Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ciekawe miejsca w Albanii

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 29 lip 2015, o 13:43

Syri i Kalter
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 29 lip 2015, o 13:51

Palavi i kanion
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Comen » 29 lip 2015, o 16:35

Po kolorze wody widać, że źródło krasowe - wapienne. U nas też są podobne. I faktycznie wydajne, ale trudno się dziwić w końcu na Bałkanach sporo jest gór zbudowanych z wapieni. Ciekawe czy większe niż słynne francuskie Vaucluse od którego poszła nazwa tego typu wywierzysk. I czyżby woda była na tyle ciepła, że bez problemu można się w nim kąpać?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 29 lip 2015, o 17:18

Vaucluse jest 2-3 razy wydajniejsze. Gdzieś znalazłem jego roczny przepływ. W przeliczniu na sekundę wychodzi 19 metrów sześciennych.
Woda jest zimna. 10 stopni. Ale chętnych do wskoczenia nie brakuje

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 10 sie 2015, o 17:14

To jeszcze parę ogólniejszych informacji o Albanii
Skąd się wzięła
Albańczycy to obok Greków i paru innych narodów pierwotny lud Europy. Kiedyś nazywali się Ilirami i byli pod silnym wpływem kulturowym pobliskiej Grecji. Sarandę, Vlorę i Durres założyli Grecy jako swoje kolonie. Potem Ilirów i Greków podbił Rzym. Ilirowie byli dobrymi piratami i znaczącymi dostarczycielami niewolników na rzymski rynek. A rzymska gospodarka na niewolnikach przecież stała.
Po upadku zachodniej części cesarstwa, Albania weszła do wciąż silnej, wschodniej części. Jako element Bizancjum odpierała najazdy Hunów, Słowian i Bułgarów (zanim stali się słowiańscy i po tym fakcie). Bułgarzy nawet zagościli tu na jakiś czas. Przez niecałe sto lat, w XIII wieku, istniało Królestwo Albanii, założone przez Karola I Andegaweńskiego, z tych samych Andegawenów, co rządzili we Francji, Anglii, na Węgrzech, we Włoszech i krótko w Polsce. Karol marzył o stworzeniu imperium śródziemnomorskiego na gruzach Bizancjum, które chciał pokonać. Nie utrzymało się długo, miał zbyt wielu potężnych przeciwników. Wybrzeże Albanii zajęła Wenecja, a Serbowie na krótko przed swoją totalną klęską na Kosowym Polu resztę. Potem kilka albańskich księstw zajęli Turcy. Ale zaraz wybuchło powstanie Jerzego Kastrioty, bardziej znanego jako Skanderbeg. Miał on za przeciwników Murada II i Mehmeda Zdobywcę, wodzów, na których nie było bata w ówczesnej Europie, więc siłą rzeczy powstanie musiało upaść. Ale i tak Albańczycy długo dawali Turkom nieźle popalić. Po upadku chrześcijanie w znacznej części uciekli do Włoch, gdzie żyją do dziś jako Arberesze. Południe zamieszkiwali Grecy, do których Turcy czuli jakąś słabość, bo zbytnio nie naciskali na islamizację. Środkowa, nizinna część, przeszła na islam. Turcy zapowiedzieli: chcesz mieć ziemię, musisz zostać muzułmaninem. Północ pokazała wała: chcecie ziemi, to ją sobie weźcie. Te szczyty, skały. I tam zachowało się sporo katolików. Zresztą Turcy nie lubili się tam zapuszczać; dziś jest tam niebezpiecznie (vide zamordowani czescy turyści nie tak dawno), a co mówić kiedyś.
Co by o islamie nie mówić, to jest on egalitarny. Chodzisz do meczetu, to nie ma znaczenia, jakim językiem mówisz, jaką masz skórę, jesteś jednym z nas. Stąd takie postępy islamu w Afryce; czarny muzułmanin czy biały – nie ma znaczenia. Także w państwie tureckim wysoka pozycję miały inne narody i grupy wyznające islam. Elitą armii byli janczarzy, rekrutujący się z przechrzczonych na islam chrześcijan. Kilkaset lat tureckim Egiptem rządzili Mamelucy, czyli Gruzini, którzy zostali porwani w niewolę i przeszli na islam.
Państwo Osmanów wielu próbowało rozwalić, ale najbliżej tego było dwóch ludzi. Obaj byli Albańczykami. Pierwszy to Ali Pasza z Tepeleny, pierwotnie zbój, który stał się tureckim oficerem, aż w końcu doszedł do takiego znaczenia, że zbudował własne państwo grecko-albańskie i był o krok od jego oderwania od Turcji. Sułtan jednak w porę się zorientował, co się święci i po paru latach walk rozbił Alego Paszę. Ale w tym czasie już trwało zainspirowane przezeń powstanie greckie, które doprowadziło do niepodległości kraju i było pierwszym krokiem do rozwalenia imperium osmańskiego. Paradoksalnie – jedynym, który mógł z tym powstaniem walczyć, był inny Albańczyk, wicekról Egiptu Muhammad Ali. Jedynie jego armia i flota była w stanie przeciwstawić się połączonym siłom angielsko-francusko-rosyjskim wspierających greckich powstańców. Turcja po powstaniu była słaba, więc Muhammad Ali, który już wcześniej poczynał sobie jako samodzielny władca, tym razem wystąpił otwarcie przeciw Turcji. Nie przewidział jednak, że po jej stronie staną Anglicy. Ale jedyne, co stracił, to imperium. Egipt mu został i z tegoż Egiptu uczynił prężne państwo, które za jego następcy stało się protektoratem brytyjskim.
Podczas wojen bałkańskich, w 1912 roku Albania ogłosiła niepodległość. Przez dwa lata zdążyła być księstwem, republiką i królestwem. Podczas I wojny światowej okupowali ją Serbowie i Austriacy. Po wojnie prezydent USA Woodrow Wilson nie zgodził się na podział między Serbię i Grecję, więc państwo pozostało. Włosi próbowali podbić Albanię siłą, ale dostali lanie. Niepodległa Albania była wszakże bardzo uboga i de facto kontrolowana przez Włochów, którzy w 1939 roku przestali udawać, że Albania nie jest ich, tylko włączyli ją do siebie, goniąc króla, który wcześniej był im bardzo posłuszny. Rok później Włosi z albańskich baz zaatakowali Grecję. Dostali takie lanie, że gdyby nie pomoc Niemiec, to Grecy by ich wypędzili z Albanii.
W tym czasie już działało albańskie podziemie zbrojne, które szybko stało się silną armią, która wyzwoliła Albanię. Reszta niżej.

Stosunki z Polską
Krótkie i nieintensywne, z racji posiadania na południu potężnego sąsiada, Węgier, którego strefa wpływów to była. A że Polacy częściej zasiadali na węgierskim tronie (3) niż Węgrzy na polskim (2), to w tych czasach można coś naciągnąć. W bitwie na Kosowym Polu, dziś podnoszonym przez Serbów jako początek ich nienawiści do Albańczyków, armię serbską wspomagali rycerze albańscy i polscy.
Skanderbeg, największy bohater narodowy Albanii, wzniecił w 1443 roku powstanie przeciwko Turkom, którzy kilka lat wcześniej zajęli Albanię, zainspirowany sukcesami Węgier, które z Polską łączyła unia personalna; na tronie obu państw zasiadał Polak, Władysław III. Król, łamiąc rozejm z Turkami, liczył m.in. na obiecaną pomoc Albańczyków. Jednak pod Warnę Albańczycy nie dotarli. Grecy z Konstantynopola też. Kto wie, może gdyby dotarli, inaczej potoczyłyby się losy Europy. I wszyscy musieli walczyć dalej sami. I wszyscy zostali przez Turków pokonani, najpierw Grecy, potem Albańczycy, a w końcu Węgrzy.
Albańczycy wielokrotnie pełnili u Turków bardzo wysokie urzędy, służyli też w armii, więc zapewne nie raz Albańczyk skrzyżował szable z Polakiem.
Gdy Albania i Polska odzyskały niepodległość, nawiązały stosunki dyplomatyczne. I w zasadzie na tym się kończyło. Bo geologów, braci Stanisława i Zygmunta Zuberów, zaprosili do Albanii Włosi, którzy mieli koncesje na wydobycie ropy. To, że Albania jest do dziś potęgą surowcową, to w dużej mierze zasługa Stanisława Zubera, który m.in. opracowywał geologiczne mapy Albanii.
W 1939 roku uciekający przed Włochami król Albanii Zogu I jechał na emigrację do Wielkiej Brytanii przez Polskę.
W partyzantce albańskiej walczyli też Polacy. W 1943 roku wcielony siłą wo Wehrmachtu Stanisław Foks z Wilamowic koło Oświęcimia, stacjonował w Albanii. Uciekł do partyzantów i do końca wojny walczył w 1 Brygadzie Szturmowej Albańskiej Armii Narodowowyzwoleńczej. Niestety, na jego temat to wszystko, co wiem.
Po wojnie nagle znaleźliśmy się w jednym obozie. Ale że hegemon był taki, a nie inny, to zamiast jednoczenia, mieliśmy izolację. Ale Albania, leżąca na uboczu, mogła sobie pozwolić na samodzielność. I sobie pozwalała. Enver Hodża, choć mógł, jak Tito, pójść własną drogą, poszedł ze Stalinem. Zmiany Chruszczowa uznał za zdradę i przystał do Mao. W Polsce ofiarą pobierutowskich, czyli postalinowskich zmian był Kazimierz Mijal, jeden z najważniejszych ministrów u Bieruta. Gomułka go skutecznie zmarginalizował. Ten jednak uciekł do albańskiej ambasady. Stamtąd, już jako Albańczyk Servet Mehmetka, wyjechał do Tirany a potem do Chin i wrócił do Albanii. I z Radia Tirana, którego zasięg obejmował Polskę, wzywał Polaków do obalenia Gomułki i przejścia na chiński i albański maoizm.
Gdy po śmierci Mao Deng Xiaoping zaczął swoje zmiany, Hodża odłączył się od Chin. Nie miał się już do kogo przyłączyć, więc skazał Albanię na autarkię. Jednym z jej efektów była budowa setek tysięcy bunkrów. Miały powstrzymać najazd całego świata na Albanię. Trzeba przyznać, gdyby doń doszło, ukryci w nich obrońcy narobiliby atakującym sporo bigosu; wiele jest tak przemyślnie ulokowanych, że są niemal niewidoczne, a pole ostrzału spore.
Gospodarka rządzi się innymi prawami niż polityka, więc w tych czasach interesy z Albanią robiliśmy. Oni nam chrom i tytoń, my im maszyny.
Gdy Hodża zmarł, jego następcy powoli odkręcali wszystko. Poszło podobnie jak w Polsce, z przekrętami na gigantyczną skalę. Tyle że albańscy Grobelni i Plichtowie zdążyli buchnąć kasę i dać nogę. Nasi tylko buchnęli kasę, zwiać nie zdążyli. A że Albańczycy to krewki naród, to efektem przekrętów było stanięcie kraju na krawędzi wojny domowej; ludzie opróżnili magazyny broni i robili z niej użytek. Porządkowanie trochę trwało, ale większość kałachów wciąż jest u ludzi.
Albania twardo idzie w naszą stronę. W NATO już jest, do UE się przygotowuje. Polacy nie muszą mieć paszportu jadąc do Albanii. Wystarczy dowód, jak do krajów UE.

znani Albańczycy
Ali Pasza z Tepeleny – polityk turecki, budowniczy niezależnego od Turcji państwa grecko-albańskiego. Pokonany przez sułtana po ciężkiej wojnie, to on dał Grekom sygnał, że mogą wywalczyć niepodległość, co zresztą zrobili
Ramiz Alia – prezydent, przeprowadził Albanię z autarkicznego komunizmu do demokracji, sądzony i skazany za zbrodnie przeciwko ludzkości, uciekł z więzienia, potem został zrehabilitowany
Anastazjusz I – jeden z pierwszych cesarzy bizantyjskich, zniósł podatek od bankierów i prostytutek, zlikwidował inflację, ale w polityce wielkiego szczęścia nie miał. Musiał spisać na straty opanowaną przez Germanów Italię i bronić się przed Persami
James Belushi – młodszy brat Johna, aktor amerykański, znany głównie z seriali, raczej dosyć kretyńskich
John Belushi – aktor, znany przede wszystkim jako Jake Blues z „Blues Brothers”, ale parę innych, nie gorszych ról też miał
Sali Berisha – prezydent Albanii, który dopuścił do krachu gospodarczego spowodowanego piramidami finansowymi
Sandra Bullock – aktorka, jedna z moich ulubionych, znana choćby z „Miss agent”. O albańskim pochodzeniu jej ojca jest informacja na jednej tylko stronie, ale jest
Dukagjini Lekë – książę, współpracownik Skanderbega, twórca Kanunu, zwyczajowego, obowiązującego do dziś prawa albańskiego
św. Hieronim - jeden z Ojców Kościoła, autor tzw. Wulgaty, pierwszego przekładu Biblii na łacinę z greckiego i hebrajskiego
Enver Hodża – jako przywódca partyzantów bez niczyjej pomocy wypędził z Albanii Niemców, potem, jako szef państwa, olał ZSRR, związał się z Chinami, olał ich i wprowadził kraj w izolację
Klemens XI – właściwie Gjon Francisk Albani, papież w latach 1700-1721. Był Arbereszem, Albańczykiem z Włoch. Jego przodkowie uciekli przed tureckimi prześladowaniami po upadku powstania Skanderbega
Franciszek Malczyński – biskup Lezhy. Nie siedział w pałacu biskupim, tylko wsiadał na konia i objeżdżał swoją diecezję. Wcześniej był unickim metropolitą bułgarskim
Matka Teresa z Kalkuty - Agnes Gonxha Bojaxhiu, pochodząca z Macedonii święta, przez wielu uważana wszakże za mistrzynię pijaru, a nie obrończyni nędzarzy
Servet Mehmetka – bardziej znany jako Kazimierz Mijal, polski minister za czasów Bieruta, odsunięty przez Gomułkę, pod albańskim nazwiskiem uciekł z kraju i w Radiu Tirana nawoływał Polaków do przejścia na maoizm
Muhammad Ali – wicekról Egiptu, twórca współczesnej potęgi tego kraju. Gdy Anglia, Francja i Rosja pomagały greckim powstańcom, on jako jedyny w Turcji był w stanie z nimi walczyć
Skanderbeg – bohater narodowy Albanii, wygrywał wojny z Muradem II i Mehmedem Zdobywcą, na których nie było bata w Europie
Sylwester I – święty katolicki, papież w latach 314-335, to on wymyślił niedzielę
Ahmed Zogu – premier, prezydent i król Albanii, obalony przez Włochów
Stanisław Zuber – Polak, geolog, zatrudniony przez Włochów do poszukiwań ropy w Albanii, którą odkrył, a przy okazji przaebadał całą albańską geologię. Zamordowany w więzieniu przez komunistów
Cizia Zykë – awanturnik, który na stare lata został pisarzem

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Comen » 10 sie 2015, o 18:17

Naród faktycznie krewki cośmy ostatnio oglądali w czasie meczu Legii Warszawa z Kukesi. W zasadzie z tego meczu widzieliśmy tylko ostrą akcję na trybunach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 11 sie 2016, o 13:15

Gollum,
w mediach donoszą, że ponoć odwiedziłeś ponownie ten kraj.
Kiedy jakaś relacja? ;)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 11 sie 2016, o 16:02

odwiedziłem, ale media twierdzą także, że jeszcze tam jestem. Jak wrócę ;) napiszę. Wczoraj byłem w Breracie, Apollonii i Ardenicy, dziś zdobywam Karaburun, a w zasadzie odkrywam przejście tamże, a jutro wypływam w rejs na tenże Karaburun

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 7 wrz 2016, o 21:44

Gollum pisze:odwiedziłem, ale media twierdzą także, że jeszcze tam jestem. Jak wrócę ;) napiszę.
Podróż przedłuża się? <mysli>

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 7 wrz 2016, o 22:04

nie. przedłuża się pisanie. Jestem w połowie

moje999

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: moje999 » 18 paź 2016, o 13:47

Gollum pisze:nie. przedłuża się pisanie. Jestem w połowie
Witam,
kiedy możemy spodziewać się dalszych opowieści ze wspaniałej Albanii?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 21 paź 2016, o 11:14

admin pisze:Podróż przedłuża się? /7 wrz 2016, o 21:44/
Gollum pisze:Jestem w połowie /7 wrz 2016, o 22:04/
moje999 pisze:kiedy możemy spodziewać się dalszych opowieści ze wspaniałej Albanii? /18 paź 2016, o 13:47/
??

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 21 paź 2016, o 12:14

Jest gotowa. Mam wszakże dylemat. Informacje nt. wyjazdu zdobywałem na stronie budżetowych turystów. Wypadałoby umieścić ją tam. Z kolei forum albańskie i nasze forum turystycznie domagają się relacji. Na chłopski rozum mogę je umieścić wszędzie. Tekst jest mój, zdjęcia moje, żadnych honorariów nie pobieram. Owszem, podchodzi to pod autoplagiat, ale nie jest to przecież praca naukowa, na liście filadelfijskiej nie wiszę. Ale wolę się upewnić, jak to z tym jest?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 21 paź 2016, o 12:36

Poprosimy o 10 zdjęć z krótkim komentarzem.
Praktyczne wskazówki są tu mile widziane.
Krótko i zwięźle.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Comen » 21 paź 2016, o 14:41

Jak nie podpisałeś praw na wyłączność z kimkolwiek to nie ma obawy - możesz publikować teksty w kilku miejscach w sieci. Problem mógłby się chyba pojawić gdybyś chciał ten tekst potem ogłosić drukiem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Martens8
User
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2015, o 16:09

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Martens8 » 27 gru 2016, o 13:04

A czym polecacie podróz do Albanii? Autokarem jest ok, czy lepiej samolot?

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 28 gru 2016, o 01:12

Autokar jest bardzo męczący. To 32-49 (zależnie od umiejętności pilota) godzin jazdy. Busy do Albanii jeżdżą, to coś koło 600-1000 zł w obie strony. Można samolotem. Latem 2017 roku ponoć mają ruszyć do Albanii tanie linie lotnicze i obecny system się zawali. A obecny system to lot na Kerkyrę (przez cretynów zwaną Corfu), stamtąd promem do Sarandy i jesteśmy w Albanii. Ale sposobem najtańszym bynajmniej nie jest lot na Kerkyrę, stamtąd promem do Sarandy i dalej autobusem, lecz lot na Kerkyrę, promem do Igoumenisty, stamtąd autobusem do Sarandy i dalej, zależnie gdzie się chce innym autobusem.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 28 gru 2016, o 12:51

Do tamtejszej stolicy nie ma z Polski bezpośredniego połączenia lotniczego.
Konieczna przesiadka we Wiedniu lub Frankfurcie. Nie jestem pewien, ale z Berlina też chyba można.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 28 gru 2016, o 15:41

Od nas najtaniej wychodzi via Mediolan lub Turyn

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 28 gru 2016, o 16:31

Którą linią?

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Gollum » 29 gru 2016, o 11:48

Wizzair-Blu-Express (Warszawa via Bergamo), Easyjet-Blu-Express (Kraków via Malpensa), Ryanair-Blu-express (Warszawa via Piza)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: gar » 3 lis 2022, o 10:52

Gollum pisze:
4 lip 2015, o 17:59
Droga do Theth to kompletna dzicz; 70-kilometrowy ostatni odcinek jedzie się 6-7 godzin.
Kilka lat w Albanii zmieniło się bardzo dużo (czasami nawet za dużo). Z tego co słyszałem obecnie droga do Theth to piękny, równy asfalt, którym śmigają busy i autokary z turystami.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 7 sty 2024, o 16:13

Prawda to, że plaże w Golem czy Durres są brudne? To samo z wodą. Słyszałem, że wszędzie pety i inne śmieci...
Gollum. Jak to szkoda, ze nie ma Cię z nami. Ile to już? Prawie 7 lat... :(

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: petruss1990 » 7 sty 2024, o 21:46

Info od koleżanki. Są zaśmiecone, ale woda nawet czysta i nie śmierdzi.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciekawe miejsca w Albanii

Post autor: Adler » 8 sty 2024, o 18:47

Podziękuj koleżance. (Y)

ODPOWIEDZ