Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Uzbekistan

Ciekawe miejsca na świecie.
SochaN
User
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2017, o 15:34

Uzbekistan

Post autor: SochaN » 22 sty 2019, o 21:37

Kraj mało popularny w kierunkach wycieczkowych. Ciekawe dlaczego? Historycznie to bardzo ciekawy temat. Jest sporo do zobaczenia i jeżeli chodzi o zabytki i jeżeli ktoś szuka widoków. Duże biura podróży raczej nie mają w swojej ofercie nic w tym kierunku. Samodzielnie też taka podróż nie należy do łatwych do zorganizowania. Wiecie może dlaczego tak jest?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8121
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uzbekistan

Post autor: gar » 23 sty 2019, o 10:14

Kierunek specyficzny, ilość chętnych do wyjazdów tam niewielka, więc duże biura się nim nie zajmują. Mniejsze, które działają w tym segmencie rynku mają propozycje wyjazdów do Uzbekistanu (najczęściej w połączniu ze zwiedzaniem co najmniej jednego z sąsiadów tego kraju).

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzbekistan

Post autor: Comen » 23 sty 2019, o 12:57

Faktycznie wyjazd do Uzbekistanu wydaje się nadzwyczaj łatwy. Zauważyłem jednak straszny rozrzut cen jeśli chodzi o wycieczki organizowane w tamtym kierunku. Tak się składa, że organizują tam studyjną wycieczkę bibliotekarze, ale za 9 dni zaśpiewali sobie astronomiczną cenę 6100 zł plus dodatkowe opłaty. Dla ciekawości porównałem koszty takiej wyprawy z komercyjnym biurem turystycznym i są nawet przy dłuższym pobycie nawet o połowę tańsze.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ