Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Adler » 26 sty 2012, o 19:58

Informacja o rozpoczynających się kursach w kraju.

"Atut" z Oświęcimia:
http://www.atut.edu.pl/kurspilotow.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: figamaga » 29 sty 2012, o 16:20

I kurs w Krakowie:
http://proksenia.pl/?page=kursypil#piloci" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Yoana » 10 lut 2012, o 14:51

Od marca rozpoczyna się kurs w Gaudeamusie w Krakowie: http://www.gaudeamus.com.pl/kursy/kurs_ ... nowy_targ/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Adler » 9 kwie 2012, o 20:20

Jak informują organizatorzy kursów, to ostatnia szansa na zdobycie licencji pilota wycieczek. ;-)

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: ziuba » 9 kwie 2012, o 22:48

a dlaczego ma to byc ostatnia szansa???
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Adler » 10 kwie 2012, o 00:21

Atut z Oświęcimia:
W związku z projektami Ministerstwa Sprawiedliwości BYĆ MOŻE TEŻ OSTATNIA SZANSA ZDOBYCIA UZNAWANYCH W BIURACH PODRÓŻY LEGITYMACJI PAŃSTWOWYCH. A więc warto!
Proksenia z Krakowa:
Biura podróży deklarują, że po deregulacji nie będą zatrudniać pilotów bez ważnych legitymacji i certyfikatów, gdyż za wszystke zatrudnione podczas realizacji usługi osoby ponoszą pełną, także finansową, odpowiedzialność. Fakt, że ktoś po odbyciu profesjonalnego kursu i zdaniu egzaminu państwowego otrzymał odpowiednie uprawnienia stwarza podstawy do domniemania (także w przypadku sporów przed sądem), że zatrudniono kompetentnego i świadomego swoich obowiązków fachowca.
Pytanie, czy wszyscy organizatorzy będą później chętniej zatrudniać osoby z licencją pilota, czy osoby bez takiej licencji...

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: amber » 10 kwie 2012, o 10:38

Ciężko wydaje mi się teraz osądzić, kto kogo będzie zatrudniał. Z jednej strony na pewno będą biura, które chciały tylko osoby z papierami. Pewnie niektórym będzie to obojętne czy ktoś ma papiery czy nie,istotne tylko by znał trase. Są przecież osoby,które jeżdżą bez papierów i radzą sobie całkiem dobrze.
Tym bardziej, że jeśli zawód zostanie uwolniony, to zarówno to osoby z dokumentami jak i bez będą na równi.
Myślę,że na razie możemy tylko zgadywać jak to będzie, ciężko cokolwiek stwierdzić na pewno...

A i myślę, że nie raczej nie znikną kursy na pilota wycieczek... moim zdaniem ceny pójdą w dół za kurs itd, ale znajdą się wciąż osoby, które jednak będą wolały mieć przysłowiowy papier...

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Yoana » 10 cze 2012, o 12:34

Ja myślę, że i tak osoby, które będą miały ukończone kursy będą miały zwiększone szanse na zatrudnienie. Mogę się tylko domyślać, iż w dobie zwiększonej konkurenci na rynku usługi pilockie będą niższe w ogóle- nie zależnie czy to będzie osoba po kursie ze zdanym egazaminem, czy też nie....
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Comen » 14 cze 2012, o 11:45

Dla mnie ta sytuacja jest trochę idiotyczna. Niektóre instytucje prowadzące kursy wykorzystują ją marketingowo właśnie podnosząc ceny kursu, ponieważ być może to jest ostatnia szansa na uzyskanie odpowiednich uprawnień. A tymczasem biura podróży deklarują, że po deregulacji nie będą zatrudniać pilotów bez ważnych legitymacji i certyfikatów, gdyż za wszystke zatrudnione podczas realizacji usługi osoby ponoszą pełną, także finansową, odpowiedzialność. Muszą zatrudniać fachowców a odbycie kursu, zdanie egzaminu i nabycie uprawnień jest prawną gwarancją, że osoba zatrudniona takie kwalifikacje posiada.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Rozpoczynające się kursy pilotów wycieczek

Post autor: Adler » 27 lip 2013, o 13:00

Kursy pilotów wycieczek (aktualnie):

- krakowska "Proksenia" (Kraków, początek: sierpień, zajęcia w weekendy)

- oświęcimski "Atut" (Oświęcim, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice, Tarnów, początek: sierpień lub październik, zajęcia w tygodniu lub weekendy)

ODPOWIEDZ