Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kanary z dziećmi

Ciekawe miejsca w Europie.
kabes

Kanary z dziećmi

Post autor: kabes » 25 maja 2016, o 11:58

Byliście może na wakacje z małymi dziećmi na Kanarach?
U nas 1,5 + 5,5 roku. Zastanawiamy się czy to nie za długa podróż. Dochodzą jeszcze jak rozumiem kamieniste plaże.
Warto? Czy nie lepiej sobie odpuścić?

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Kanary z dziećmi

Post autor: Gollum » 25 maja 2016, o 19:03

Niekoniecznie. Plaże są też piaszczyste, od czarnych wulkanicznych po białe, kwarcowe. Co do białych, to podejrzewam, że są sztucznie usypane z piasku marokańskiego, Wyspy Kanaryjskie to przecież skupisko wygasłych i czynnych wulkanów. Zgoda, nie wszystkim takie plaże przypominające popiół przypadną do gustu, ale oryginalności nie można im odmówić. Natomiast dzieci z pewnością będą miały ubaw że hej.
Tylko uważajcie na opuncje, których jest tam zatrzęsienie. Ich owoce są pyszne. Zwłaszcza młodsza latorośl będzie oryginalnie wyglądać, umorusana czerwonym sokiem. Przed podaniem takiego owoca dziecku, najpierw należy bardzo dokładnie oczyścić go z kęp ostrych, cieniutkich i łamliwych włosków, a potem na wszelki wypadek opłukać. Wiem co piszę; na Chorwacji dziabnąłem niedokładnie oczyszczony owoc i piekielny ból języka i ust miałem cały dzień i pół następnego. Córka miała to samo na Maderze, bo za późno krzyknąłem, by uważała. Nie wiem jak na bazarach, tam pewnie owoce są oczyszczone, ale prosto z kaktusa nie.

kabes

Kanary z dziećmi

Post autor: kabes » 27 maja 2016, o 11:59

Dzięki za bardzo konkretną odpowiedź. Z tymi owocami to chyba wszędzie tak jest - trzeba porządnie umyć i oczyścić, normalka. A jak sądzisz - czy podróż dla takich dzieci nie będzie zbyt długa? Jak dotąd max to było 3,5h do Egiptu, ale wtedy z jednym dzieckiem i na takim etapie, że cały lot przespało...

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Kanary z dziećmi

Post autor: Gollum » 27 maja 2016, o 14:29

Jak było już 3,5 godziny lotu, to te dwie dodatkowe nie powinny zrobić różnicy. O ile mniejsze ten czas zapewne prześpi, o tyle starsze może się nudzić. Weźcie na wszelki wypadek coś, czym się chętnie zajmie podczas lotu. Swojego czasu mój ośmioletni wówczas syn 26-godzinny przejazd pociągiem z Kowla do Symferopola spędził nad klockami lego, które układał razem ze wszystkimi dziećmi z połowy wagonu

umka

Kanary z dziećmi

Post autor: umka » 31 maja 2016, o 20:20

Na Kanary lecisz koło 5h. Zakładając, że to będą godziny poranne, dzieci powinny spać, więc dacie radę.
Kwestia dopasowania hotelu, który będzie miał wystarczające atrakcje i tyle...Podaj budżet jaki masz do wykorzystania na hotel, to wtedy coś tam spróbuję pomóc ci dobrać. Kanary na tle wielu kierunków są naprawdę tanie.

kabes

Kanary z dziećmi

Post autor: kabes » 1 cze 2016, o 11:54

Zakładam nie więcej niż 8 tysięcy na wszystkich, na tydzień. Zależy mi, żeby w cenie wyjazdu było ubezpieczenie od bankructwa, bo chcemy jechać z BP, nie na własną rękę. A hotel żeby ogólnie miał jak najwięcej atrakcji dla dzieci - to ma dla nas szczególne znaczenie.

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Kanary z dziećmi

Post autor: eDom » 3 cze 2016, o 05:59

Do samolotu weźmiesz tablet, puścisz bajki i nie powinno być źle. Ludzie nie takie trasy przebywają z dziećmi, gdy np. jadą do Chorwacji samochodem po kilkanaście godzin. Najlepiej zorganizować wszystko tak, aby maluchy spały.

umka

Kanary z dziećmi

Post autor: umka » 3 cze 2016, o 17:28

Zazwyczaj my np. loty w każdym kierunku europejskim mamy nad ranem, więc wcześniej pobudka, dzieci w samolocie są już zmęczone i idą spać.
masz teraz np. na jutro lasta
Wpis niezgodny z regulaminem. Proszę unikać reklamowania konkretnych ofert, hoteli, biur podróży itp. Od tego są strony komercyjne.
Połowa ceny wyjściowej - nie wiem czy jesteście w stanie zebrać się tak szybko, ale okazja jest świetna.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Kanary z dziećmi

Post autor: Gollum » 4 cze 2016, o 00:04

kabes pisze:Zakładam nie więcej niż 8 tysięcy na wszystkich, na tydzień.
Jeśli zakładasz, że za taką cenę w wakacje, to raczej zapomnij. Czerwiec tak, ale z dniem zakończenia roku szkolnego ceny gwałtownie idą w górę. Jeśli nie musicie brać urlopu latem, to Kanary polecam jesienią. Jest już spokojniej, taniej, a ocean jeszcze cieplejszy niż latem

kabes

Kanary z dziećmi

Post autor: kabes » 6 cze 2016, o 11:39

Hmm... ale nazwę hotelu mogliście zostawić. Podeślij mi na PW ją, ok?
Chcemy wyjechać przed wakacjami. Starsze dziecko jest w przedszkolu, nic się nie stanie, jeśli do niego nie pójdzie.
A my będziemy mieli tańszy wyjazd.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Kanary z dziećmi

Post autor: Gollum » 8 cze 2016, o 18:17

kabes pisze:Starsze dziecko jest w przedszkolu, nic się nie stanie, jeśli do niego nie pójdzie.
A my będziemy mieli tańszy wyjazd.
I to jest bardzo dobry pomysł!

ODPOWIEDZ