Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tunezja- czy warto?

Ciekawe miejsca na świecie.
umka

Tunezja- czy warto?

Post autor: umka » 2 mar 2017, o 17:28

Szukamy miejsca idealnego na wakacje z dzieckiem. Czytałam, że Tunezja jest dobrym miejscem na wypoczynek z dzieckiem. Czy zgadzacie się z tym? Czy w tym momencie jest tam bezpiecznie?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tunezja- czy warto?

Post autor: Comen » 2 mar 2017, o 18:53

Buee. Tunezja
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Tunezja- czy warto?

Post autor: Adler » 3 mar 2017, o 10:18

umka pisze:
2 mar 2017, o 17:28
Szukamy miejsca idealnego na wakacje z dzieckiem.
Tunezja ze względów bezpieczeństwa raczej nie będzie dobrym wyborem.
Wybierz Chorwację lub Portugalię - będziesz zadowolona.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tunezja- czy warto?

Post autor: gar » 3 mar 2017, o 15:39

A ile dziecko ma lat ?

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Tunezja- czy warto?

Post autor: Palac-Romantyczny » 3 sie 2017, o 14:57

dobre pytanie, jeżeli możesz to sprecyzuj w jakim wieku znajduje się dziecko abyśmy mogli doradzić coś więcej. Zamiast Tunezji polecam jednak zostać w kraju, temperatury iście afrykańskie, więc co to za problem ruszyć nad morze lub na Mazury :)

ynos89
User
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 12:02
Lokalizacja: Gdynia

Tunezja- czy warto?

Post autor: ynos89 » 14 wrz 2017, o 12:06

Jak dla mnie nie warto, nie ma tam nic czego nie otrzymasz w ofercie turystycznej gdzieś indziej. Porównując Tunezję do innych krajów muzułmańskich dość w Polsce popularnych turystycznie tzn. do Turcji czy Egiptu wypada co najmniej przeciętnie. Pustynię podziwiałem z dużym zainteresowaniem, ale nie ma ona szans z Kapadocją w Turcji czy monumentalnymi zabytkami Egiptu. Morze Śródziemne bardzo ciekawe, ale u wybrzeży Hiszpanii, a nie w Tunezji. Generalnie moje postrzeganie Tunezji można ograniczyć do stwierdzenia, że można tam pojechać tanio (chyba jedyny plus), ale dostajesz moim zdaniem za niewielkie pieniądze bylejakość tego miejsca

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Tunezja- czy warto?

Post autor: Palac-Romantyczny » 16 wrz 2017, o 10:47

Faktycznie nie jest tam drogo, natomiast co do zabytków czy kwestii bezpieczeństwa ot już osobna sprawa, zdecydowanie lepiej pod tym względem wypadnie Grecja, gdzie masz wiele zabytków lub wyspa Kreta :)

transport.pl
User
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2019, o 10:40

Re: Tunezja- czy warto?

Post autor: transport.pl » 28 lis 2019, o 10:53

Byłam w Tunezji, i prawdę powiedziawszy trochę bałabym się z dzieckiem (szczególnie mniejszym) tam jechać. Po pierwsze w lato, bardzo baaardzo gorąco słońce w pełni, a po drugie - kwestia bezpieczeństwa i spokoju wewnętrznego - nie czułam się tam bezpiecznie na ulicy. (Z) Ogólnie fajnie poznać nowe miejsca i ogólnie było ciekawie, także jakąś grupą większa to tak.

ODPOWIEDZ