Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Besarabia

Ciekawe miejsca w Europie.
Azamag
User
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2015, o 12:56

Besarabia

Post autor: Azamag » 26 kwie 2016, o 19:21

Zastanawiam się nad wyborem wyjazdu na piaszczyste plaże Odessy. Czytając i oglądając zdjęcia w internecie urzekła mnie starówka Odessy. Jest ona przepięknie oświetlona nocą co stwarza fajny i przyjazny klimat życia nocnego. Podobno w okolicznych knajpkach można biesiadować i pokosztować pysznej ukraińskiej i tatarskiej kuchni. Chętnie zażyję takiego nocnego życia i nadmorskiego odpoczynku. Możliwość zwiedzenie wioski staroobrzędowców z labiryntem wody i roślin oraz rejsem statkiem do dzikich plaż z kormoranami oraz wizyta w Szabo w królewskich piwnicach z winem to niektóre z punktów wyjazdu, który rozważam z biurem podróży. Myślicie, ze warto zobaczyć ten kawałek świata. Czy ktoś z Was już tam był i może podzielić się swymi wrażeniami z swej podróży?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Besarabia

Post autor: Comen » 26 kwie 2016, o 23:23

W dzień prezentuje się zapewne trochę gorzej jak w wielu wschodnich miastach, ale kierunek ciekawy trochę z tęsknotą za Krymem.
Przy okazji czy Odessa to faktycznie Besarabia. To pojęcie jest trochę rozmyte ale generalnie chodzi o krainę historyczną między Dniestrem a Prutem, to co dziś jest terytorium Mołdawii a na południu Ukrainy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

karolina_61866

Besarabia

Post autor: karolina_61866 » 29 kwie 2016, o 20:54

Jak dla mnie w dzień jest równie pięknie. Na pewno warto się tam wybrać. Regulamin Forum na pewno organizuje w tym roku taką wycieczkę więc zobacz u nich na stronie. Mi na Ukrainie podobało się to, że mogłam poczuć się jak królowa. Wszystko jest bardzo tanie

gronio

Besarabia

Post autor: gronio » 2 maja 2016, o 09:33

Tak, organizuje (Domyślam się jakie biuro podróży miałaś na myśli.). Niewątpliwie warto je polecać. Nie będę łamać zasad obowiązujących na tym forum, także nie podam nazwy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv. Gwarantuję, że nie będziecie żałować. Przeżycia zostaną w pamięci do końca życia.

Klara3105

Besarabia

Post autor: Klara3105 » 12 maja 2016, o 21:56

Ja byłam kilkakrotnie, bo jest bardzo tanio. Na pewno warto się wybrać jeśli nie byłaś. W pięknym rejonie starego miasta znajduje się budynek opery, a nieopodal dostępnych jest wiele wspaniałych plaż. Świetnie wspominam to miejsce

gronio

Besarabia

Post autor: gronio » 17 maja 2016, o 23:37

Nie tylko Ty byłaś już kilkakrotnie. Cóż, coś piękno zawsze chce się powtórzyć. Tak sobie teraz myślę, że mogło tak być iż byliśmy w tym samym momencie na tych plażach. Wybierasz się jeszcze kiedyś? Myślę, że super byłoby tak się spotkać i wymienić doświadczenia. Czekam na twoją odpowiedź.

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Besarabia

Post autor: eDom » 3 cze 2016, o 06:01

Jasne, że warto odwiedzić, ale czy koniecznie z biurem podróży? Takie odległe zakątki, które nie są u nas powszechną atrakcją turystyczną, dobrze plądrować samemu. Biuro podróży może dużo ominąć ze zwyczajnej nad ostrożności.

ODPOWIEDZ