Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Oczekiwania turystów wobec pilotów wycieczek.

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Oczekiwania turystów wobec pilotów wycieczek.

Post autor: Donna » 8 kwie 2011, o 18:38

Jakie oczekiwania mają turyści Waszym zdaniem wobec pilotów wycieczek?
- niech każdy poda swoje propozycje

Moja propozycja to profesjonalizm w tym co się robi, aby turysta widział, że ma do czynienia ze specjalistą w tej dziedzinie..

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 8 kwie 2011, o 21:55

Wyżej od profesjonalizmu cenię bycie interesującym gadułą. Znam zbyt wielu nudziarzy, którzy na każdym kroku podkreślają swój profesjonalizm (niezależnie od dziedziny zawodowej) i na ogół słuchając ich zaczyna mi się ziewać.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 8 kwie 2011, o 22:45

Dla mnie ważne jest, aby podczas wycieczki np. pilot ciekawie opowiadał, aby nie był stronniczy i oczywiście wzbudzał szacunek obyciem, erudycją oraz wysoką kulturą osobistą.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Post autor: Fromena » 8 kwie 2011, o 23:10

W zasadzie opisaliście to co ja chciałam powiedzieć ;-) profesjonalizm i obycie too przede wszystkim. Lubię gdy pilot w luźny sposób wykonuje swoją pracę. Nie czuje skrępowania przy grupie i zabawnie opowiada. Wtedy dużo więcej można wynieść z wycieczki.

Wspomnę tutaj o moim ostatnim pilocie z wycieczki, który potrafił załatwić darmowe wejście dla grupy do muzeum :-P
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Tygryska
User
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2011, o 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tygryska » 10 kwie 2011, o 11:25

Nie znoszę pilotów, którzy mają niedostateczną wiedzę i nic nie robią w kierunku samokształcenia. Na zasadzie zaliczyłem/-am kurs czas osiąść na laurach. Spotkałam się z takim na jednym z wyjazdów, który uważał, że skoro jest w miarę od niedawna w obiegu to może mu wszystko ujść na sucho bo on jest"nowy" :/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 21 kwie 2011, o 23:07

A czy sądzicie, że wiek pilota ma dla podróżujących znaczenie? Tzn., czy przez ten pryzmat można go oceniać, np. poprzez to jakie ma dzięki temu doświadczenie?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 22 kwie 2011, o 10:41

Selene pisze:A czy sądzicie, że wiek pilota ma dla podróżujących znaczenie? Tzn., czy przez ten pryzmat można go oceniać, np. poprzez to jakie ma dzięki temu doświadczenie?
Dla mnie żadnego. Jeśli mówi ciekawie i mądrze, może mieć zarówno 18 jak i 118 lat.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

ODPOWIEDZ