.
Dobrze że wrzuciłeś filmik i nie trzeba się martwić, czy czasem nie brałeś udziału w felernej wyprawie na Kopę Kondracką (lawina i dwóch zasypanych).
Jan M.
Donator

Beskid Niski "wytopiony" , we wtorek na ski-turach szukałem resztek śniegu na Magurze Małastowskiej, a w środę i dzisiaj "testowałem" 80 cm śniegu na Rawkach i paśmie granicznym w Bieszczadach.
Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar »

Podobno może jeszcze coś dosypać, ale prawdziwa zima w Beskid Niski raczej już nie wróci (w najbliższych miesiącach).
Awatar użytkownika
Norden

gar pisze:
11 mar 2021, o 20:55
Podobno może jeszcze coś dosypać, ale prawdziwa zima w Beskid Niski raczej już nie wróci (w najbliższych miesiącach).
Nie wróci, ale jest co wspominać ;)
<https://www.facebook.com/nordenstein/vi ... 3301854567>
Awatar użytkownika
Norden

Jan M. pisze:
11 mar 2021, o 20:10
a w środę i dzisiaj "testowałem" 80 cm śniegu na Rawkach i paśmie granicznym w Bieszczadach.
Znalazłeś jeszcze coś puchu w lesie? :)
Jan M.
Donator

Norden pisze:
13 mar 2021, o 23:38
Jan M. pisze:
11 mar 2021, o 20:10
a w środę i dzisiaj "testowałem" 80 cm śniegu na Rawkach i paśmie granicznym w Bieszczadach.
Znalazłeś jeszcze coś puchu w lesie? :)
10-15 cm świeżego puchu na zmrożonym śniegu, duża frajda przy zjeździe z Małej Rawki w kierunku schroniska.
Nocleg pod Rawkami w tygodniu bez problemu, wyżywienie i konsumpcja dla nocujących w schronisku na jadalni, reszta tylko na wynos.
Jan M.
Donator

Na Jaworzynie Krynickiej jeszcze pełna zima, gondola nieczynna (dla narciarzy) więc cały stok dla ski-turowców.
Ostatnia knajpka otwarta na szczycie, od jutra zamknięta, schronisko PTTK pod szczytem też się zamyka.
Masa śniegu aż po Wierchomlę, idealne warunki na nartki.
Jan M.
Donator

Tym razem wykorzystane wczorajsze okno pogodowe w Bieszczadach. Na niebieskim szlaku z Ustrzyk G. na Rawki i Kremenaros od pół metra do metra śniegu (plus 10 cm świeżego). Ze szczytu super widoki na wschód (Borżawa, Pikuj, Ostra Hora, Poł. Równa, itd).
Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar »

Jan M. pisze:
25 mar 2021, o 08:58
Tym razem wykorzystane wczorajsze okno pogodowe w Bieszczadach. Na niebieskim szlaku z Ustrzyk G. na Rawki i Kremenaros od pół metra do metra śniegu (plus 10 cm świeżego). Ze szczytu super widoki na wschód (Borżawa, Pikuj, Ostra Hora, Poł. Równa, itd).
Zazdroszczę, bo co więcej mogę zrobić (poza podróżami po okolicy). Ty na 1 dzień wyskoczysz w Biesy - ja na to szanse mam w najlepszym stanie marne. Na dłużej nie ma szans, bo brakuje noclegów.