Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Holandia

Ciekawe miejsca w Europie.
PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Holandia

Post autor: PermanentTravel » 22 kwie 2016, o 13:18

Volendam - jak rozumiem to miasteczko z czerwonymi dachami
Zgadza się.
Comen pisze:Doornspijk - to chyba nie jest obszar Parku Narodowego Hoge Veluve?
Nie.
Widzę, że sporo jeździłeś po całej Holandii
Taka była natura mojej pracy ;) W tym okresie swego życia koordynowałem pracą tymczasowych pracowników w jednej z dużych agencji pracy. Moim zadaniem było m.in. kwaterowanie ich na mieszkaniach. Jako, że zakłady pracy rozsiane były po całej Holandii, tak samo było z celami moich wyjazdów. Sam miałem swoje lokum w kilku miejscach jednocześnie, przez co w wolnych chwilach, miałem możliwość dość dobrze poznać ten kraj :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Holandia

Post autor: Comen » 21 paź 2019, o 19:54

Od 2020 r. Holandia będzie oficjalnie nazywana Niderlandami. Rząd Holandii przegłosował specjalną ustawę. Zmianie towarzyszy kampania.
Trochę mnie dziwi ta rewelacja Onetu, bo przecież kraj ten od dawna nazywa się oficjalnie Koninkrijk den Nederlanden a oficjalną nazwę Królestwa Holandii nosił tylko 4 lata i to w początku XIX wieku. Holandia to nazwa najważniejszej prowincji w środkowej części kraju z Amsterdamem i Hagą. W zasadzie tylko Polska, Islandia i Włochy nazywają ten kraj od jego najważniejszej prowincji, gdzie indziej jest to wariacja od Nederland (Pays-Bas, Nizozemsko). Chociaż oczywiście określenie Holandia funkcjonuje zamiennie w innych językach, tak jak i w Polsce Niderlandy. Oficjalny powód zamiany jest też dość idiotyczny: zerwać z wizerunkiem kraju czerwonych latarni i narkotyków. Jakby to powiedzieć trawestując Szekspira - czy gówno pod inną nazwą inaczej by pachniało?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Holandia

Post autor: Adler » 21 paź 2019, o 21:20

Ciężko będzie się przestawić, przyzwyczaić.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Holandia

Post autor: gar » 21 paź 2019, o 23:04

Zgadzam się z Comenem, że pomysł jest absurdalny. Mój ojciec po przyjeździe z Holandii powiedział, że jego noga tam więcej nie postanie. Dobrych kilka lat minęło i słowa dotrzymuje. Mało się nie popluł, gdy usłyszał dlaczego następuje zmiana nazwy kraju.

ODPOWIEDZ